Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Titanicnál tényleg megtörtén...

A Titanicnál tényleg megtörtént, hogy az egyik mentőcsónakat ráeresztették egy másikra, és összenyomták a másikban ülőket?

Figyelt kérdés
A filmben van egy ilyen jelenet, de azt nem mutatják, hogy tényleg rá engedik az alsó csónakra, ami már a vízen van, a felsőt, lehet hogy megállították a leeresztést közben? Vagy tényleg kilapították őket? Ez nagyon durva lenne.

2021. ápr. 10. 14:31
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*mentőcsónakot
2021. ápr. 10. 14:32
 2/12 anonim ***** válasza:
4%
EMber, az film !!!
2021. ápr. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#2 Jó, de James Cameron nagyon sokat kutatott a Titanic után, még a roncsnál is lent volt a tenger mélyén, és mindezt köztudottan azért a lehető legpontosabban hitelesen bemutathasson mindent. A filmben is minden apró jelenet ugyanúgy történt, mint azt a túlélők elmesélik. A csónakok leeresztési sorrendje is stimmel. Kivéve Jacket, Roset és a többieket, ők kitalált karakterek. De mindenki más valóban utazott a Titanic (Molly Brown, Rothes grófnő, a tisztek, zenészek)
2021. ápr. 10. 14:55
 4/12 A kérdező kommentje:
*a Titanicon
2021. ápr. 10. 14:56
 5/12 Gáz-szerelő Zoli válasza:
92%

Láttam a filmet és több dokumentum filmet is a történettel kapcsolatban.

Konkrétan nem tudok róla, de el tudom képzelni, hogy sajnos lehetett ilyen.

2021. ápr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

Itt olvashatsz részletesen a menőtcsónakok sorsáról. Gyorsan átfutottam az oldalt, és hirtelen nem találtam ilyet, de lehet, hogy te nagyobb sikerrel jársz:

[link]

2021. ápr. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Átnéztem én is, de sajnos annyira nem tudok jól angolul. Viszont a cikkben launch of the lifeboats címszó alatt a 13-as csónaknál láttam egy ilyen képet, valószínűleg ott le is írják, mi történt. Esetleg ha valaki leírná, mit írnak róla, azt megköszönném.
2021. ápr. 10. 16:01
 8/12 anonim ***** válasza:
95%
Azt írja, hogy majdnem ráengedték a 15-öst, de az utolsó pillanatban észrevették, hogy alásodródott a 13-as. Akkor már csak pár láb távolság volt a két csónak közt.
2021. ápr. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
79%
Igen majdnem ráeresztették az egyiket a másikra.
2021. ápr. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

De jó, hogy itt vagy megint...


A Csatahajót azért ne nézd meg, mert a végén még keresnéd az ufo rakétákat a tenger fenekén

2021. ápr. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!