Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy legyek nyitottabb? 21/F

Hogy legyek nyitottabb? 21/F

Figyelt kérdés

Alapvetően egy határozott, magabiztos személy vagyok, büszke az elért sikereimre viszont azt vettem észre a munkahelyemen , hogy kevesen tartják vagy tudják velem tartani a szemkontaktust. Kicsit zavar hogy mindig amikor a mi teamünknek beszél valaki mindenkire néz de rám sosem.

Elég erős a kisugárzásom, de azt nem szeretném, hogy az emberek ódzkodjanak velem társalogni.


Lenne valami tanácsotok hogyan fejleszthetném a testbeszédem?

Vagy az attitűdöm, kifejezésem?


Már egy ideje észrevettem és egyre jobban zavar belül.


Az építő hozzászólásaitokat előre is hálásan köszönöm!



2021. szept. 2. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hmm, ez érdekes. Sokan alapból félnek egyébként a másikra nézni, mert ők maguk nem elég nyitottak. Valószínűleg "vesébe látó", az élő tekinteted lehet, és ettől ijednek meg. Sajnos ezen nem nagyon lehet változtatni, tapasztalatból mondom, mert nekem is mondták már, hogy ilyen a nézésem. Annyit tudsz csinálni esetleg, hogy oldod ezt a feszültséget azzal, hogy beszélgetsz velük kicsit, hogy közelebb kerülj hozzájuk.

Meg egyébként sokak ha szerepelnek alapból nem néznek arra, aki értő tekintettel figyel, inkább néznek azokra, akik nem a szemébe néznek. A lámpaláz miatt...

2021. szept. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezt én is sokszor tapasztalom nőként, nálam az vált be, hogy ilyen társasági eseményeken vagy esetleg egy előadáson mosolygok vagy úgy teszek, mintha nem is figyelnék oda, nem érdekelne a téma különösebben, tehát nem veszem fel velük a szemkontaktust, de ha úgy adódik közbeszólok. Elég határozott vagyok én is, viszont a figyelmemet nehéz felkelteni szóval annyira nem is nehéz kizárnom az ilyen helyzeteket. 😀 próbálj meg lazábbnak és kedvesebbnek tűnni. Az ilyen “iron man” attitűd nem sok embernek jön be, nem tudják kezelni.
2021. szept. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon oda szoktam figyelni, "árgus" szemekkel. Àltalában értékelik.
2021. szept. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!