Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért akarja néhány 28-35 év...

Miért akarja néhány 28-35 év körüli - tisztelet a kivételnek- annyira hogy emeljék meg a korosztályt az autó vezetéshez, illetve szabjanak szankciókat 18 éves kor felett ha van is jogosítványod egy bizonyos korig? 22f

Figyelt kérdés
17 éves korom óta vezetek, soha nem okoztam balesetet, ellenben ma a plázában a parkolóban kb 90% nem tudta a jobb kezet betartani, és rám dudálgattak, és NEM korombeliek voltak hanem sokkal idősebbek....
2016. okt. 7. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Én ezt még soha nem hallottam senkitől, pedig pont ez a korosztály vagyok.
2016. okt. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt nem az általad leírt korosztály akarja, hanem úgy általánosan.


Ok, hogy TE X ideje vezetsz, és nem volt baleseted.

Szerencséd van, hogy már a kezdet kezdete óta lehet jogsid, nagyon sokan jóval később jutnak hozzá, tehát ne a kort vedd alapul!!!!!!

DE!


Nagyon sokan vannak akik felvágásból és nagyzolásból akarnak jogsit.

Minden áron, tehát ha nem is jön össze, akkor befigyel a boríték és társai.

Ezt egy tizenéves kis csitri (már bocsánat) megteszi, de nyilván aki 30 évesen vagy később kezd el tanulni az már tudatosan a saját pénzéből és NEM felvágásból teszi ezt.


Nyilván vannak idős nénik és bácsik is, akik szabálytalankodnak "akaratlanul", de szerintem nem ők fognak 190-el száguldozni.

2016. okt. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
apukám 55 éves és 200 al nagypapám 80 és az 500 lóerős dögével majdnem 300 al száguldozik...
2016. okt. 8. 23:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát ez elég kettős dolog. Szerintem az a jó, ha valaki minél korábban elkezdi a tapasztalat szerzést. Sokan csak későn kezdenek bele, amikor már ha becsúszik egy bukás, akár éveket is várhat a projekt. Vagy egyszerűen be sem fejezik, mert cikinek érzik, vagy egyszerűen nem áll mögöttük olyan támogatás az élettől, mint egy tizenéves mögött.

Ez a borítékos dolog is ürügy. Egyrészt szerintem egy felnőtt sokkal magabiztosabban csalna, másrészt pedig én pár éve jogsiztam, és hangsúlyozták is, hogy a sajtó lejáratta az iskolák és az intézmény jó hírét a "borítékozással", ezért bekeményítettek.

Illetve ott van még a tuning jóskás hülyegyerek. Igen ám, de ahogy te is írtad, az idősebb korosztályban is vannak ilyenek szép számmal (annak ellenére, hogy már ők is érzik, hogy tompulnak). Időnként hajlamosak elszállni az emberek a tapasztalatukról, pedig néha még a milliót vezetett hivatásos sofőrök is kerülnek balesetekbe.


Tehát el kell dönteni, hogy mivel járunk rosszabbul. Csökken a tunerjóskák száma, cserébe a kezdő sofőröknek nehezebb lesz majd a beilleszkedés az utakon, és valószínűleg a friss jogsik száma is csökken. Vagy hiszünk abban, hogy a 17-18 évesekből ki lehet nevelni a túlzott hülyegyerekséget, és így 20-22 éves korukra már levezetnek alaphangon is 5-10 kilót, mire már élesben menne a dolog.

2017. jan. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!