Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mennyire illetlen temetés...

Mennyire illetlen temetés előtt inni menni vagy bulizni?

Figyelt kérdés

Nem közvetlen előtte vagy egy nappal előtte, hanem mondjuk úgy, hogy a temetés egy hétköznapi napon van, az ivászat meg pénteken/szombaton.

Ezen dilemmázok, mi legyen, mert 2 hétig halogattam ezt az egész "megünneplem az érettségim" dolgot, egyszer azért, mert aggódtam, hogy rokonom meghal, aztán azért, mert ténylegesen meghalt és magam alatt voltam (spontán sírógörcseim is voltak), most már valahogy jobban vagyok, csak kissé feszült, valahogy úgy érzem, jól esne nekem a társaság, mert egy ideje nem találkoztam senkivel az itthoniakon kívül senkivel és magányosnak érzem magam, meg unatkozom.

Szerintem, ha most lemondom, jövőhéten a temetés után még kevesebb kedvem lesz kimozdulni és ezzel megbántom az barátnőmet, akivel ezt tervezzük.



2021. máj. 20. 00:25
A kérdező szavazást indított:
Nagyon illetlen, szinte tilos.
Nem szokás, de megbocsátható.
Tök mindegy mit csinálsz, csak ne légy részeg a temetésen.
Szerintem jó ötlet, nincs vele gond.
Egyéb (írd le!)
29 szavazat
 1/5 Tepfal ***** válasza:
93%
Szerintem emberileg nem gáz, ha te úgy érzed, ez jól esne, nekem nem lenne ellenvetésem. Nem ezen múlik, hogy szeretted-e a rokonod vagy gyászolod-e. De két dolgot azért gondolj át. Ez a családod többi tagjának hogyan esne? Gondolom velük élsz, így még ha nem is reklámozod, hogy szórakozni mész, biztosan tudni fognak róla és ez nekik rosszul eshet, zavarhatja őket. Vannak olyan emberek is, akik ezért megszólhatnak, hogy most halt meg a rokonod, neked meg a temetés előtt fontosabb a buli. Nem ismerem a rokonságod, nálunk nem lenne ebből probléma, de lehet, hogy nálatok igen. Mindenképpen beszélj a szüleiddel erről szerintem. A másik, hogy az elég szar barátnő, aki megbántódik azon, hogy egy rokonod halála és temetése után nincs kedved az ünnepléshez.
2021. máj. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%

Halott nem tamad fel es nem sertodik meg,ha bulizol. A tobbiek meg ne szoljanak bele.

Igazabol a temetes lehetne egy nagy hazibulival egybekotve.

2021. máj. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 Nem úgy értem, hogy vérig sértődne, persze, meg értené,meg értette azt is, mikor kétszer visszamondtam. Ami a családomat illeti, nem vagyunk túl összetartóak, együtt élünk, de vannak ilyen "tabu emberek" akikkel egyesek nem beszélnek. Én olyan vagyok, akihez még mindenki úgy-ahogy vagy normálisan hozzászól.

Annyit szeretnék ebből kihozni, hogy nem olyan a dinamikánk, hogy "Egy szerető család, ahol mindenki közösen, egy egységként siratja a halottat és emlékezik rá" inkább mindenki elnyomja az érzelmeit (én is, a szobámban se merek sírni, mert "jaj, mi van, ha valaki meghallja") vagy magában rendezi el azokat, esetleg mással, családon kívül osztja meg őket.

Terveznék szólni egyébként, hogy megyek XY-hoz, másnap kora délután jövök vagy hasonló, csak meg kell győznöm magam, hogy nem vagyok szaralak emiatt.

#2 Phu, hát nem vagyunk mi olyanok, hogy mind el tudjuk viselni egymást, akik a temetésen leszünk. Kb annyi emberre számítok, mintha valaki celebet temetnének (ami annyira nem baj, legalább nem leszek olyan feltűnő) és van köztük mindenféle, egymásnak barátja/ellensége, ateista és vallásos, fideszes/nem fideszes, alkesz/antialkesz, gyerek és aggastyán, ismerős és ismeretlen. Szerintem el se férne mind a házunkban, a temetésen se tudom, mennyire tudunk majd elférni.

Azt nem tudom, Facebookra ki van rakva, hogy meghalt, X időben lesz a temetés, akkor aki "😢" emojival reagált/részvétet nyilvánított és nem lakik messze, annak mekkora része szokott ott lenni? Mert ezek az emberek+idős ismerősök+anya néhány ismerőse is jön elvileg.

2021. máj. 20. 01:31
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy te érzed.

A "rokonod" szóból úgy érzem, nem szülőd és nem nagyszülőd. Mondjuk valamelyik szülőd testvére vagy még távolabbi.

Ilyen fokú rokon halálánál nem reális elvárni, hogy a temetés napján kívül másik napon is ehhez igazítsd a dolgaidat. Ha hétvégén elmész bulizni, és következő hét közepén lesz a temetés, azzal semmi gond nincsen.

Bár akkor meg nem értem, miért voltak spontán sírógörcseid a gyász miatt.

2021. máj. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nem akartam nagyon specifikus lenni, hátha felismerés valaki, de végülis mindegy🤷‍♀️

Egyik nagyszülőm halt meg, aki velünk élt. Nagyon közel állt hozzám, meg merem kockáztatni, közelebb, mint mindkét jelenleg is élő szülőm. Mikor meghalt, nagyon sokat hibáztattam magam, a körülményekst és őt is. Gyakran érzem magányosnak magam és érzem azt, hogy szívesen beszélgetnék vele a kis hülyeségeimről és hallgatnám meg a sztorijait, de olyankor eszembe jut, hogy "ja, basszus, meghalt" meg gyakran érzem úgy, hogy szívesen lennék egy hangszigetelt szobában egy adag 100-as zsepivel és nézegetnék régi képeket sírás közben, miközben az egyik tipikus sütijét eszem, amit régen szokott csinálni.

De most, hogy ezeket leírom, nem sírok, csak kicsit szontyolodott vagyok. Azért se mertem múlt héten találkozni senkivel, mert féltem, hogy egy energiavámpír vagyok aki csak sírni és kiabálni tud (ez így kb vasárnapig így is volt), de az utóbbi 4 napban jobban vagyok valamennyire.

2021. máj. 20. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!