Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mivel tehetem jobbá az egyetem...

Mivel tehetem jobbá az egyetemi életet, ha egyébként már egyáltalán nem szeretem? Hogy húzzam még ki az utolsó évet?

Figyelt kérdés
Nekem az egyetem fura mód az életem egyik legrosszabb időszaka lett. Némileg csalódtam az egyetemi oktatásban is, de a legnagyobb csalódás az igazából a szociális élet szempontjából ért. Én egyedül mentem az egyetemre és nagyon lelkes voltam, hogy akkor majd biztos csomó embert megismerhetek, barátokat szerezhetek, majd mindig lesz valami program stb., mert mindenkitől ilyen tapasztalatokat hallottam az egyetemi életről. Na nekem ehhez képest inkább olyan volt mintha valami megözvegyült kisnyugdíjas lennék, akinek már elhunytak a barátai, a családja egyre ritkábban néz rá stb... Szóval egy átlag napon csak szimplán elmentem az egyetemre, részt vettem az órákon, visszementem a koliba, tanultam, aludtam. A gyerekkori barátaimmal eltávolodtunk egymástól (mindenki máshol tanult és/vagy dolgozott, elköltözött stb.), egyre ritkábban tudtunk csak személyesen találkozni és egyre kevesebb közös témánk volt. Mindeközben az egyetemen nekem nem sikerült új kapcsolatokat kialakítanom. Inkább csak ilyen felszínes kapcsolataim lettek, amik csak az egyetemre korlátozódtak és pl. kértek tőlem jegyzetet, házit és hasonlók. Egyetlen egy lánnyal lettem jóban a szakomon, de ő nem volt túl szociális típus és nem igazán tudtam rávenni közös programokra, így max. néha elmentünk enni, sétálni és beszélgettünk. Valamint legalább akkor vele tudtam együtt menni az órákra, volt ki mellé leülni, együtt csináltuk a páros feladatokat stb., mert egyébként a többi szaktársam még ilyesmikre sem volt túl nyitott. A koliban pedig mindig random emberekkel kerültem össze, akikkel így nem nagyon volt sok kapcsolódási pont és teljesen más volt az időbeosztásunk is (pl. volt akivel szinte alig láttuk egymást). Valamint nem is voltak olyan egyetemi vagy kolis programok, amikre egyébként egyedül is szívesen elment volna az ember és jól érezhette volna magát, így nem is nagyon találkoztam a csoporttársaimon és a szobatársaimon kívül másokkal. Úgyhogy az eddigi egyetemi éveim elég unalmasan teltek, de legalább az tartotta bennem a lelket, hogy szerettem a szakot, érdekelt, szerettem tanulni és ezzel kapcsolatban voltak sikerélményeim is, illetve az az egy szaktársam, akit az előbb említettem. Viszont úgy alakult, hogy még egy évet rá kell húznom (csúszás és halasztás) és tudom, hogy az még sokkal rosszabb lesz, mert egyedül leszek (a szak nagy része és az az egy lány is lediplomázik, elmennek), a tanulás kapcsán is erősen csökkent a motivációm és a lelkesedésem (a csúszás-halasztás és a korábbi tapasztalatok, pláne a digitális oktatás miatt). Úgyhogy hiába tudom, hogy be szeretném fejezni és már "csak" két félév van vissza, egyszerűen semmi motivációm nincsen hozzá és már előre érzem, hogy borzasztó lesz, utálni fogom.
2021. jún. 4. 18:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
88%

18:06-os vagyok


Ahhoz, hogy tisztába kerülj vele, hogy a saját döntéseid következménye, egyéni választásaid hozadéka a szubjektív valóságod (az, amiket érzéseknek nevezel), javaslom E. E. Eger könyveinek elolvasását. Hasznodra lesz.


Jó énmunkát!

2021. jún. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Én átérzem a helyzeted kérdező, nekem sem sikerült sajnos szorosabb kapcsolatokat kialakítani az egyetemi tanulmányaim során, nekem ez volt a hatodik félévem. Viszont azt hozzá kell tennem, hogy én soha nem voltam kolis, ugyanabban a városban élek, ahová egyetemre jelentkeztem anno.

Mondjuk én már úgymond feladtam a dolgot kb a második félévem alatt, szóval én elkezdtem a régi barátaimmal újra felvenni a kapcsolatot, nehogy az legyen, hogy teljesen egyedül maradjak, barátok nélkül. Persze a feladást ne értse senki se félre, nem arról van szó, hogy többé nem szóltam senkihez egy szót sem vagy nem próbáltam meg kijönni a csoporttársaimmal/szaktársaimmal. Szó sincs erről, csak hát nekem is elég nagy elvárásaim voltak az egyetemi közösséggel kapcsolatban és hamar rá kellett jönnöm, hogy nem annyira érdeklődnek irántam a többiek, amennyiben nem hívom fel valahogyan magamra a figyelmet, mert amúgy kb láthatatlan vagyok számukra.

Természetesen senkit sem hibáztatok emiatt, maximum magamat, mert hát nem is tudom... nem tettem elég jó benyomást a környezetemre, még a legelső félévben? Lehet csak ennyire unalmas, unszimpatikus vagyok? Ki tudja? Én biztos nem. Viszont én nem hagyom, hogy ez befolyásolja a tanulmányaim során nyújtott teljesítményemet, hiszen ha már ennyi időt, pénzt és energiát fektettem ebbe az egészbe, nyilván az lenne a legjobb, hogy minél előbb lediplomázzak. Szerintem te se hagyd kérdező, hogy a közösség iránti csalódottságod rányomja a bélyeget a következő két félévedre és ez akadályozzon a céljaid elérésében, illetve a további előrehaladásban.

2021. jún. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Hát jó, ne hagyjam, akkor nem hagyom :D Értem, hogy mit írsz és köszönöm, csak azért ez nem feltétlenül ilyen egyszerű. Persze, vannak célok, elképzelések, tervek stb. és ezekért az ember jó esetben dolgozik, csak azért hosszú távon nehéz fenntartani az ehhez szükséges kitartást és motivációt és a többit, ha egyébként az embert nem érik sikerélmények, pozitív ingerek és visszajelzések, nem tudja kivel megbeszélni a dolgait, nincsenek szociális kapcsolatai, nem tud jólesően szórakozni vagy kikapcsolódni stb.
2021. jún. 5. 13:42
 14/18 anonim ***** válasza:

A 9-es válaszoló válaszok. Igen, olyan munkát semmiképp se vállalj csak emiatt el, ami más szempontból még jobban lehúzna. Az anglisztikához kapcsolódóan esetleg valamilyen fordítós, vagy olyan jellegű munka, ahol külföldiekkel kell kommunikálni? Az még érdekes is lehet.

Illetve esetleg az egyetemen kívül ismerkedni és kimozdulni valakivel ide-oda? Nem tudom, hogy merrefelé tanulsz, de például Pesten rengeteg helyet el tudok képzelni, ahova szívesen mennék. :)

2021. jún. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Kerestem mindig, de az eddigi évek alatt nem találtam ilyen munkát. Vidéki egyetemen tanulok és egyébként vidéken is élek, úgyhogy itt kevesebb lehetőség van minden téren. Programokkal is általában úgy voltam, hogy ha esetleg volt is valami szimpatikus, egyedül nem mentem, mert úgy nem igazán volt hozzá kedvem, pláne messzebb vagy esti programokra.
2021. jún. 5. 19:52
 16/18 anonim ***** válasza:
Bizonyos mértékben átérzem a helyzeted, az utóbbi években én is azt tapasztaltam, hogy nehezebb másokkal kapcsolódni, erre nyilván a covid is rátett egy lapáttal. Viszont egy kicsit úgy érzem, mintha kifogásokat keresnél, legalábbis a válaszokra adott reagálásaidból kiindulva. Ne érts félre, ezt nem rosszindulatból írom, és megértem, hogy kilátástalannak érzed ezt a helyzetet, de igenis tehetsz azért, hogy másképp állj a dolgokhoz. A diákmunka például szuper lehetőségeket kínálhat és igen, benne van, hogy olyan dolgot fogsz csinálni, amit nem annyira szeretsz, de legalább tapasztalatot szerzel, megismersz másokat. Én is árfeltöltőként dolgoztam, nyilván nem ez volt álmaim munkája, viszont tudtam beszélgetni az ott dolgozókkal és pénzt is kerestem. Egyedül programokra menni sem egy olyan dolog, amit ne tudnál élvezni, nagyon sokan utaznak, kirándulnak, sportolnak, járnak el koncertekre (és még sorolhatnám) tök egyedül és így is jól érzik magukat. De mint írtad, nincs is kedved kísérletezni, hogy milyen lenne különböző dolgokat egyedül kipróbálni, ami megint csak azt eredményezi, hogy így nem fogsz változást látni. Mint azt már valaki írta is, lehet, hogy ez a helyzet taníthatna neked valamit, ha átértelmeznéd. Például, hogy hogyan érezd jól magad a saját társaságodban, vagy hogyan fogadd el a nehezebb szakaszokat az életedben. Nyilván ez így most nem megnyugtató, de szerintem hiába adunk neked praktikai tanácsokat, ha te magad nem vagy nyitott a hozzáállásod változtatására.
2021. jún. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nem keresem a kifogásokat csak valahogy sehogy sem érzem jónak a lehetőségeket. Szóval, ha olyan munkát végzek, amit nem szeretek és nem szívesen csinálok, akkor azzal annyit nyerek, hogy lesz plusz egy dolog az életemben, amit nem szeretek. Engem a pénz nem motivál, hasznos tapasztalatnak nem érzem, társaságom vagy lesz vagy nem lesz és az a társaság vagy jó lesz vagy nem lesz jó... nem érzem úgy, hogy emiatt érdemes lenne bevállalni egy diákmunkát, ami amúgy alapból nem vonz. Az egyedül való szórakozásra, kirándulásra stb. pedig nem úgy mondok nemet, hogy soha ki sem próbáltam és nem is adtam neki esélyt. Adtam rengetegszer, mert az említett lányon kívül nem volt senkim és őt is nehéz volt rávenni közös programokra. Rá voltam kényszerítve arra, hogy egyedül legyek és feltaláljam magam, lefoglaljam magam, egyedül kikapcsolódjak, elmenjek helyekre stb., de ebből már elegem van. Hosszú távon ez (legalábbis számomra) nem kielégítő és így már abszolút nincsen hozzá kedvem, hangulatom, beleuntam és belefáradtam. Valahová nem mentem és nem is mennék el egyedül, de szerintem ez preferenciák, beállítottság, személyiség, tapasztalat kérdése is. Én elhiszem, hogy más eljár koncertekre, bulikra egyedül vagy elmegy egyedül kirándulni, bulizni és jól is érzi magàt. Én nem vagyok ilyen, nem érezném jól és biztonságosan, komfortosan magam ilyen helyzetben.
2021. jún. 7. 21:24
 18/18 anonim ***** válasza:
A csalódottságot csak fokozza, hogy a próbálkozásaid eredményeként elvárod a barátságok kialakulását. Ez nyilván érthető érzés, de még lesz olyan helyzetekben részed, amikor a maximumot beleadod valamibe és mégsem látod majd a gyümölcsét. Ez nyilván frusztráló és reménytelennek tűnő érzés. Viszont ha nem úgy fogod fel, hogy azért ismerkedsz, mert NEKED szükséged van valakire (ergo valamilyen hiányérzetet akarsz pótolni), hanem a másik emberért, hogy őt egy kicsit jobban megismerd, már más tapasztalatokat fogsz szerezni. Ez egyáltalán nem garantálja, hogy jóban is leszel az illetővel, ellenben más dolgokat tanulhatsz, nő az emberismereted, megtanulod, hogyan kommunikálj, kezelj különböző embereket stb. A barátságok, na az már egy bónusz, ami sajnos nem garantált, hogy mindig az életed része lesz. Ez kicsit hasonlít a párkapcsolat kérdéséhez. Lehetséges, hogy valaki elmegy több találkozóra is, mégsem jön össze. Ezt felfoghatja keserűen, hogy ő nem talál senkit és ettől milyen rosszul érzi magát, vagy gondolhat ezekre az élményekre tapasztalatszerzési, fejlődési lehetőségként.
2021. jún. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!