Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » 18 éves korosztályig bezárólag...

18 éves korosztályig bezárólag a helyesírásuk 0. Nem hiszem, hogy nem ragad rájuk semmi a suliban. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Csoportokban is visszaszólnak az embereknek hogy nem magyarórán vagyunk meg ilyenek. Olyan nehéz normálisan írni?
2021. aug. 3. 10:52
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem tud mindenki hibátlanul írni (én sem), de ez a mai íráskultúra szörnyű. Kiállít egy bizonyítványt magáról. Legalább a helyesírás javítást bekapcsolnák.
2021. aug. 3. 10:56
 2/27 A kérdező kommentje:

Nem javítottam ki senkit nyilvánosan, nem is fogom, mert nem is érdekelné. Szerintem ha már arcnélküli beszélgetés van, akkor fontos hogy milyen az írásképünk.

Szerintem olyan nincs, hogy vki helyesen ír amúgy de lustaságból vagy más miatt furán ír. Hogyan végzik el a 8 általánost, tényleg érdekelne.

2021. aug. 3. 11:04
 3/27 anonim ***** válasza:
44%
Egy kukkot sem lehet érteni abból amit itt összezagyváltál..
2021. aug. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
28%

Ahogy egyre jobban terjed a digitális kommunikáció, úgy veszik el a helyesírás iránti igény is.

"Minek írjam le helyesen, úgyis tudja, mire gondoltam!" - hangzik a válasz.


Én 12 éves korom óta nyelvtan- és helyesírási versenyekre jártam, szóval külön "öröm" néha ezeket a csúnyaságokat olvasni a neten.


Lehet azzal érvelni, hogy "jó, hát a helyesíráshoz készség és tehetség kell, mint a rajzhoz, vagy az énekhez!", de én nem így gondolom.

Elég lenne simán csak sokat olvasni és művelődni. Nem, nem a facebook és insta meg mit tudom én milyen bejegyzések olvasására gondolok, mert azokban is tömegesével fordulnak elő a nyelvtani hibák. Azokból nem lehet tanulni.

Olvasson az ember könyveket, irodalmi műveket. Na jó, még a magazinok is beleférnek, hiszen azokat sem engedik kiadni durva helyesírási hibákkal.

A fiataloknak csak annyit kellene tenniük, hogy olvasnak. Ha a kötelező olvasmányokat átlapoznák becsülettel, már azzal is ragadna rájuk valami hasznos. De mint tudjuk: hülye, aki olvas. :)

2021. aug. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
78%

A régi szép időkben simán buktattak érettségin, ha valakinek kritikán aluli volt a helyesírása. Ma már ez sajna nincs meg.


Én kifejezetten örülök, ha kijavítanak amikor valamit rosszul írok, mert ebből is tanulok.

De vannak olyanok, akiknek az egója ezt nem bírja elviselni (általában azok, akik alapból ostobák, valamiért nekik van a legnagyobb önérzetük).

2021. aug. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
6%
Na próbáltam megérteni amit írtál, szóval neked az a bajod, hogy a mai fiatalság sok esetben rövidítve ír vagy esetleg egészet nélkül? Nem gondolom annyira zavaró dolognak az egészet, általában az ember a beszédben is szokott röviditeni.
2021. aug. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtteknek is gyatra a helyesírása a közösségi oldalakon. Szerintem nem lustaság, hanem valóban fogalmuk sincs arról, hogyan lenne helyes. Gyakori hiba az igekötők helytelen használata, pl. megtudom csinálni. Szintén gyakori, hogy a -ban, -ben helyett -ba, -be terjed. "Étterembe ebédeltünk." Ami igazán irritál, az a mássalhangzók duplázása, főleg, ha szóbban is úgy beszélnek, pl. "aranyossak vagytok együtt", "biztossan állítom" stb.
2021. aug. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
77%
Még most sem tudtuk meg h kikről szól a kérdés...
2021. aug. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Szóbban :-) :-) :-) Na, már én is kezdem, ragadós. De komolyan, mi ez a s duplázás? Egyre több helyen hallom és olvasom.
2021. aug. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Hát nem sikerült megértened utolsó, sebaj. Nem a rövidítésekről írtam.

Mondjuk az egyfajta szűrést ad ha egy ember az alapokat sem tudja leírni, pl mien, teccik, aszt.

2021. aug. 3. 11:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!