Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mivel tehetem jobbá az egyetem...

Mivel tehetem jobbá az egyetemi életet, ha egyébként már egyáltalán nem szeretem? Hogy húzzam még ki az utolsó évet?

Figyelt kérdés
Nekem az egyetem fura mód az életem egyik legrosszabb időszaka lett. Némileg csalódtam az egyetemi oktatásban is, de a legnagyobb csalódás az igazából a szociális élet szempontjából ért. Én egyedül mentem az egyetemre és nagyon lelkes voltam, hogy akkor majd biztos csomó embert megismerhetek, barátokat szerezhetek, majd mindig lesz valami program stb., mert mindenkitől ilyen tapasztalatokat hallottam az egyetemi életről. Na nekem ehhez képest inkább olyan volt mintha valami megözvegyült kisnyugdíjas lennék, akinek már elhunytak a barátai, a családja egyre ritkábban néz rá stb... Szóval egy átlag napon csak szimplán elmentem az egyetemre, részt vettem az órákon, visszementem a koliba, tanultam, aludtam. A gyerekkori barátaimmal eltávolodtunk egymástól (mindenki máshol tanult és/vagy dolgozott, elköltözött stb.), egyre ritkábban tudtunk csak személyesen találkozni és egyre kevesebb közös témánk volt. Mindeközben az egyetemen nekem nem sikerült új kapcsolatokat kialakítanom. Inkább csak ilyen felszínes kapcsolataim lettek, amik csak az egyetemre korlátozódtak és pl. kértek tőlem jegyzetet, házit és hasonlók. Egyetlen egy lánnyal lettem jóban a szakomon, de ő nem volt túl szociális típus és nem igazán tudtam rávenni közös programokra, így max. néha elmentünk enni, sétálni és beszélgettünk. Valamint legalább akkor vele tudtam együtt menni az órákra, volt ki mellé leülni, együtt csináltuk a páros feladatokat stb., mert egyébként a többi szaktársam még ilyesmikre sem volt túl nyitott. A koliban pedig mindig random emberekkel kerültem össze, akikkel így nem nagyon volt sok kapcsolódási pont és teljesen más volt az időbeosztásunk is (pl. volt akivel szinte alig láttuk egymást). Valamint nem is voltak olyan egyetemi vagy kolis programok, amikre egyébként egyedül is szívesen elment volna az ember és jól érezhette volna magát, így nem is nagyon találkoztam a csoporttársaimon és a szobatársaimon kívül másokkal. Úgyhogy az eddigi egyetemi éveim elég unalmasan teltek, de legalább az tartotta bennem a lelket, hogy szerettem a szakot, érdekelt, szerettem tanulni és ezzel kapcsolatban voltak sikerélményeim is, illetve az az egy szaktársam, akit az előbb említettem. Viszont úgy alakult, hogy még egy évet rá kell húznom (csúszás és halasztás) és tudom, hogy az még sokkal rosszabb lesz, mert egyedül leszek (a szak nagy része és az az egy lány is lediplomázik, elmennek), a tanulás kapcsán is erősen csökkent a motivációm és a lelkesedésem (a csúszás-halasztás és a korábbi tapasztalatok, pláne a digitális oktatás miatt). Úgyhogy hiába tudom, hogy be szeretném fejezni és már "csak" két félév van vissza, egyszerűen semmi motivációm nincsen hozzá és már előre érzem, hogy borzasztó lesz, utálni fogom.
2021. jún. 4. 18:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Tisztában vagy avval, hogy ezt a döntésedet: "és már előre érzem, hogy borzasztó lesz, utálni fogom" bármikor felülbírálhatod?
2021. jún. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ez nem döntés kérdése, ez egy érzés. Eddig sem szerettem ezek miatt egyetemre járni, de legalább tényleg ott volt az a lány és még a tanulmányi részét élveztem a dolognak. Most pedig még ez sem lesz meg. Persze, megpróbálhatok tenni ellene és ezért is tettem fel a kérdést, hogy van-e valakinek valami ötlete ezzel kapcsolatosan, hogy jobban érezzem magam. Eddig sem erre vágytam volna, de nem tudtam, hogy hogyan tudnék ezen változtatni. Próbáltam bekapcsolódni különböző egyetemi szervezetek munkájába és jelentkeztem több helyre is, de végül sehová nem kerültem be. Jártam az egyetemen szabválokra, nyelvtanfolyamra és sport kurzusra is, de ott gyakorlatilag még csak beszélgetni sem beszélgettünk, kb. a nevét sem tudtuk egymásnak. Voltam egyetemi tudományos előadásokon, illetve néha eljártam ugye azzal a lánnyal vagy egyedül enni, kávézni, könyvtárba és ilyesmi. Ezeken kívül pedig máshová igazából nem is nagyon tudtam eljárni (pl. még a szakestünkre sem tudtam elmenni, mert csapatokban kellett nevezni és én nem tudtam összeszedni annyi embert), de sok programhoz nem is volt kedvem egyedül elmenni. Például a legtöbb egyetemi program az valamilyen buli volt, de egyedül nem akartam elmenni, mert mégis mit kezdjek magammal egyedül egy buliban, nem ismerek senkit stb., és nem is biztos, hogy túl biztonságos egyedül bóklászni az éjszakában. Szóval végül mindig az maradt, ami van és kész.
2021. jún. 4. 18:25
 3/18 anonim ***** válasza:
73%
Pedig tényleg rendszeresen van program, amiket kipróbálhatnál egyedül is, jelentkezhetsz öntevékeny körbe, szakkoliba, minden órán találkozhatsz új emberekkel. Mehetsz erasmusra is. Ha most végeztél volna, ezekre már nem lenne lehetőséged. Én drukkolok, hogy ne érezd magad egyedül!
2021. jún. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Mehetsz akárhova, a fejed tetejére is állhatsz ha nem állsz szóba másokkal.
2021. jún. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%

Másféle választ fogok adni, nem ilyen gyakorlatit, hogy menj ide, beszélj ezzel meg azzal, hanem egy intuitívabb válasz lesz.


Amikor én igyekeztem elérni egy állapotot, egy szituációt, és sorozatosan nem sikerült, s már akármit tettem, csak ismétlődött az egész, engedtem hogy legyen az. Lemondtam a vágyamról, beletörődtem, és arra figyeltem, ami történik. A jelent igyekeztem élvezetessé formálni, abban meglátni a szépet és a jót. Ha egyedül voltam, akkor megnéztem, milyen hátránnyal járnának, ha lennének emberek akik rendszeresen keresnének, hogy ne egyoldalúan lássam.


Ne az legyen, hogy akarok barátokat, társaságot, de nincs, ezért most rossz, hisz létezhet olyan állapot is, ahol vannak barátaim, mégis egyedül akarok lenni, és az a rossz hogy ők vannak. Arra koncentráltam, mit hozhatok ki az egyedüllétből, mit tudok GYAKOROLNI ezzel. Mi az, amit ez tanít? Mit érzek attól, hogy nem tudok kivel lenni? Miért rossz ez az érzés nekem? Hisz így is lehetek teljesen jól.


Ha hasznos a válaszom neked, nyugodtan írhatsz, és kibeszélhetjük, ha neked segítene, hátha rá tudlak vezetni egy más gondolkodásmódra.

2021. jún. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
#5: 🤍
2021. jún. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
<3
2021. jún. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

3 - Szakkoliba esélytelen, hogy bekerüljek, ezért nem is jelentkeztem soha. Már a jelentkezéshez le kell adni egy munkatervet, hogy mivel szeretnél majd foglalkozni, ajánlások is kellenek több oktatótól és már fel kell mutatni valamit (pl. korábbi tudományos tevékenység, valamilyen elismerés mondjuk TDK, publikáció, közéleti tevékenység stb.). Nekem nincsen semmiféle ilyen eredményem vagy tapasztalatom, hiszen eddig csak szimplán egyetemre jártam és igazából nem is promotálták az ilyesféle lehetőséget, a szaktársaim közül sem volt senki szakkolis. Nálunk nincsenek öntevékeny körök, igazából nem is nagyon tudom, hogy ez konkrétan mit takarna, nem hallottam még ilyenről. Az óráim nagy részén pedig ugyanazokkal az emberekkel voltam mindig, mióta bejöttek a szakirányok a második évtől kezdődően. Szóval nem nagyon volt vegyülés, max. az elsős alapozós órákon és a szabálokon, de nekem ezek alatt nem sikerült kapcsolatba kerülnöm másokkal. Külföldön tanulni mindig szerettem volna, de ez több okból sem jött össze és nagyrészt az anyagiak miatt (voltam több tájékoztatón, utánaolvastam a dolgoknak, kérdezgettem és próbáltam minél több információt szerezni, a legtöbben pedig arról számoltak be, hogy az ösztöndíj önmagában semmire nem elég és nekem nem voltak olyan anyagi forrásaim, amikből fedezni tudtam volna egy külföldi félév költségeit). Az utolsó évre pedig már nem tudnék kimenni tanulni és nem is terveztem (főként a szakdolgozat miatt), max. még a diploma utáni külföldi szakmai gyakorlat lehetősége van meg (de ott ugye ugyanúgy szükség van plusz pénzre, és kérdés mégis milyen szakmai gyakorlatot végezhetnék, mert BTK-s vagyok, nálunk nincsen gyakorlat és semmiféle gyakorlati tudásom, tapasztalatom nincs is).

4 - Szóba állok másokkal, nem ez a gond. Akivel jóban lettem őt is én szólítottam meg, én hívtam mindig programokra stb., de még így is mindig nagyon nyögvenyelősen tudtam csak rávenni bármire. Rajta kívül is próbálkoztam másoknál, én próbáltam tényleg minél nyitottabb és barátságosabb lenni, de ennyire futotta. Sokaknál azt éreztem, hogy egyszerűen egyáltalán nem is akarnak nyitni mások felé, nem akarnak barátkozni, ismerkedni stb., mert nem vágynak többre, vannak már barátaik és az bőven elég, nem akarnak újakat, jó az úgy. Nem csak én vagyok ilyen véleménnyel és tapasztalattal, ha az egész szakot nézem akkor is azt kell mondjam, hogy szinte semmit nem változott a felállás az első naptól egészen az utolsóig (szóval nem igazán alakultak ki új kapcsolatok, mindenki azzal van jóban, akit már korábbról is ismert vagy éppen ugyanúgy senkivel) és például a koliról sem hallottam pozitívabb tapasztalatokat. Mindig maximum csak ilyen funkcionális beszélgetésekig jutottunk el, hogy pl. jegyzet, házi, mikor kezdődik az óra, hol a kulcs stb., de a közös programokra vagy tartalmasabb beszélgetésekre már nem került sor, hiába kezdeményeztem.

5 - Ezt megmondom őszintén, hogy annyira nem értem. Mivel ez már egy évek óta, tehát szerintem mondhatom tartósan fennálló állapot, ezért igazából nem tudok már rá pozitívan tekinteni. Szóval valakinek biztosan jól esik az egyedüllét és élvezi, hogy pl. több ideje van magára, jobban tud magára fókuszálni, független, önálló, szabad, több lehetőséget lát így stb., de nekem már inkább arról szól, hogy nincsen kivel beszélgetni, nincsen kivel találkozni, mindig mindenben egyedül vagyok, egyedül kell helyt állnom, kevesebb külső inger ér, kevesebb érzelmi támogatást kapok és én sem tudok kihez kötődni érzelmileg, kinek segíteni stb., szóval inkább a hátrányait érzem a helyzetnek. Elfogadni elfogadom, ez van, de ettől még nem érzem magam jobban.

2021. jún. 4. 19:48
 9/18 anonim ***** válasza:
Át tudom sajnos érezni a helyzeted, én két külön egyetemen is tanultam, az elsőnél kialakult egy egész jó baráti társaság, azonban az utóbbi pokoli volt, hasonlóan csak pár emberrel voltam jóban, ráadásul velük is szétszéledtünk egy idő után, mivel mindenkinek más volt az órarendje. Semmi motivációm nem volt már bejárni 1 év után, egyedül az segített, hogy mellette elkezdtem dolgozni, és legalább azt a közösséget szerettem. Milyen szakon tanulsz egyébként?
2021. jún. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Anglisztikán tanulok. Na igen, a másik a munka. Szívesen dolgoznék az egyetem mellett, de igazából egyetlen egyszer találtam olyan munkalehetőséget, ami picit is érdekelt volna, de oda nem vettek fel. Anyagilag nem szorulok rá arra, hogy dolgozzak és ezért mindig inkább a tanulást helyeztem előtérbe. Úgy voltam vele, hogy majd esetleg olyan munkát vállalok el, ami nem megy a tanulás rovására és érdekel, szívesen csinálom. Viszont eddig elég kevés munkalehetőség adódott és azoknak a nagy része is a klasszikus diákmunka, mint például árufeltöltés, kasszázás, konyhai kisegítés stb. és ezektől mindig óvva intettek, hogy maximum a pénzért csináljam, de egyébként nem éri meg és jobb elkerülni. Pedig amúgy lehetséges, hogy ha találnék egy jó munkahelyet, akkor az is adna egy kis motivációt, hasznosnak érezhetném magam, lehet jobb lenne a közösség is.
2021. jún. 4. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!