Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan lehetne jobb kapcsolato...

Hogyan lehetne jobb kapcsolatom az emberekkel/ barátaimmal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gimibe járok, nem is első éve, de valahogy szerintem többnyire a két karantén hatására is, de sokkal nehezebben megy a barátkozás, a már meglévő barátaimmal is sokkal nehezebb beszélnem, a kapcsolatunk szerintem nem olyan jó mint volt.

Általánosban mikor ugye minden rendes volt még csomó barátom volt, nagyon vidám, pörgős személyiségem is, de valahogy már nem.

Érzem, hogy lehetnék jobb ember/ barát de nem tudom hogy.

Sose vágok át senkit, nem vagyok bunkó erre azért figyelek.

Viszont kezdek kicsit szétesni érzem, mert sok barátommal úgy érzem mintha nem akarna igazán velem lenni. Egyszer beszeltem erről egy lánnyal, és mondta hogy erről szó sincs, és szerinte igazán magabiztos, vidám személyiségem van, ezekből semmi nem látszik külvilágnak, de inkább beszéljek ezekről valakinek ha kell.

Na mindegy is, igazából arra lennék kíváncsi, szerintetek hogyan lehetne több jó barátom, jobb kapcsolatom úgy általánosságban mindenkivel?



2021. aug. 31. 14:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Lehet javítani a kapcsolatot, de olyan nincs, hogy mindenkivel akivel akarod, szoros lesz. Ahhoz idő kell, türelem, a másiknak is ugyanúgy kell hozzáállni.


A normális az, hogy 1-2-3 közelebbi barátod van, akikkel kb. mindent megbeszélhetsz. Ebből mikor 2-3 van, akkor igazán szerencsésnek mondhatod magad, mert már az is ritkának számít.


Haverokat szerezhetsz sokat, annyi kell csak hogy légy aktív, hívd el őket sulin kívülre is, keresd a társaságukat. Legyenek közös programok, hülyülések, tartsd velük a kapcsolatot, dumálgass. Röviden érezzétek jól magatokat.


Barátság szempontjából pedig akiben úgy gondolod jobban meglehet bízni, közel áll hozzád, azokra fókuszálj. Minél több időt töltötök együtt, több élményetek van és olyan témákat érintetek, amik nem felszínesek, annál szorosabb lesz a kapcsolat. Viszont tartsd tiszteletben ha valaki nem akar ilyen kapcsolatot veled, és ne akarj azonnal mindent, mert ezekhez sok idő kell. Ahhoz hogy mindketten bízzatok egymásban, türelmesnek kell lenni, fokozatosan megismerni egymást.

2021. aug. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem első sorban a barátaiddal kellene beszélned. Mondd el nekik, hogy érzel- ha tényleg a barátaid, biztos segíteni fognak neked túllépni ezen a nehéz időszakon. Az nem tesz jót a kapcsolatotoknak, hogy magadban tartod a problémáidat. Így legalább ők is megértik, hogy miért voltál másmilyen velük az utóbbi hónapokban, és tudni fogják, hogy nem velük van bajod. Esetleg próbáld meg elhívni őket valahová, szervezz néhány közös programot, hogy lássák, te is érdeklődsz irántuk, fontos számodra a barátságuk. Próbálj nyitni az emberek felé- egy magabiztos, vidám srác sokkal szimpatikusabb a világnak, mint egy zárkózott, magának való ember.

,,Általánosban mikor ugye minden rendes volt még csomó barátom volt, nagyon vidám, pörgős személyiségem is, de valahogy már nem."

Ez nem lehet az osztályváltás miatt? Új osztály, új emberek, nyilván egyelőre még kevesebb emberrel tudtál bensőségesebb kapcsolatot kiépíteni.

Egyébként meg nem feltétlenül veled van a baj. Te sem lehetsz jóban mindenkivel. És szerintem jobb néhány komoly barátság, mint sok felszínes, semmit nem érő kapcsolat. Volt egy ilyen osztálytársam, aki mindenkivel jóban volt, de valójában senkihez nem fűzte szorosabb kötelék. Elmondhatta magáról, hogy jó kapcsolata van mindenkivel, de nem tudott felmutatni egy olyan embert sem, akivel úgy igazán jóban volnának.

Illetve nem tudom, hogy pontosan, hogy érzel, mert nem ismerlek személyesen, de lehet jó ötlet lenne felkeresned egy pszichológust, aki biztosan többet tud segíteni neked, mint egy átlagember.

2021. aug. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!