Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Vannak itt hippik ? Ha...

Vannak itt hippik ? Ha igen írd meg kommentben. Kort és nemet is. Na, mennyien vagyunk ? :Đ

Figyelt kérdés

(Am írhattok zenészeket, hogy kiket hallgattok, lehet ez régi és új is.

Pl: Led Zeppelin, Deep Purple, Uriah Heep, Jethro Tull, Jimi Hendrix, Credence Clearwater Revival, Janis Joplin, stb...)


Peace ✌



2021. máj. 11. 03:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
18%
Talán ő ki tud gyógyítani a beteges pózerségedből hogy itt vergődsz nekem száz oldalas litániákon keresztül...
2021. máj. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Csak nem sikerült még mindig az eredeti kérdéssel foglalkoznod, és felfogni sem sikerült amit írtam...

De lászik, neked egy litánia is kevés, hogy felfogj valamit.


Vagy lehet, hogy épp sikerült felfogni, és ezért van ekkora üresség a fejedben.


Rá se ránts ;)

2021. máj. 11. 14:54
 13/18 anonim ***** válasza:
47%

Kerdezö, a hippi korszak elmult, most mar nincsenek hippik, legfeljebb "volt hippik", akiknek azota mar benött a fejük lagya. Egy pelda- van aki kedveli a barokk stilusu butorokat, es vesz maganak egy hasonlot, de nem az eredeti barokk korban keszült butort a 17. szazadbol, hanem egy barokk motivumokkal keszült butort, ami kb. csak 50 eves. Nos ez a butor nem antik, nem eredeti, csak ugy nez ki. Nem eredeti, hanem 4. vagy 5. neobarokk. No, hat a hippivel is ez van. Hippik nincsenek, lejart a koruk. Az, hogy szereted a Jimi Hendrixet, ok, de az nem egyenlö azzal, hogy hippinek nevezheted magad, mert ez a kor mar lejart.


Es meg egy nagyon fontos dolog, a hippiknek az egyik fö jellemzöje volt a bekeszeretet, es nem a haboruskodas. Te viszont itt nagyon tamado hangot ütsz meg, annak ellenere, hogy ugy fejezed be a kerdesedet, hogy "peace".


2. voltam.

2021. máj. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Van kint Usa-ban egy ismerősöm (a család ismerőse) és ő a 40es években született valamikor.

Annak ellenére, hogy úgy öltözködött, olyan zenét hallgatott, olyan társaságba járt, mégis sokban konzervatív gondolkodású de persze liberális is :D egy egyveleg.

És közben kissé rasszista is :D


Akkor ő sem hippi ? :D


Értem én amit mondasz, és egyet is értek vele, hogy az a kor már elmúlt, de ezt azért nem is kellett volna annyira komolyan venni.


Ott is volt az az opció, hogy annak érzi magát, az szeretne lenni, szimpatizál velük (szokás, gondolkodás, stílus stb).


Persze hogy nem lehet valaki 100%ban hippi, főleg manapság, csak tudod én bírom ezt a stílust, játszom is a gitáron a fent nevezett együttesek a számait, van bőrgatyám, meg trapéz gatyám :D

Amikor fellépünk valahol a srácokkal, akkor is, meg amúgy máskor is fel szoktam venni.


Tehát csak egyszerűen jó ezen romantikázni :D

Amúgy ennyi lett volna a kérdés lényege.


Az meg hogy egy válaszoló meg bepróbálkozik, aztán sehol semmi... ő is elmondhatta a véleményét, de nem tette, csak mellé beszélt, és úgy mint te nem tudott válaszolni.


Meg szerintem nem nagyon "vergődtem" hogy én márpedig mekkora hippi lennék :D

Rocker vagyok leginkább, ha mondani kéne vlmit, mert játszom azokat a zenéket, szeretem azokat a zenéket, és szeretem hippi stílust :D


Erre voltam kíváncsi, hogy mennyien vagyunk így itt ezzel.

Köszi a válaszodat ;)

2021. máj. 11. 20:16
 15/18 A kérdező kommentje:

Még csak annyival egészíteném ki, hogy az egy dolog, ha én nem felelnék meg (valaki szerint :D) de a kérdésem arra irányult, aki kb bele esik ebbe.

Annyira nem én letten volna a lényeg :D

Hanem azok, akik olyanok :D

2021. máj. 11. 20:19
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg ahogy amerikaban kezdodott ugy terjedt el terben es idoben es még mindig lehet belole attol még hogy kiment a divatbol. Mivel ez nem egy muveszeti stilus volt(mint a barokk) hanem inkabb eletstilus, kommuna, szabadsag penz hajszolasa helyett.

Engem a termeszetesseg resze

'Szabadságszerető fiatal Az erőszakot és az ostoba, káros fogyasztói, társadalmi kötöttségeket, rögzültségeket ellenző fiatal resze erdekel."

Hogy ahelyett hogy 8ora irodamunka elkoltozni tanyara.

De nem elszigetelten hanem attol még kozossegben tabortuzezve bulizva egyutt alkotva ez a resze erdekel

2021. máj. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Én is falura költöztem pár éve, azóta minden nyáron van gyümölcs, zöldség, és persze nyugi van és csönd, max én zajongok néha :D

Sokkal jobban tetszik mint a város, és szerencsére kevesebb a bunkó...


Mondjuk nem amiatt határoztam úgy, hogy ide jöjjek, mert ez olyan hippis, hanem mert sokkal jobban szeretem a természetet, és mindig van tojás is :D


De pont ez van, hogy nem akarok "pózerkedni" hogy azért csinálok valamit, hanem ezek jönnek maguktól és megtetszenek és ebben fedezem fel, hogy jé, ez is tök hippis :D

És ilyen dolgokból elég sok van bennem, és tök jó lenne megnézni hogy annó milyen lehetett akkor amikor a zene, a szórakozás, a jó kedv, az önellátás volt a menő :D


De legalább 2 ilyesvalaki már van itt is :D

Az is több a semminél.

2021. máj. 11. 23:52
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem használok pszichedelikus szereket, ellenben szeretem a pszichedelikus rockot, egyetértek az általánosabb hippi gondolatokkal.


Zenészek akiket hallgatok: The Beatles, Harry Styles, Queen, The Doors, Jefferson Airplane

2021. máj. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!