Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan fogadtassam el az...

Hogyan fogadtassam el az emberekkel, hogy aszexuális vagyok?

Figyelt kérdés

32 éves nő vagyok. Sosem volt még párkapcsolatom, nem csókolóztam, nem volt még szexuális kapcsolatom. Még csak önkielégítést sem végeztem sosem. Az oka annyi, hogy egyáltalán nem kívánom a szexet. Nem is gondolok rá. Az életem teljes nélküle és boldog vagyok.

Az emberek körülöttem sajnos nem képesek ezt elfogadni. Persze nem azzal kezdem a bemutatkozásaimat, hogy hello én aszexuális vagyok. De nyilván észreveszik, hogy nincs párkapcsolatom és kérdezgetnek. Én megmondom, hogy nincs, mert nem akarok hazudni, kérdezgetnek, hogy miért nincs.

Anyámék teljesen ki vannak akadva és pszichológushoz is küldtek régebben, aki kijelentette, hogy egészséges lelkű ember vagyok, de szerintük kókler orvos volt.

A nőgyógyászom beutaltatott vizsgálatokra mert szerinte kóros, hogy nem szexelek. Néztek pajzsmirigyet, mindenféle hormonokat, de egészséges vagyok. Volt, hogy munkahelyen kérdezgetések után kijelentettem magamról, hogy aszexuális vagyok és megkaptam, hogy ez egy hülye divat, mert az LMBTQ-k már nem tudnak mit kitalálni, hogy agyat mossanak és én valójában egy incel vagyok, de ő szívesen lefeküdne velem.

Szóval nagyon fárasztó így élni, hogy ebből ekkora felhajtást csapnak. Mintha az, hogy én nem kívánok szexelni, az rontaná az ő szexuális életüket. Ha én kérdezgetném arról őket, hogy ,miért szexelnek annyit, fel lennének háborodva, hogy mi közöm hozzá. Akkor miért nem lehet tiszteletben tartani azt aki nem él szexuális életet? Miért kell felhajtást csapni belőle és gúnyolódni rajta?


2021. jún. 15. 22:23
1 2
 1/15 he84 ***** válasza:
97%
Sajnos vagy sehogy, vagy nagyon nehezen. De inkább sehogy. Akik eddig se értették meg, azok később se fogják sajnos. Az ilyen emberekkel ne foglalkozz, kerüld őket, még akkor is, ha köztük páran közel állnak hozzád. A szex nem kötelező, eléggé fura és szomorú, ha ezt egyesek elvárásnak tekintik. Nem vagyunk egyformák, nem mindenkinek van rá igénye.
2021. jún. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Az NEM budzhi,mit nem lehet elfogadni rajta.
2021. jún. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Én a helyedben inkább csak annyit mondanék legközelebb, hogy jelenleg nincs párkapcsolatod, éled a szinglik boldog életét. Ezzel nem hazudsz, de azt az érzést kelted másokban, hogy volt már kapcsolatod, és most jelenleg nem vágysz senkire. Ha meg még jobban rákérdeznek, akkor megmondod, hogy nem szeretnél erről beszélgetni. Nem kell mindig full őszintének lenni mindenkivel, mert hát magadon tapasztalod, hogy mit kapsz vissza. És nem te leszel az, aki majd el tudja fogadtatni velük ezt.
2021. jún. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%

Na én pont ilyen vagyok. Egyszerűen undorító a szex szerintem. Meg minden ami azzal kapcsolatos.

23/f

2021. jún. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
Hasonlóan nehéz elfogadtatni a környezetemmel, hogy azért nincs barátnőm, mert extra kövér vagyok ( internetes nyelven fatcel vagyok ). Azt mondják, hogy márpedig a nők vonzódnak ugyanőgy a 130 kilós férfiakhoz és hogy muszáj lenne már 21 évesen lefeküdnöm valakivel. Hiába mondom, hogy nem azért nem teszem, mert nem akarok, vagy mert meleg lennék, hanem azért mert nem kívánnak a nők!! De ezt ők nem értik meg. Szerintem az aszexualitás mégjobban kinyírja náluk a biztosítékot.
2021. jún. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Miert nem szervalsz 1-2 nagyobb darab kutyat az illatosrol?


Imadnatok egymast. Ha eleg nagyok egy gyurott a homlokuk szeles alkapccsal,akkor nem kerdes,h van-e pasid 😂 Marmint gondoljak,h biztos a kutyak eluldoztek 😂😂

2021. jún. 16. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
32%

Én is aszexualis vagyok, de ezt nem értem:

Miért is kéne elfogadtatni az emberekkel?


Kinek mi köze hozzá, hogy mit (nem) csinálok otthon a négy fal között?


Te egy társaságban így mutatkozol be, hogy: "sziasztok, Jucus vagyok, és aszexualis?"

De komolyan... a lőtéri kutyát nem érdekli.


Nekem is nagyon sok ismerősöm és barátom van, de senkinek semmi köze hozzá. Ha meg társaságban éppen a szexről van szó (egyáltalán van normális értékrendű ember aki ezt nem a párjával beszéli ki?), akkor megvonom a vállam. Vagy helyeselek, hogy ja-ja, úgy-úgy.

És nem kezdek el instant kámingáutolni, mert minek? Elég ha én tudom.

2021. jún. 16. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%
Ne törődj velük!
2021. jún. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek nagy részének nincs annyira kifinomult érzelmi intelligenciája, hogy megértsen olyan dolgokat, amelyek teljesen szembemennek azzal, amilyen értékeket az ő környezetük képvisel. Vannak, akik úgy tesznek, mert manapság divatos a tolerancia, de igazán átérezni mások helyzetét nem egyszerű.

Nekem is vannak dolgaim, amiről egyszerűbb, ha hallgatok, vagy nem mondok teljesen igazat, ahelyett, hogy magyarázkodjak és hülyének nézzenek, úgyhogy neked is azt tudom javasolni, hogy egyszerűen zárd le ezt a témát valami olyan válasszal, hogy most élvezed egyedül az életedet, és majd lesz valakid, ha úgy érzed, hogy szükséged lesz rá.

Egy érzelmeken alapuló párkapcsolatra egyébként vágynál?

2021. jún. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek egyszerűen nem tudják elfogadni azt, ami eltér az átlagostól vagy nem hajlandóak megérteni, hogy amit ők szeretnek, azt más nem feltétlenül. Szerintem is mondd azt, hogy "jelenleg nincs párkapcsolatom".

Én nem vagyok aszexuális, de nem bírom megérteni, hogy miért zavarja az az embereket, hogy a másik mit csinál vagy mit nem csinál, miben befolyásolja az az ő életüket, hogy az XY szexel-e vagy sem?

2021. jún. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!