Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy lehet bejutni egy "nekemv...

Hogy lehet bejutni egy "nekemvaló" társaságba?

Figyelt kérdés

Keresem a társaságom, akikkel lehet kvázi kreatívan dolgozni, együttlenni, kb minden jót csinálni, ami napjainkban csak megvalósítható.

Hogy találjam meg, és ha meg van, hogyan illeszkedjem bele "egy ilyen csapatba"?

(Azért kérdem, mert keresem a saját korom belieket, akikkel együtt tudunk lenni, és sok-sok szuperjó dolgot csinálni...:)



2021. máj. 5. 01:54
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
a zenész fia, ugye? :)
2021. máj. 5. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Sokféle közösségbe kell járni, még jobb, ha eleve olyan közösség, ami valami hobbi alapján kapcsolódik. Itt találsz legalább egy hozzád passzoló embert. Innentől ketten kereshettek, vagy csatlakozhat az az ő meglévő társasághoz, ha elég jóba leszel vele.

Egyébként még egy egyszerűbb mód: egyetemre mész. A szaktársaid valószínűleg "neked való" társaság. De ez akár más tanfolyamra is igaz lehet. Vagy akár a hobbicsapat teljes létszáma.

2021. máj. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2-es Te erre tudsz konkrét példát mondani? Csak azért kérdezem, mert ezt csomóan leírják, hogy hobbi kapcsán, járj el valamilyen közösségbe stb., de fogalmam nincs mire gondolnak ilyenkor és én még soha nem találkoztam ilyen közösséggel. Felénk felnőttként max. egyedül tudsz bármit csinálni, de közösségi programok, szakkörök, sportolási lehetőségek nincsenek. Tanfolyamon stb. pedig eddig 90%-ban a “nem barátkozni jöttem” féle hozzáállással találkoztam és ettől az egyetem sem sokkal különb, ahogy tapasztaltam.
2021. máj. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3

2-es vagyok. Igen, tudok ilyen példát mondani. Igenis vannak sportolási lehetőségek. Elmehetsz egyedül is sportolni (ha olyan a sport) és ott összebarátkozhatsz mással (erre egyébként meglepően nagy az esély). De vannak felnőtteknek edzések, amelyek mindig ugyanazokkal az emberekkel vannak. Igaz, én még alig vagyok felnőtt, de ahová én jártam sportolni, ott volt ilyen lehetőség kezdő felnőttek részére is. (Jelenleg nem tudom, hogy van-e a covid miatt, de egyébként szokott lenni)

Kereső szavak: [sport] felnőtt edzés kezdő [város neve]

Remélem találsz megfelelőt.

Vagy lehet zenélni. Pl az elég jó közösségi tevékenység.

De vannak pl ilyen barkácshelyek, ahová odamész és X ideig használhatod az eszközöket. Ott megismerkedhetsz más kreatív/ügyes emberekkel.

A "hobbin keresztül"-nek az a lényege, hogy egy olyan dolog kapcsolni össze titeket, amit szeretsz csinálni. Emberekkel mindenhol találkozol, de ha olyan emberrel találkozol, aki valamilyen szempontból megért téged (pl ő a másik karmester hallgató az országban), akkor közelebb kerültök egymáshoz. Minél különlegesebb ez a dolog, annál erősebb ez a kötelék köztetek.

Közösségi programoknak meg szakköröknek utána kellene néznem, ilyet valóban ne tudok hirtelen mondani, mert én nem kerestem, de hiszem, hogy van ilyen.


Abban igazad van, hogy gyerekként/tiniként/fiatalként sokkal egyszerűbb, és célszerű megtartani azokat a barátságokat. A kérdező nem írta milyen korú.

Oké, hogy tanfolyamra nem barátkozni mennék, de ettől még barátkozhatnak is, ha szimpatikusak egymásnak. Közös téma már van.

Illetve ugye barátok barátain keresztül is lehet. De elismerem, felnőttként teljesen 0-ról egy fokkal nehezebb.


Egyetemistaként talán a legkönnyebb az ilyen. Sőt, ott szinte automatikus. Én most kezdtem az egyetemet, és annak ellenére, hogy alig volt jelenléti oktatás, lettek új barátaim. Én nem tudom elképzelni, hogy megismersz 5-400 embert, akik ugyanazt a számot választották és nem szimpatikus egyik sem. Ugyanazt szeretik, ők megértenek téged, nem néznek hülyének. És a diákok 95%-a szeretne egyetemen barátkozni és kapcsolatot építeni. Ez az egyetem túlélése, későbbi lehetőségek, és más szempontból is nagyon előnyös.

2021. máj. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy semmi konkrétumot nem adtál meg, hogy milyen kreatív dolgokat szeretnél a közösséggel együtt csinálni. Így meg nehéz segíteni, mert nem tudjuk, pontosan mit keresel.
2021. máj. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

4-es

Köszönöm szépen! Aha, ez várostól is függ. Vidéken élek, a lakhelyemen gyakorlatilag semmi nincsen. Egy vidéki egyetemen tanulok, de abban a városban sincs lehetőség pl. csapatsportra felnőttként amatőrként (csak az edzőterem marad, illetve az egyetemen van lehetőség sportolni vagy szimplán ugye egyedül sportolsz, amit tudsz), kreatív szakkörök sincsenek (max. magán órát tudsz venni de az is igazából csak rajz), táncolni sem lehet szimplán hobbiként, kirándulós közösség sincs, társas van (de oda inkább gyerekek járnak), szórakozóhelyek vannak, de azt nem nevezném közösségnek. Szóval ezért kérdezem, mert nekem ez mindig furcsa, hogy ennyien írják ezt és én nem látom, hogy annyi lehetőség lenne.


Én az egyetemen sem szereztem túl sok barátot, mert igazából mindenki úgy érkezett, hogy már volt egy kialakult baráti köre és nálunk a három év alatt mindenki végig a sajátjaihoz ragaszkodott, mással nem is volt hajlandó együtt dolgozni egy projekten, leülni mellé, köszönni stb. Szóval nálunk abszolút semmi egyetemi közösség nincs, nem beszélgetünk, nincsenek programok, nem találkozunk, nem osztjuk meg a jegyzeteinket stb. A kollégium ugyanez csak pepitában. Őszintén egyetlen egy emberrel ismerkedtem meg az egyetemen, akivel egyáltalán szimpatikusak voltunk egymásnak. Mondjuk mi kevesebben vagyunk a szakon (most nem vagyunk 20-an sem, de kb. ilyen 50-60 fővel kezdtünk) és igazából ugyanazzal a pár emberrel vagyunk az összes órán. Programok tekintetében pedig nem volt nagy választék, bulizni és sportolni lehetett.

2021. máj. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!