Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan húzhatnám ki magam egy...

Hogyan húzhatnám ki magam egy olyan "eseményről", ahova várnak csak úgy, mert valakinek a barátnője vagyok?

Figyelt kérdés

Elhívtak egy barátnőm rokonához bográcsosra vasárnapra. A gond az, hogy azokat a rokonokat nem ismerem egy hete sem, pár napja ismerem őket, voltam velük talán 1 órát, és elhívtak egy ilyen "eseményre", mert az unokatestvérük barátnője vagyok, és menjek én is.


Most hogy menjek el csak úgy, ráadásul "ebédre", vagy mi is lesz ez...? Mondjuk ha elhívnak kávéra vagy egy üdítőre hogy menjünk el hozzájuk a barátnőmmel, azt mondom hogy szívesen, de hogy mindjárt ebédre? Mondjuk nem miattam szervezik ezt, hanem csak elhívtak, hogy főznek és menjünk el. Nekem kicsit kellemetlen, főleg hogy alig ismerem őket.

De hogy mondjam meg neki(k), hogy "bocsi, de alig ismerem még őket és nekem kellemetlen most így ebédre csak úgy elmenni, ezért nem mennék el."


Talán valami illedelmes kifogással kellene előállnom?



2021. júl. 15. 04:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Épp azért hívtak, hogy jobban megismerhessétek egymást🤷‍♂️

Ha nem akarsz menni, akkor nem mész... Megmondod hogy bocsi, de nem érek rá, más dolgom van. Azért egy ebéd időpontjában simán lehet hogy pont nem érsz rá, nem kell itt kifogásokat gyártani. Ha esetleg úgy gondolod hogy mégiscsak találkoznál velük, de max egy kávéra, akkor ajánlj fel egy másik időben, egy másik helyet, ahol kávézhattok egyet.

2021. júl. 15. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 mantis religiosa ***** válasza:
100%
Örülj neki, hogy ennyire megkedveltek. A bográcsos ebéd egy laza program, nem egy klasszikus " terítettasztalos" protokoll-esemény. Szerintem ne hagyd ki, mert lehet többet nem hívnak.
2021. júl. 15. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
39%
nem voltak szimpatikusak, hogy nem akarsz menni?
2021. júl. 15. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
73%
Ez nem egy hivatalos ebéd a Buckingham-palotában a királynővel, hanem egy laza, kötetlen kerti parti.
2021. júl. 15. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!