Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért választotok ateistaként...

Miért választotok ateistaként templomi esküvőt?

Figyelt kérdés

Számomra felfoghatatlan és kicsit furcsállom, hogy egy nem hívő, nem vallásos, nem keresztény ember miért választja a templomi esküvőt is.

Oké, hogy meghitt és sokkal ünnepibb, mint a polgári, de ez alapból is így van. A katolikus egyházban minden ünnep kap egy pluszt és szebb, mintha ateistaként ünnepelnéd, pl. Karácsony, Húsvét. Akkor miért nem vallásos az ember alapból?

Ez így kicsit ellentmondásos.


Hogyha valaki nem hisz Istenben, akkor Isten házában, Isten színe előtt mégis miért szeretne osszehazasodni a párjával?


Légyszíves próbáljátok meg értelmesen kifejteni, mert tényleg érdekel.


Nem provokatívnak szántam, pusztán csak szeretném megértetni és ezáltal elfogadóbb lenni ezzel kapcsolatban.


Béke



2020. nov. 25. 18:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

Szeretne hinni, de nem tud, de a külsőségek mint színpadi berendezés

tetszik neki.

2020. nov. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbben nem "szeretnének hinni", hanem egyszerüen tetszik az egész, mert sokkkal mutatósabb, nagyobb cécó, mint egy polgári esküvö, meg ez az "elvárás" a vendégektöl is - szóval csak kirakat, tartalom nélkül.

Nekem ateistaként ez rettentö negatív, elítélendö dolog, valaki vagy legyen vallásos és akkor van értelme a templomi esküvönek, vagy nem az és akkor meg csak értelmetlen színjáték.

2020. nov. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azért volt, mert az asszony ragaszkodott hozzá a vallásos családja miatt, én meg nem akartam balhét.
2020. nov. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Mindenkit felpontoztam
2020. nov. 25. 20:27
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ez a két lehetőség van (#2 és #3).

Aki "szeretne hinni", az már nem igazán ateista, az inkább hívő, csak nem biztos benne.

Én viszont úgy vagyok vele, hogy nem megyek oda eleve hamisan esküdni.

2020. nov. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert a legtöbb templom nagyon szép, és a hagyomány miatt. Én ateistaként is néha-néha bemegyek egy templomba, akár misére is, csak hogy megnézzem a festményeket, szobrokat, az épületet.
2020. nov. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

És sohasem érintette meg a lelked jobban?

Hisz valamennyire nyitott vagy.

2020. nov. 26. 08:14
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nem az utolsó vagyok, sokszor nézegetek templomokat, de nem érintenek meg jobban, mint egy múzeum vagy bármilyen más építészeti szépség.
2020. nov. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%

Egy ateista általában nem élményvezérelt, hanem tudatos ember.

Értékeli a templom szépségét, de nem ez dönti el az életét.

2020. nov. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
49%

"Egy ateista általában nem élményvezérelt, hanem tudatos ember."


Ne írj már ilyen hülyeségeket, attól, hogy valaki nem hisz különbözö istenekben, még vannak érzelmei és az érzelmei sok esetben vezérlik is öket!

2020. nov. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!