Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem érzitek úgy, hogy az...

Nem érzitek úgy, hogy az emberiség egy Hikikomori társadalommá válik?

Figyelt kérdés

Ugyebár a Hikikomori egy Japán kifejezés, nem is lehet rendesen lefordítani.

A Hikikomorik azok, akiknek nulla szociális kapcsolatuk van a világgal. Általában bezárkóznak a szobájukba/lakásukba/házukba és soha ki nem jönnek onnét (Azt hiszem max néhánynaponta egyszer kajáért de akkor is csak éjjel). A mindennapi tevékenységük kimerül a TV-nézésben, és videójátékozásban valamint az olvasásban. A legtöbbjük vagy a szülei pénzén, vagy segélyen él(t) (nyilván mostmár a leleményesebbek vmi HomeOffice-os munkát vállalnak mostmár).



Na én úgy érzem a világ afféle halad, hogy mindenki így éljen. Pl utazás helyett VR utazás ami kB semmit nem ad vissza az adott helyből csak meg tudod nézni a látnivalók egy részét. Vagy valós barát(nő) helyett terjednek (főleg Kelet-Ázsiában) a robot társak. És ez csak néhány példa, a legelmebetegebbeket meg sem említettem.


De ez valami hihetetlen borzasztó és nyomasztó jövőkép. Egy ilyen világban gyakorlatilag nem lenne értelme élni.



2021. jún. 9. 18:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Leirtal engem 😂En dolgozni kimereszkedek, ajtotol ajtoig autóban ulok, munkahelyen senkivel nem beszelek. Sehova nem megyek, boltba is csak éjszaka benzinkutra.
2021. jún. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Ez kb olyan, mintha a telefon elterjedésekor azon kezdtek volna el félni az emberek, hogy senki nem fog élőben beszélgetni (gondolom voltak is páran akik ezt hitték).
2021. jún. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%

Nagyon egyetértek veled, kérdező!


Engem le szoktak hurrogni, amikor azt mondom, hogy ez igenis egy valós probléma. Nemrég olvastam is valahol, hogy a történelemben még soha nem voltak ennyire alulértékelve a személyes emberi kapcsolatok, mint napjainkban. Huszonéves vagyok, és úgy gondolom, hogy a korosztályom sokkal többet van otthon, mint például anyámék korosztálya volt huszonévesen. Elméletileg tök jó, hogy manapság ezer platformon egy pillanat alatt el lehet érni mindenkit, viszont gyakorlatilag az emberek 99 százaléka a személyes jelenlét kiváltására használja ezeket a dolgokat, sőt továbbmegyek, szerintem minimum részben ez a jelenség felelős azért, hogy egyre több az olyan ember, akinek már a sarki boltba elmenni is szorongást okoz és kívül esik a komfortzónáján. Az utóbbi egy-két évben nagyon feltűnő lett számomra, hogy több ismerősöm is van, aki a barátai egy részével még sosem találkozott offline, vagy ha igen, akkor sem nagyon van láthatáron a következő találkozó, megelégednek a pötyögéssel. :O Mostanában egyre több az online program az élet minden területén, nagyon kiábrándító. (Például kirándulások, vagy akár online pszichoterápia... nevetséges.) Esküszöm néha arra gondolok, hogy a videochat és társai az emberi kapcsolatok megcsúfolása, kigúnyolása.


A jövőben szerintem ez egyre szélsőségesebb lesz, én nem látom reális esélyét annak, hogy a közeljövőben ismét jobban nyissunk egymás felé, egyre inkább a gépekhez leszünk kötve.

2021. jún. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Nem hiszem, mert a társadalom nagyrésze továbbra is éli az életet, nem csak egy kockán át nézi.


A gazdaságnak se érdeke, hogy mindenki otthon kuksoljon, ezért mindent megtesznek, hogy az emberek utazzanak, költekezzenek. Soha nem volt nagyobb az utazási kedv (kovid előtt), csúcsokat döntött a turizmus.

2021. jún. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Jól hangzik. Nekem tetszik.
2021. jún. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5 de miért?

Csak érdekel.

Hogy tudod ezt szeretni?

2021. jún. 10. 11:39
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
~8 éve élek így. Ha kinézek, nem értem hogy hogyan lehet máshogy élni. Számomra az a világ, gondolkodás, élet, az idegen.
2021. jún. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

Igen,ezt nem értheti mindenki,aki extrovertált.


Én meg azt nem értem,hogy lettek a covid alatt depisek az emberek,hogy nem utazhatnak.

Számomra a nyaralás nyűg,fárasztó.

Én edzeni is itthon szoktam.

Ha lehetne,így élném le a teljes életemet.

Home officce örökké.

Az emberek,mások nem érdekelnek,nem foglalkozom azzal ki mit csinál.

Az emberi kapcsolatok felszínesek,haszonra épülnek.

Nekem baromira nem hiányzik.

Főleg olyanok nem,akikkel kötelezően kell együtt lenni,pl munkatársak.

De családi jópofizás sem kell,csak olyanokkal tartom a kapcsolatot,akik hasonlóak,mint én.

2022. márc. 30. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

"De ez valami hihetetlen borzasztó és nyomasztó jövőkép. Egy ilyen világban gyakorlatilag nem lenne értelme élni."


Sajnos szerintem már most sincs, de bennem még van remény. HOgyha néhány ember örök barátságot köt és elindul felfedezni a világot és megvalósítani mindazt amit elképzel anélkül, hogy belepofázhatna a rendszer: Na akkor talán újra szabadnak érezhetnék sokan magukat.

A technológia helytelen használata mátrixba taszítja a függő embereket. Ezt el kell felejteni és ismét egymás felé nyitni és szeretetben lenni kitartva egymás mellett és hinni újra a Természetben kreatívan. Ez az egyetlen esélyes kiút ebből a nagyon negatív jövőképből, amit számtalan film vitt már vászonra sajnos (több pozitív film is kéne, de ezt is el kéne felejteni, mert filmek helyett élnünk kéne és nem robotolni mások lustaságának) Mindenki egyenlő és mindenkinek ugyan úgy joga van az Élet teljes spektrumát átélni, hogyha van benne Hit, Remény, Szeretet, ELfogadás, mebocsájtás stb..

2022. dec. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
nyolcas és akkor mégis mit zabálsz, hogyha nincs más élőlény körülötted, akik a boltokat megtömik minden szarral? Elkezdenél sóskát, vagy csalánfőzeléket zabálni? Esetleg füvet és gyökereket enni? (Hogyha mindenről magadnak kéne gondoskodnod és meg is tennéd, akkor ez az életmód, amit leírsz így talán oké is lenne, de amíg a boltban vásárolsz; addig azért is érdemes a többiekkel törődni, mert lehet hogy éppenséggel mérgeznek téged azzal az adott finomsággal, amire ráfüggtél... Én is szeretek egyedül lenni, de sokkal fontosabb volna Szeretetben és összhangban élni a Természetességgel.
2022. dec. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!