Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan alakulhat ki birtoklási...

Hogyan alakulhat ki birtoklási vágy valaki iránt?

Figyelt kérdés

Hogyan fokozódhat egy lány iránt érzett szerelem birtoklási vággyá? Hogyan lehetne tenni ellene? Hogy éli meg ezt a nő (az ő szemszögét nézve biztos nem előnyös)?


Nekem is ez lehet? Miért nem tudok leszállni egyhamar egy lányról, ha megtetszett nekem? Nálam ez akár másfél évig is eltart...


Az egyik szomszédunk (sokkal idősebb felnőtt) ugyanezzel a problémával küzd, a felesége válni készül és most az ember követel minden tulajdont vissza és a volt feleséget is. Félek, hogy erre a sorsra jutok, ha felnőtt leszek. Már küldtek el a bús francba. Az illető ember valami ilyet érez ilyenkor: "vagy velem legyen boldog, vagy haljon meg!".


Hogyan lehetne a problémát orvosolni? Hogyan lehet olyan felfogást kialakítani, hogy az ilyen nő dolgok, esetek ne jelentsenek potenciális veszélyt a gyenge lelkem számára?


Pszichológusnál voltam, nem hatott sokat.



2021. aug. 3. 03:43
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Kora gyerekkori kötődési beidegződések.Nem csak férfiakra jellemző nyugi, csak a nők másképp élik meg/ki.
2021. aug. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
A szerelem nem változik birtoklási vággyá. Ahol ilyen van, ott sosem volt szerelem. Ez inkább valamilyen problémát feltételez... tárafüggőséget, nárcisztikus személyiségzavart, stb kapcsolódási-elköteleződési problémát, korábbi traumából adódo gondot.
2021. aug. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Pszichológussal milyen irányba indultatok?
2021. aug. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Nárcisztikus sérülékenységre utal, és gyermekkortól kezdve szokott látszani.
2021. aug. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

valószínűleg nárcisztikus vagyok, hogyan lehetett volna korábban felfedezni (kb 10 éve voltam annyira kicsi gyerek)?

Mik a megoldások? Pszichológussal ez nem volt téma

2021. aug. 3. 09:38
 6/8 anonim ***** válasza:
22%

Kell a pszichológus szakmai irányítása. Nyilván a korábbi az kilőve. Találj mást!


Annyit kell tudni, hogy a pszichológus nem fogja megoldani a problémádat. Útmutatást ad, ráébreszt dolgokra. De ez továbbra is főként a te egyéni munkád lesz.


Ha úgy gondolod, hogy ez a problémád akkor ennek olvass utána! Keress cikkeket,szakmai anyagokat,könyveket, írásokat!

2021. aug. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem kiskorában vagy túl engedékenyek, vagy túl lazán nevelték az illetőt, így azt képzeli, hogy minden, mindenki az övé lehet.
2021. aug. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%

Nekem nokent van, es soha nem a parommal, hanem platoi vonzalmakkal szemben. Mivel nem vagyok veszelyes ember, csak magamat orlom vele fel. Iszonyu pokol.

Borderline-os vagyok, de a gyerekkorom idealis volt. Szerintem gyari hibasan szulettem.

2021. aug. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!