Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Csak én szerintem van úgy,...

Csak én szerintem van úgy, hogy a régi időkben minden sokkal jobb volt az emberi kapcsolatok terén?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a régebbi időkre: őskor, ókor, középkor. Ezzel szemben a mai világ. Oké, modern a technika és ez mind szép és jó. De ez a mai társadalmi helyzet eléggé eltorzult. Ahogy itt a gyakorit is olvasgatom, sokan panaszkodnak hogy magányosak, depressziósak. Nyilván én sem vagyok kivétel, mert még nem adatot meg, hogy legyen egy rendes kapcsolatom. A régi időkben valahogy többet jelentet ez emberi lét az én meglátásom szerint. Sokkal összetartóbbak voltak az emberek, jobbak voltak a közösségek is. Meg úgymond olyan szabadabb volt minden, igaz a régi koroknak is meg volt a maga társadalmi helyzete és szerepe. De ez a mai.. Csak vagyunk, itt a modern technika, mindenki bújja a számítógépet meg okostelefont. Így nyilván engemet is rabul ejt, ezt nem tagadom. Azon kívül meg éljük a mindennapjainkat, mint az mindig is rendjén volt, csak modernebb kivitelben. Programok persze vannak dögivel, de egyedül olyan értelmét vesztett az egész, ha nincs egy olyan társ akivel mindez vidámság és öröm lenne. Ugyan próbálgatok tenni ez ellen, mert valami klubba mégis csak jó eljárkálni. De mikor feszt az van, hogy eleve barátokkal vannak sokan, én meg csak vagyok és keresem a lehetőséget, de nem jutok egyről a kettőre. Pedig én már beleedződtem a magányba, de sajnos be kellett látni, hogy az emberi lét egyedül nagyon nehéz :( Ugyan vannak ismerőseim, így mégse vagyok teljesen egyedül. De mégse ugyanaz mintha az ember mellett van egy igazi társ.


22/F



2019. szept. 28. 21:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Ja, mert a régi időkben annyira sok szavuk volt a nőknek, mi? Őskor, hagyjuk már. Elmentek a férfiak vadászni, aztán vagy visszajöttek, vagy nem. A nők meg csak gyűjtögettek. Kommunikáció nem sok volt. Tiszteletről meg ne is beszéljünk, mert inkább közelebb voltak az állatokhoz viselkedésileg, mint a mai emberhez.


"A régi időkben valahogy többet jelentet ez emberi lét az én meglátásom szerint. Sokkal összetartóbbak voltak az emberek, jobbak voltak a közösségek is."

Tévedsz. Régen sok volt a háború, besoroztak,ha akartad, ha nem.


Inkább a mai világban az a rossz, hogy ahelyett, hogy egymással személyesen beszélgetnének az emberek, a számítógép mögött vannak. Pedig nyugis az élet, nincs hazánkban háború, nincs katonaság, nem kell járványoktól tartani..stb.

2019. szept. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Sunshinedoll ***** válasza:
48%

22 évesen biztos sokat tudsz az őskori kapcsolatokról, meg a középkorról. Nem hiába hívták azt se sötétnek.


Nem értem, honnan vonsz le ilyen következtetéseket. Őskorban együtt voltak, mert 1 ember nem bírt leteríteni egy nagy dögöt. Ma már csak meg kell melegítened a mirelit kaját, más módszert kell alkalmaznod, ha társaságot akarsz.


Nem akarok ősbunkó lenni, de iszonyat szerencsétlennek kell lenni, hogy valaki a középkorba vágyjon, mert nem tanult meg kommunikálni és társaságban viselkedni.

2019. szept. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Az ókort még megértem....

De őskor? Amikor csak a túlélési esélyek tartották össze az ősembereket, szerinted jó volt? Vagy középkor... Nem azért hívják sötét középkornak mert keveset sütött a nap. Az emberek voltak sötétek. Totális vallási elnyomás, nyilvános kivégzések, boszorkányüldözés... Ja, biztosan kva jók voltak az emberi kapcsolataik, amikor azt se tudtad megbízhatsz e egyáltalán valakiben.

Csak úgy halkan jegyzem meg hogy a depressziós embereket őrültnek nézték.

A régi időkben nem volt fesztivál, telefon, net, tévé, sorozatok... Vagy rabszolga tartó voltál, vagy rabszolga, esetleg szabad ember... A földesurak lelkiismeret furdalás nélkül húzták deresre a jobbágyaikat ha azok ellenszegültek.


Nem hinném hogy bármibe is bele gondoltál,mikor kiírtad a kérdést

2019. szept. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

Szia

Azért én örülök hogy nem nagy eséllyel fogok gyermekágyi lázban meghalni, esetleg verhasban, vagy pl. van wc, tudok hol mosakodni.


Persze társ az kell az élethez, de ez majd úgyis jon, az, aki kell.

Meg én se találtam meg, de kar emiatt szomorkodni.

Majd jon.:)

L

2019. szept. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Amúgy én szeretek, csak úgy szimplán filozofálgatni, szóval azért vannak néha ilyen meg olyan szemléletű gondolkodás módjaim. De akkor vegyünk alapul egy elveszett korszakot, ami még van olyan régi mint az Őskor, Ókor és Középkor együttvéve, csak sokkal fejlettebb és emberibb. Mert volt még az Őskor előtti időkben egy úgynevezett "Elveszett" korszak. Amúgy ezt nem saját magamtól találtam ki, mert régebben olvastam erről. Na, de mindegy is ebben itt nem megyek bele, mert sokan úgy is negatívan állnak hozzá. Legyen meg mindenkinek a maga véleménye. Abban viszont igazat adok, hogy a barbár állati korszak nem éppen csábító, amikor minden kitalált váddal kivégezték az embert, meg rabszolgasorba hajtották és a többi. Kivéve, ha törvényen kívüli volt az ember :)
2019. szept. 28. 21:47
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
Ha lessz egy barátnőd ( ezt a hülyeséget lene vezesd neki is ) mert rögtön ott hagy..
2019. szept. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

A faluközösségek, emberek valóban jobban összetartottak annak idején. Az azonos társadalmi kasztba tartozó emberek egymásra voltak utalva, tehát sokkal jobban számíthattak arra, hogy a földijeikkel meglesz az alapösszhang. A közös érdeknek volt köszönhető, hogy internet nélkül is képesek voltak anno felkeléseket kirobbantani. Manapság pedig az számít rangnak, ki tud minél nagyobb szemétséget elkövetni a másik rovására, ki tud előbbre jutni mások agyontaposása árán. És ezt szépítve érdekérvényesítésnek nevezték el.

A technológiai, egészségügyi fejlettséget fölösleges idekeverni, semmi köze a témához.

2019. szept. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Mert volt még az Őskor előtti időkben egy úgynevezett "Elveszett" korszak. Amúgy ezt nem saját magamtól találtam ki, mert régebben olvastam erről."


Ezért lenne jó nulladik lépésként az olvasgatás előtt vagy közben elsajátítani a források kritikus kezeléásét. Mi igaz, mi nem. miu az ami tényekre, mi az ami logikus következtetésekre, és mi az ami full találgatásra/ábrándozáésra épül.


A 21. század többek közt arról is szól, hogy a nyomtatott vagy netes információt kezeld fenntartással.


Ma már bármilyen hülye felkóborolhat a netre, és milliókkal oszthatja meg a fejében járó gondolatokat.

Így történhet meg, hogy "elveszett korokról" olvasol ugyanazon az interneten, amin egyébként rengeteg hasznos, tudományos dolog is van. Mert a net mindenkié.

Ennek minden előnyével és hátrányával.


Olvasni olvashatsz a laposföldről, meg a mindent is gyógyító titkos ezo-bio teákról. Csak az a baj, hogy ezek a kritikai gondolkodással nem rendelkező, végtelenül hiszékeny emberekre építenek (mint te is kérdező).


22 évesen egyébként mi az ami rávezet téged arra, hogy az interneten valami nevenincs forrásnak elhigyj ilyeneket mint őskort megelőző mainál fejlettebb technikai civilizáció?

Azt hinném hogy a korosztályom már legalább hallomásból ismeri azt, hogy nem minden igaz a neten, és érdemes utánanézni.

Erre ugyanúgy bekajálják a fiatalok is a sok ostoba clickbait álírt, meg áltudományos ökörséget, mintha az internetet most ismernék csak meg.

2019. szept. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

A történelmi nonszenszes részt leszámítva egyébként jól látod a helyzetet, csak hát felületesen...


Nem a telefonok meg a számítógép miatt magányosak az emberek.


Ahogy előttem írták, a közösségek összetartróbbak voltak régen, mert rá voltak utalva egymásra.


Egész egyszerűen nem tudta senki sem megoldani a kis életét ha kivonult a közösségből, ebből adódóan mindenbki megpróbált közösségen belül maradni, ami egy közösségi normarendszer elfogadásával és gyakorlásával járt.

Aki ebből kilógott azt idővel kilökte magából a közösség. Ezt mindenki megpróbálta elkerülni.


Ma már baromira senki sincs rákényszerítve a túlélésért arra, hogy közösségi játékos legyen.

Kilóghatsz cserébe úgy ahogy akarsz, lehetsz a saját életed ura, nem kell senkihez sem alkalmazkodnod. Ez az individualizmus.

Ez persze azzal jár hogy senki sem tart meg ha baj van. ezért van manapság annyi elesett, cselekvésképtelen idős ember, ezért vannak az életükben egyről a kettőre nem jutó emberek, ezért vannak banki ügyek miatt utcára vetődő felnőttek. Mert megszűnt a közvetlen környezet által alkotott szociális háló, ezáltal a környezeted nem vállal érted felelősséget.

Ami a környezetednek előny, az neked hátrány, és fordítva. Mindenki könnyebben kitörhet a lehetőségei révén, nem köti egyetlen közösség sem a kezedet, de cserébe sokkal könnyebben is kizuhanhatsz a társadalomból, és kisemmizettként maradsz.


Ezzel járt a modernitás.

Vissza már senki nem fog menni, mert a történelemben soha nem történik pontosan az előző korokba történő visszalépés.

Egy kicsit mindig más minden kor, vissza nem lehet haladni. (hacsak nem valami teljesen hipotetikus katasztrófával számolunk, de ilyen nem gyakran fordul elő, és nincs láthatáron).


A régi korokban nem szerették jobban egymást az emberek, pusztán erősebb érdekek fűzték őket a közösségi léthez.


Ma már élhetsz egymagad egy 60 négyzetméteres panelban, úgy hogy élő emberrel heti egyszer beszélsz max, nem halsz meg.

Lehet otthonról dolgozni, lehet bármit rendelni házhozszállítással ami csak kell, és lehet bárki bármekkora kiállhatatlan tuskó. Életben fog maradni.

Ezt 100 éve nem tudta senki megtenni, max a nemesi urak, akik bebarikádozhatták magukat a kastélyukba, és a mérhetetlen pénzük révén élhették a magányos életüket minden sajátos hülyeségükkel.

2019. szept. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25%

"Egész egyszerűen nem tudta senki sem megoldani a kis életét ha kivonult a közösségből, ebből adódóan mindenbki megpróbált közösségen belül maradni, ami egy közösségi normarendszer elfogadásával és gyakorlásával járt."


Igen, csak éppen az se volt egyszerű, mert jópofát kellett vágni mindenhez.

Akár csak egy munkahelyen.

2019. szept. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!