Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egyre jobban utálok magázódni,...

Egyre jobban utálok magázódni, vagytok még ezzel így?

Figyelt kérdés
Még gyerekkoromban láttam értelmét valamiért, de aztán elkezdtem nyelveket tanulni, és pl. az angolban észrevettem, hogy nincsen magázódás és ugyanúgy lehet udvariasan beszélni. Ráadasul csak úgy érzem mindent megnehezít és kínos, kényelmetlen szituációkat szül. Pl. marhára idegesítő amikor egy kicsit idősebb ember 20-30 éveseket simán letegez, meg mintha a seggéből rántotta volna elő őket, viszont nem ajánlja fel, hogy ők is visszategezzék. Egyáltalán nem érzem úgy hogy attól, hogy magázok valakit több tiszteletet adnék neki.

2021. máj. 26. 17:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Már alapból kiszorulóban van a magázódás, ahogy észrevettem, remélem megélem, hogy egyáltalán ne kelljen használni.
2021. máj. 26. 17:55
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Mindig utáltam, ha lehet kerülöm olyannal a beszélgetést, akivel magázódni kell
2021. máj. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Én is utálom mert sokszor kötetlenül beszélgetek idősekkel is és olyan esetlenül jönnek a szavak a számra. Vagy ha épp nem tudom kinek mi a kora nem tudok ráköszönni sehogy. A jó napot annyira hivatalos a hello meg túl közvetlen egy idegennek
2021. máj. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is sokkal jobb megszólításokban, köszönésekben is egyenlő félként kezelni a többieket, kortól függetlenül.
2021. máj. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Én pedig egyre jobban utálom, ha csak úgy lépten-nyomon letegeznek minden üzletben vagy vendéglátóegységben, ahová belépek. Persze, veszik a lapot, amikor visszaköszönök, hogy "jó napot kívánok".
2021. máj. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%

Én sem szeretem.

Bármerre megy az ember, van ahol hülyének néznek, hogy mit magázod az embereket, máshol meg ég a pofád, hogy most akkor mi van...

Van nagyon ritkán, hogy engem is magáz egy fiatalabb, aztán vagyok 25. Én meg csak elgondolkodom, hogy atya úr isten ez most miért. Inkább sértő :D

Külföldön dolgozom, angolul beszélek, és olyan kötetlen, hogy nem kell ilyenekre figyelni... A tisztelet egyáltalán nem ebből jön.


Hiába van az is, hogy egyre több helyen rád néznek furán a 40-50 esek, hogy magázod őket, van egy másik réteg aki meg pont ellenkezőleg. Szerintem nem jó ez igy.

2021. máj. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Én se szeretem ezt a tegezés-magázás dolgot. Minden egyes ismerősnél nem tudom számon tartani, hogy felajánlotta a tegezést vagy nem...

Ha nem ajánlotta fel és letegezem, akkor az a baj, ha meg felajánlotta, és nem tegezem, az a baj...

2021. máj. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Én soha nem értettem, miért van külön tegezés és magázás, miért nem elég egyféle megszólítás. Gyerekkoromban, amikor még gondolkodás nélkül elfogadtam, amit a szüleim mondtak, nem merült fel bennem ez a téma, de amióta felnőttem, nem értem, miért van erre szükség. (Amúgy az angolban nem a tegezés, hanem a magázás maradt meg, a thou volt a régi tegező forma, de a svédek kizárólagosan tegeződnek, ők tudatosan tértek át erre kb. a 60-as vagy 70-es évektől kezdve néhány évtized alatt.)


Magázódni én sem szeretek, de tudok, ha elvárják. Néha elég nehéz eldönteni, hogy kit hogyan szólítsak, kit tegezzek, kit magázzak, de szívesen tegeződöm mindenkivel, ha tudom, hogy szabad. Egyébként a sznobizmus egyik fokmérője, hogy szeret-e magázódni az illető. Aki igen, az sznob.

2021. máj. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

Furcsa, mert én meg pont fordítva vagyok vele, régen értelmetlennek tartottam és nem szerettem, aztán ahogy felnőttem megkedveltem, mostanában már a nálam fiatalabbakat is szívesebben szólítom meg magázódva. Aztán persze sokan bolondnak néznek - huszonéves vagyok. :)

A legidegesítőbb amit te is írsz, mikor én magázok valakit, ő meg kérdés nélkül visszategez...

2021. máj. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
36%

Nagyon erőltetik a tegeződést mostanában. De igazából csak azért, mert buták, nem nőttek fel a nem-tegeződéshez. Mindenkit a pajtásuknak akarnak tekinteni, mint az óvodában, iskolában.


Azt mondja az Ön is tudja műsorban a férfi a fiatalnak tűnő hangú telefonálónak, hogy "tegeződjünk", de igazából csak ő akarja tegezni a fiatalt. És van választása a játékosnak? Nincs. Képzeljük csak el, hogy a játékos válaszol, hogy "ne, inkább NE tegeződjünk, jó?"

A másik műsorvezető rendesen magáz is MINDENKIT, és kedvesen segít is, nem mond olyanokat, mint a tegeződős, hogy "háthogyha sikerül"...(mármint nyernie a játékosnak)


Ahogy én látom, már bocsánat, de a neveletlen, udvariatlan, másokra tekintet nélkül levő emberek AKARNAK tegeződni. Az akaratos gyermeklelkűek, akik nem akarnak/tudnak felnőni. Gondolom, kényelemből.


Csak megjegyzem, az angolban a "you" a magázódás, és NEM tegeződés, ahogy itt írták. Utána lehet nézni.

2021. máj. 30. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!