Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi volt a leg extrémebb,...

Mi volt a leg extrémebb, legfurcsább, leg illetlenebb dolog amit csináltatok közeli hozzátartozó temetése napján?

Figyelt kérdés
Közeli hozzátartozó (ne adj isten szülő) temetése napján, vagy az elhalálozás,temetés között, temetés napján mi volt a legfurcsább, leg extrémebb, vagy különös, akár illetlen dolog amit csináltatok, átéltetek? valami nem megszokott dolog? temetéssel lezárúl valami? az élet valóban megy tovább? Sajnos elöbb utobb közeli hozzátartozómat (szülőmet) kell elbúcsuztatnom. nem rendezek halotti tort, temetés után hazamegyek,majd magányosan sírdogálok. mit csináljak az nap este? másnap menjek dolgozni?

2020. márc. 19. 21:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Közeli családtag temetésén a papnak olyan hangja volt, mint, akit kiheréltek. Mindenki sírt, én meg röhögtem a hangján. Nagyon nehezen volt leplezhető. :(
2020. márc. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Tini voltam. Meghalt a nagyanyám... nem volt közöttünk jó kapcsolat (jobbára az ő hibájából)... szóval a temetése napja nekem nem gyásznap volt, hanem egy kötelező letudnivaló bosszúság. Amikor megérkeztünk a temetésre, megláttam pár családi ismerőst, akiket nagyon szeretek, és odafutottam hozzájuk integetve, lelkesen... hát igen, meg kellett volna előtte gondolnom... pedig nem direkt akartam tiszteletlen lenni nagyanyám emlékével.
2020. márc. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%

Temetkezési irodában dolgozom, hallottam én már sokmindent, amit aznap csinálnak, vagy amihez a temetés időpontját igazítják

Fodrászhoz megy, szemüveget csináltatni megy, dolgozik és munkából megy a temetésre, nyaralni megy így késöbb legyen a temetés, vizsgázik aznap és reméli hogy időben odaér...és ez csak néhány szösszenet

2020. márc. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
Másnap vettem egy tengerimalacot.
2020. márc. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

3-as: nem kötekedésből, őszintén: azzal mi baj van, ha valaki munkából vagy vizsgáról megy oda? Nyilván nem önszántából választja ezeket az ember. Igen, törvényileg kellene szabadnapot adni a munkahelyen temetésre, de sok munkáltató telibesz..ja... na már most azért senki nem akarja a megélhetését kockáztatni. A vizsgaidőpontok sem kívánsághangversenyként működnek.


Még a fodrászhoz menést is megértem... azért a temetés, ha tetszik, ha nem, egy társasági esemény. Nyilván senki nem akar ott lenőtt hajjal, kócosan megjelenni, tiszteletlenség.

2020. márc. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%

Pár éve történt a péceli temetőben, ami domboldalon van.

Amikor elindult a halotti menet, már szépen eleredt az eső.

Az erősen túlsúlyos anyósom meg le akarta előzni a sort, hogy előre kerüljön, de -mint tudjuk- a túlsúly nincsen nagy barátságban a tűsarkú körömcipővel és az eső áztatta domboldallal.

A lényeg, hogy megcsúszott és leszánkázott a domboldalon -a rettenetes hátsóján- egy félig kiásott sírgödörig, amiben már állt a felgyülemlett esővíz.

A mai napig előttem van ahogyan hangosan sikongatva szánkázik lefelé mint egy motorcsónak, miközben két oldalra fröcsköli az agyagos sarat és rettentően kapaszkodik a magasra tartott rózsaszínű retiküljében, majd csobban a sírgödörben.

Ilyen vidám temetésen még sohasem voltam mert még a pap is rázkódott a nevetéstől és a beszédét sem tudta rendesen elmondani a sírnál, mert alaki mindig felröhögött.

2020. márc. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%
+ v
2020. márc. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%

én a nagyanyám temetésén szerveztem le egy last minute 2 hetes egyiptomi nyaralást


gyorsan kellett intézkedni, mert akkor írták ki negyed áron és rá 5 napra volt az indulás


nagymuti is ezt akarta volna

2020. márc. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%
Én anyukám temetése után tartottam halotti tort. Jó pár pálinkát megittam, alaposan becsíptem. Nekem a pálinka és a társaság segített. Pedig nem vagyok alkoholista, évente par alkalommal iszok alkoholt. Nem kell feltétlenül halotti tort rendezned, de sztem segít, ha nem maradsz egyedül.
2020. márc. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
41%
#5: Azzal nincs baj, de ezek tipikus kamu dumák, amivel magyarázni szokták valakinek a távollétét. :) Rokonom temetésén is volt ilyen, hogy a főnöke nem engedte el, aztán később úgy derült ki, hogy a kedves főnök abszolút nem is tudott róla semmit.
2020. márc. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!