Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Vannak olyan témák, amiket...

Vannak olyan témák, amiket akármikor be vethetek beszélgetésekben?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk ismerkedek, randizok egy csajjal, rengeteg témát fel tudok hozni.

Pl.házi állat, család, hobbi, tanulmányok/munka

De előbb utóbb elfogynak a témák... nagyjából 1-2randi erejéig feltudok hozni hasonló témákat, de egyszer teljesen ki merülök...

Ott ülünk a kínos csendben, és elgondolkozok azon, hogy tényleg akarom e ezt a kapcsolatot, mert ha már most sem tudunk miről beszélgetni, akkor elég unalmas lehet a későbbiekben...

Ez persze nem csak randikra igaz, hanem az életem minden terére..., és nagyon kellemetlenül érzem magam, hogy nem tudom beszéltetni az embereket...


A lényeg, hogy van bármi "mi újság" hoz hasonló, de mégsem ilyen unalmas, kérdés, illetve beszéd téma, amiket akár többször is fel tehetek más más időnként?


Például azt, hogy melyik "suliba jársz" meg kérdezhetem többször is, csak akkor hülyének, vagy figyelmetlennek fog tartani.

Viszont egy "mi ujság"-ot bármikor feltehetek, viszont arra a leggyakoribb válasz a "semmi extra, és veled?" Ekkor elmondom, hogy velem mi újság, és akkor megint téma nélkül maradunk.


2021. júl. 27. 09:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "rengeteg" téma, amit felsoroltál, csupa hétköznapi, közhelyes dolog, amin nincs mit tárgyalni túl sokáig. Ha csak annyiból áll a beszélgetés, hogy felváltva adtok monológot ezekről, lényegében elbeszéltek egymás mellett, akkor tényleg hamar ki lehet fogyni a témákból. Ne csak hallgass, hanem aktívan figyelj, tegyél fel közben kérdéseket, kérd ki a véleményét. Az a lényeg, hogy érdekeljen a másik, akarj megtudni érdekes dolgokat róla, és legyen, amire később is szívesen visszatértek. Ehhez persze a másik emberen is múlik, te egyedül hiába erőlködsz.
2021. júl. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

- filmek

- zene

- utazás

- hírek (nem feltétlen a politikai hírekre gondolok itt, az kicsit meredek első pár randira... de én szeretem végigolvasni a kisszíneseket, mert tök jó beszéd-, vagy akár vitatémák tudnak lenni... "tudtad, hogy az emberek 70%-a elviszi az ingyensampont a hotelekből? Most olvastam, hogy csináltak egy közvéleménykutatást és... blablabla...", "annyira cuki a kiselefánt, ami most született az állatkertben" stb.)

- a hobbi sztem végeláthatatlan tárháza a témáknak, ha belefekteted az időt, és utánanézel a hobbijainak, nézed, hogy van-e vmi újdonság, hír stb. vele kapcsolatban, vagy tanulsz kicsit róla, és van vmilyen kérdés, ami neked "homályos", nyugodtan felteheted)

2021. júl. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!