Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan ertsem meg ateistakent...

Hogyan ertsem meg ateistakent jobban az Isten hivoket?

Figyelt kérdés
Erdekelne hogy egyesek hogy lettek vallasosak, milyen erveik vannak e mellett.

#Isten #Vallaa
2021. aug. 17. 16:08
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
0%
"Hogyan ertsem meg ateistakent jobban az Isten hivoket?" Miért is tennéd?
2021. aug. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Keresd a társaságukat
2021. aug. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell megértened, el lehet fogadni, hogy ők ilyenek.


Valószínűleg könnyebb nekik egy külső/felső hatalom létezésére visszavezetni a világ bonyolultságát és az életüket a hitük szerint értelmezett helyes/helytelen mentén értelmezni.


Ilyenformán a hívő embert megértem. A vallásost (aki intézményen keresztül gyakorolja hitét) már nehezebben.

2021. aug. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

Érdemes elolvasnod egy Újszövetséget. És magad levonni a következtetéseket. Tehát ne külső forrásból ítéld meg, hogy mit mondanak az egyházról ,meg a keresztényekről, stb. Hanem olvasd el a Jézusról szóló írásokat.

Érv a kereszténység hitelessége mellett Jézus csodatételei, feltámadása, az általa beteljesített ószövetségi próféciák és előképek, hibátlan élete, tanításai magas színvonala.

Már ha az újszövetségi írásokat elismered bizonyítéknak. Utána kell olvasni, hogy keletkeztek, hogyan állt össze az Újszövetség gyűjteménye, hogyan őrződött meg a szöveg, ugyanaz e a hit lényege, mint amit az 1 századi keresztények vallottak. Ezeket megtettem és hitelesnek tartom a kereszténységet.


A kereszténység sajátossága, hogy Jézus személyes Istenről tanított, akihez imádkozni lehet, akivel kapcsolat vehető fel.

Tehát a kereszténység szerint Isten (Atya) egy Személy, aki a teremtésétől független cselekvőképességgel rendelkezik. Vonzó perspektíva, nem?

2021. aug. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, bevezető könyvnek ajánom: John Maisel: Isten-e Jézus?

Még alábbi írás is jó:

A vak hiten túl

[link]

2021. aug. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Inkabb valami atfogo valaszra gondoltam, hogy pl. a Biblia melyik idezete fogott meg vagy hogy hol talaltatok olyan bizonyitekot ami megerositette illetve meghozta a hiteteket.
2021. aug. 17. 16:35
 7/29 anonim ***** válasza:
Azért nehéz dolog ezt megvalászolni vagy meg értetni, mert a "hit Isten ajándéka" nem tőlem van, nem én akarok hinni, hanem én egyszerűen csak tudom hogy van Isten és kész. Olyan természetes nekem, mint a nap az égen. Ez megmagyarázhatatlan. Nem tudok nem hinni. Amikor elbuktam, elfordultam, elhagytam őt, akkor is teljesen tisztában voltam vele hogy van akkor sem tudtam mem hinni. És Ő akkor is egyengette az utamat. Visszatekintve látom keze nyomát az életemen.
2021. aug. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Egyébként bárkinek adja a hitet, aki őszintén alázattal kéri.
2021. aug. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim válasza:

Nem kell megértened, ahogy már más is írta - el kell fogadni a másikat és tiszteletben tartani.


Én hiszek Istenben - tudom, hogy igaz. Én meg az ateistákat nem értem, de nem is érdekel, mindekinek a magánügye mit gondol.

2021. aug. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Én nem vallásos vagyok, hanem hívő keresztény. Semmilyen felekezethez nem tartozom, de hiszek abban, hogy Isten teremtette a világot, és példaképnek tekintem Jézust.

Nekem ez a kedvenc idézetem a Bibliából: [link]

Ez pont egy olyan téma, amihez szerintem nem kell semmiféle vallásban vagy istenségben hinned ahhoz, hogy belásd, mennyire fontos. Sajnos mégis nagyon sok keresztény elfeledkezik róla :(

2021. aug. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!