Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egyre jobban utálok magázódni,...

Egyre jobban utálok magázódni, vagytok még ezzel így?

Figyelt kérdés
Még gyerekkoromban láttam értelmét valamiért, de aztán elkezdtem nyelveket tanulni, és pl. az angolban észrevettem, hogy nincsen magázódás és ugyanúgy lehet udvariasan beszélni. Ráadasul csak úgy érzem mindent megnehezít és kínos, kényelmetlen szituációkat szül. Pl. marhára idegesítő amikor egy kicsit idősebb ember 20-30 éveseket simán letegez, meg mintha a seggéből rántotta volna elő őket, viszont nem ajánlja fel, hogy ők is visszategezzék. Egyáltalán nem érzem úgy hogy attól, hogy magázok valakit több tiszteletet adnék neki.

2021. máj. 26. 17:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

#10

Na igen, ez engem is zavar. A nálam idősebb kvázi eldönti hogy tegezni fog engem (cserébe kegyesen megengedi, hogy hadd érezzem magam kellemetlenül amiért letegezem a nagymamám-korút, és megsértődik ha nem szeretném).

A nálam fiatalabbak meg 10-ből 9-szer akkor is tegezve szólnak vissza, ha én magázom őket. Ezt kifejezetten bunkóságnak tartom...

2021. máj. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
36%

" igazából csak azért, mert buták, nem nőttek fel a nem-tegeződéshez. Mindenkit a pajtásuknak akarnak tekinteni, mint az óvodában, iskolában."


jaj köszönjük! annyira hiányzott már egy újabb begyepesedett, nagyképű boomer, aki jól megmondja a neten.


nem, azért tegeződünk/tegeződnek, hanem mert sokat lazultak a dolgok. mondjuk az nem értem, téged mit zavar ez, hiszen a kutya nem akar veled tegeződni, ha idősebb vagy.

2022. nov. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!