Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Lmbtq tagként, ateistaként...

Lmbtq tagként, ateistaként mehetek cserkésznek?

Figyelt kérdés

Mennyire nézne ki a közösség?

Tetszik maga a felfogás hogy természet védés, túrák stb

de mennyire elfogadóak?



2021. aug. 29. 23:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
71%

A cserkészet önkéntes, vallásos, politikamentes ifjúságnevelő mozgalom.

Ateistaként nem lehetsz vallásos.

Ez nem a te klubod.


Balu (205.)

2021. aug. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
18%
hát ha szeretnéd hogy szektásék rád szálljanak és zaklassanak,akkor nyugodtan. egyébként nem ajánlanám, te (meg én) duplán a pokolra jutunk elképzelésük szerint. megértem amúgy miért mennél, nekem is nagy szívfájdalmam volt gyerekként, hogy az úttörőmozgalom a rendszerével együtt halt meg, és azóta csak a vallással átitatott verziója maradt. de nézz körül a környékeden, sok múzeumnak, tanösvénynek, nemzeti parknak vannak gyerek/ifjúsági foglalkozásai, ami nem ugyanaz persze, de elég jó csapatok össze tudnak jönni rendszeresen, én is voltam ilyenben régebben. volt valódi táborunk is minden évben, igazi sátras-számháborús-"őrsökre" osztott retro táborok, mint az előző generációs gyerekkönyvekben. tudod, csapatokkal, tábortüzekkel, kirándulásokkal, hatalmas élmény lassan tíz év távlatából is. (ha esetleg a délalföld, akkor tudok neked helyeket mondani, hol kérdezz utána, de már régen nem élek otthon, nem tudom vannak-e még, de kiindulásnak jó lehet, ha más nem, továbbirányítanak)
2021. aug. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
44%

az úttörőszövetség ma is létezik, működik


Balu (205.)

2021. aug. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
74%

Nem minden cserkész szövetség vallásos. Csak ez a Balu vagy ki nyomja az agymenését

Keresgélj nyugodtan ilyen témában.

2021. aug. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
98%

Az alapító ezt mondja:

"When asked where religion came into Scouting and Guiding, Baden-Powell replied, It does not come in at all. It is already there. It is a fundamental factor underlying Scouting and Guiding." (Religion and the Boy Scout and Girl Guides Movement--an address, 1926).


"Amikor azt kérdezték, mikor került bele a cserkészetbe a vallásosság, Baden-Powell azt válaszolta, hogy nem került bele, mindig is benne volt. Ez a cserkészt egyik alapja."


Lehet azt mondani, hogy a fű kék, csak nem így van. S le is lehet festeni kékre...

2021. aug. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
79%
Magyarországon a cserkészet mindig is vallásos és politikai szálon futott. De kérdező, amennyiben nem vagy troll, nem értelek. Minek neked cserkészet? Semmi értelmeset nem csinálnak, a természetet sokkal hatékonyabban lehet védeni, túrázni meg bárki járhat. Iratkozz fel a túratársra vagy szervezz lmbtq ismerkedős túracsoportokat. Még haszna is lesz.
2021. aug. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
30%

hatos, ne ajánlgass hasznos lehetőségeket, amiket felekezeti hozzátartozástól függetlenül lehet látogatni, mert valaki* jól lepontoz, mint engem (#2)


*valamiért úgy érzem, balu 205 az elkövető, elég agresszívan nyomja magát minden természetjárós/úttörős témában

2021. aug. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

“Akik szívesen vannak társaságban, nyitottak mások felé. Akik szeretik a gyerekeket, szívesen vannak velük, van is türelmük hozzájuk, mivel az aktív cserkészek nagy része gyerek, és így elkerülhetetlen a velük találkozás, játszás,sátorozás. Akik szeretik az állatokat, természetet, túrázást, sátrazást, nem riadnak meg a kihívásoktól. Akik nem az interneten élnek, és nem kezdenek "tüntetni", ha bejelentik egy táborban, hogy nincs wifi, és lehetőleg a mobilnetüket se használják. Na, ilyen embereknek való a cserkészet“—— ezt egy cserkész írta.


Na ezért akarok cserkészkedni, nem értem miért olyan meglepő

2021. aug. 30. 15:45
 9/24 anonim ***** válasza:
72%
Igen, de az összes cserkész akit ismerek fideszes és kirekesztő. Neked ez a társaság megfelel? Mert nekem még mindig jobban hangzik a túratárs.
2021. aug. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
41%

Rosszul érzed 7-es. Nem én pontozok senkit.

Vajon az az agresszív az, ha az igazságot leírom? A 2-es hozzászólásodban is hülyeséget beszélsz. A cserkészet felekezetektől, sőt vallásoktól is független.


Az izgalmas, hogy elfogadást követelve nem tudtok másokat elfogadni.


Balu (205.)

2021. aug. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!