Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem érzem jól magam,egyi...

Miért nem érzem jól magam,egyik közösségben sem?

Figyelt kérdés

Világ életemben beforduló lány voltam,jól elvoltam egyedül és jobban szerettem elmélkedni,elemezni,megfigyelni dolgokat, szituációkat mint részt venni azokban.

Hamar felkellett nőjjek,nem éltem igazi tindédzser életet hisz 17 éves korom óta együtt élek a párommal de ezt annyira nem is bánom. Az ő közelségében nagyon eltudom engedni magam,humoros vagyok és fesztelen. A családom felé is,de nyilván másképp. Viszont legyen szó suliról, munkahelyről...az első benyomást megtudom indítani de képtelen vagyok beilleszkedni mert egyből olyan következtetéseket kezdek el vetíteni ami miatt én nem illek a közegbe.

Most például összejött egy állás amire nagyon vágytam,a közeg is elfogadó a korábbi tapasztalataimhoz képest viszont egész áldott nap az anyagiakról,problémákról és vírusról csacsognak olyan kontextusban amivel én nem értek egyet így inkább bele sem kezdek. Aztán van hogy ha végre kinyitom a szám egy meglátással kapcsolatban akkor csak annyi jön rá hogy "aha,igen,persze". Túl komoly vagyok és fókuszált az ilyen helyeken meg persze kritikus. Én szeretek olyan dolgokról beszélgetni ami nem negatív érzelmeket kelt,vagy legalábbis érezni hogy amit mondok az fontos máskülönben szorongok hogy mit gondolhatnak rólam...aztán a másik fázisban pedig bizonygatom miért nem vagyok odavaló.


Most is már azt tervezem hogy mikor váltok újra,mert egyetemre megyek majd ha minden jól megy és így is úgy is elköltözöm,de akkor is aggaszt nehogy az legyen...hogy bárhová megyek mindig ugyanúgy én leszek az elvont,csendes lány.


Lehet ez szocfóbia vagy mégis hogyan lehetne ezen változtatni? Ha jelent bármit is infj vagyok tehát személyiségemet tekintve is erősen introvertált,nagy igazságérzettel...sokszor küzdök emiatt.



Köszönöm ha tudsz tanácsot adni,esetleg neked is van hasonló tapasztalatod de már túl jutottál rajta!


21/L



2021. ápr. 27. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:
46%
Nyitni kell az emberek felé..másnak is mondanak olyan dolgokat amiket neked, csak te képzelsz bele többet. Egyébként ha meg nem tudsz megváltozni akkor nem is kell, ilyen vagy és kész, nem kell kezet lábat törni csak azért hogy egy adott társaság elfogadjon,ha nem tetszik nyalják ki a segged.
2021. ápr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok és mindig amikor bekerültem egy új társaságba akkor megfogadtam, hogy első alkalommal próbálok normálisnak tűnni, nehogy észrevegyék milyen magamnak való vagyok. Hát soha nem sikerült, ha társaságban vagyok akkor valahogy soha nem jönnek a szavak, nem tudom hogyan kellene a másikat megszólítani.

Engem is érdekelne, hogy lehet megváltozni mert habár tudom én vagyok a különc akkor is zavar, ha megkérdezik: "valami baj van?" /olyan csöndben vagy".

Nekem is mindenki azt mondja nyitni kell mások felé, de ez nem könnyű és aki nem ilyen az egyáltalán nem érti.

2021. ápr. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez munkahelytől függ. Nálam az a helyzet, hogy rajtam kívül 3 nő van, gyerekkel/gyerekekkel. Én mint egyedüli férfi alapból nem beszélgetek az ezekhez kapcsolódód témákról. A háztartás meg ilyenek sem érintenek annyira. Én megtanultam elengedni ezeket, nagyjából sikerül is. De azért persze engem is zavar, hogy befelé forduló vagyok, nehezemre esik nyitni. De én ilyen vagyok, nem is kell feltétlenül változni. Ha te el tudod fogadni a másikat olyannak, amilyen, akkor ez fordítva is elvárható.
2021. ápr. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!