Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az lehetséges ha én nem élek...

Az lehetséges ha én nem élek intézetben, és nincs is probléma itthon semmi ami miatt elvennének a családtól, hogy beköltözzek egy lakásotthonba kiváncsiságból, milyen ott élni? Van sok intézetis ismerősöm, akivel jóba vagyok.

Figyelt kérdés
A szüleim és az intézetben a nevelők megengednék, hogy ott töltsem a nyaram? Szeptemberben hazaköltöznék. Olyan lakásotthon az ahova mennék(ismerem a helyet) ahol csak 12-en vannak.

2021. jún. 23. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, az intézet nem egy szálló, ahova bárki csak úgy beköltözhet.
2021. jún. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis. Eleve, aki ott van, azt az állam pénzén tartják el. Az ott dolgozóknak is eggyel több emberrel kéne foglalkozniuk.

Amúgy örülj, hogy nem kell ott lenned, van normális családod.

2021. jún. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Te szoktal szomaliai nyaralasra keszulni?
2021. jún. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem.
2021. jún. 23. 13:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Akik ott élnek mit meg nem adnának, hogy legyen rendes családjuk, te meg oda akarsz költözni... Nyilván amúgy sem lehetséges ez, mert így is túl sokan vannak általában, nincs kapacitás rá, hogy nem rászorultakat is ellássanak ott.

Különben nem hiszem, hogy tárt karokkal fogadnának ott, főleg, ha elmondanád, hogy honnan jöttél. Irigyek lennének rád, jogosan és nem értenék, hogy jó dolgodban mit keresel ott.

2021. jún. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért hurrogjátok le a srácot ennyire. Ha empátiából szeretne ott lenni, hogy az intézetis barátai helyzetét átélhesse és rájöjjön arra, hogy milyen jó dolog családban éli, akkor ezzel nincs semmi gond. Persze mindezt önkéntes alapon és nem az állam pénzén. Szerintem egy-két, az életére állandóan panaszkodó, elkényeztetett gyereknek nem ártana látni ilyen helyeket. Kiegyensúlyozott családi környezetben nőttem fel és nem lehetek elég hálás az életnek, hogy ez adatott meg nekem.
2022. okt. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Önkéntes segítőként szerintem van esélyed.

Mindig jól jön a találkozás szakellátásban nevelkedő gyermekekkel.

Régebben voltak olyan táborok, ahol fele-fele arányban mentek családos gyermekek és intézetis gyermekek, mindenki sokat tanult belőle.

márc. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!