Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Úgy érzem az emberiség száműzn...

Úgy érzem az emberiség száműzne? (hosszú sztori lent)

Figyelt kérdés

Kb 12 éves korom óta úgy érzem akárhol vagyok utálnak az emberek. Egyszerűen nem akarnak a társaságukba. Nem tudok velük beszélgetni pedig szeretnék. A testvéremtől is sokszor megkaptam már hogy milyen szerencsétlen vagyok ilyen szociális hekyzetekben, meg hogy ezt meg azt miért mondtam, ezt nem így kell, inkább meg se szólaljak stb. De ezt magamtól is érzem, csak mások is látják az a lényeg. Teljesen jelentéktelen vagyok, megse hallják sokszor amit mondok. Ha sikerült is valahova beilleszkednem belül tudtam, hogy igazából nem gondolják hogy közéjük való vagyok. Aztán ezekből valahogy ki is rekedtem, vagy nyíltan megmondták hogy már nem akarnak velem találkozni.

Tényleg sokféle társaságot próbáltam, én is sokféle voltam, de hiába volt egy személyiségem, világnézetem, vagy hiába tartoztam úgymond szubkultúrába, szerettem valamilyen zenei stílust/filmet akármit, az adott dolog köré csoportosuló emberek nem fogadtak maguk közé. Igazából már úgy vagyok vele hogy olyan semmilyen vagyok, és olyan leszek majd mint a potenciális társaságom, de ez sem működik.

Aztán persze ezek alatt rengeteget csiszoltam a kommunikációs készségeimen, és a kinézetem is, szintén külső visszajelzés alapján, ezekkel sincs már hatalmas probléma. Viszont a többi ember továbbra sem kedvel, bár sejthettem volna hogy nem csak ezek voltak a problémák.

Igazából úgy érzem mintha az emberiségbe és a társadalomba nem tudnék beilleszkedni, és nincs egy konkrét oka ami miatt nem sikerül, hanem egyszerűen rámnéznek és döntenek. Mintha ufó lennék vagy nem tudom, igazából arra is gondoltam hogy rossz a testbeszédem, és a tudatalatti viselkedésemmel elriasztom az ő tudatalattijukat.

Szóval szerintetek? Valaki volt már hasonlóan?



2021. júl. 7. 20:26
 1/3 anonim válasza:

Igen lehet a testbeszéded mondjuk nem a barátságos fajtát mutatja. Vagy ha már te elítéled magad akkor sose fogod máshogy gondolni és másokra is ezt rávetíted , hogy veled igenis baj van .

Add magad , egyszer ugyis megtalalja a zsak a foltjat, ilyennel sose lesz baj .

De ne gondold azt hogy mindenki ellened van , senki nem kedvel , nem megfelelo az amit mondasz vagy teszel . Ne hidd hogy mindenki tokeletes , senki nem az tesem en sem senki sem. Fogadd el magad a testvèred meg persze hogy szívja a véred , hiszen a testvéred. De az hogy stílusokat próbálsz felvenni hogy hátha az jólesz az sose jo neked es a kornyezetednek sem , hisz lerí rogton hogy erolteted.

2021. júl. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%
Abból, hogy mindenféle szubkultúrába próbálkoztál beilleszkedni, ebből nekem az jön le, hogy igazából nem is érdekelt a szupkultúra/zene, csak azért csináltál úgy, mintha érdekelne, hogy befogadjanak. Ha meg nem vagy őszinte, az érződik és emiatt nem leszel szimpi.
2021. júl. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Egy apa azt mondta a lányának: Jelesre érettségiztél, ezért itt egy kocsi, amit még sok évvel ezelőtt vettem.

Mostanra kicsit megöregedett, de mielőtt neked adom, vidd el a belvárosi használtautó-üzletbe, és mondd nekik, hogy el akarod adni, aztán nézd meg, mennyit ajánlanak érte.

A lány elment oda, majd visszatért és azt mondta az apjának: Ezer dollárt ajánlottak érte, mert azt mondták, eléggé lehasznált.

Az apa ekkor azt monda: Most vidd el a zálogházba. A lány elvitte, majd visszatérve azt mondta: A zálogház csak száz dollárt akart adni érte, mert ez egy öreg autó.

Ekkor az apa megkérte a lányát, hogy menjen el egy autós klubba, és mutassa meg nekik is a kocsit. A lány elvitte, majd visszatérve azt mondta az apjának: A klubban egyes emberek százezer dollárt ajánlottak, mivel ez egy Holden Torana, egy ikonikus autó, ami nagyon keresett cikk egyes gyűjtők körében.

Ekkor az apa azt mondta a lányának: A megfelelő helyen értékelnek téged a megfelelő módon. Ha nem becsülnek meg, ne légy dühös, mert az csak azt jelenti, hogy nem a megfelelő helyen vagy. Akik ismerik az értékeidet, azok méltányolnak majd… Soha ne maradj olyan helyen, ahol senki nem látja, milyen értékes vagy. Soha!


(Fordította: Kovács Gabriella)

2021. júl. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!