Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Random mostvagysoha hasmenés...

Random mostvagysoha hasmenés stresszhelyzetekben?

Figyelt kérdés
Amikor hosszú útra 2-3 órás megyünk az anyósomékhoz, akkor az autóban rámjön az, hogy belegondolok h nincs a közelben wc, aztán annyira felspannolom magam, h jön az èrzés, h mindjárt befsok, és most rögtön félre kellene állni, találni egy benzinkutat. De ha nagyobb sétára vagy kirándulásra indulunk és bennem van, hogy nem ismerem a környéket, nincs wc ha nekem azonnal ki kellene mennem. Bezzeg otthon hiába ülök indulas előtt órákat a wcn, nem sikerül semmi. Aztán az úton meg majd’ meghalok, annyira kell egyik pillanatról a másikra. Mitől van, mit tudok tenni ellene? Más is van így?
2021. szept. 16. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem. Más nincs így. Legalábbis én még soha nem hallottam ilyet.


Olyat igen, hogy pld egy hosszú repülőút előtt az izgalomtól valakinek hasmenése lett egyszer, de hogy ez így rendszeresen, olyat nem hallottam.

2021. szept. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
IBS-ed van, mint nekem is. Stressztől hasmenés. Nemigen van rá megfoldás, az idegeket kellene rendbe tenni, de az nem olyan egyszerű, mert a múltbeli bajokat már nem lehet kitörölni. Én már sehová sem tudok menni (koncert, színház), ahol nem lehet bármikor kiugrani klotyóra.
2021. szept. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nyugi, ha benzinkut nincs is miden sarkon,de bokor azért van itt ott. Legyél már lazább. Legyen a táskádban mindig széntabletta, de csak akkor vedd be, ha tényleg redesen megy a hasad. Nekem mensi idején van néha ilyen villámcsapásként támadó hasmarsom, de olyankor jobban figyelek az étkezésemre és mindenre, akkor elkerülhető azért a kellemetlen meglepetés.

Ibs a fenéket,teljesen természetes folyamat, hogy ha izgul az ember, az a zsigerekre is hat és okozhat hasmenést, tehát ne gondolj a wc,re mert csak magadnak csinálod a bajt.

2021. szept. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szorongas. Szakember, nyugtato esetleg az atmeneti vagy SOS megoldaa. A cel pedig az, hogy fosasmentes kimozdulasok utan atabil lelkiallapotban rajojj, ez hulyeseg. A psziche elo tudja idezni a szekelesi ingert akkor, amikor meg nem all keszen belul a szeklet, es nem szilard. Sokan szenvednek kulonbozo szorongasoktol. Segithet, ha elmondod a csaladnak, bar nem feltetlenul. Etcsokolade alkalmankent eros hasfogo, de a pszicheden kell dolgozni. Nem iBS. Az minden helyzetben elojon.
2021. szept. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kicsit off, de nekem ugyan ez van, csak hányással. Lassan már nem tudok elmenni úgy sehova, hogy az izgulástól ne jöjjön rám a hányhatnék, még akkor is, ha a legjobb barátnőmmel megyek valahova. Mindig van nálam hányinger elleni gyógyszer, csak attól meg úgy beálmosodok, hogy nem tudok koncentrálni semmire, így csak a végső pillanatban szoktam bevenni :/ De iskolába lassan már egy hete úgy járok, hogy reggel egy gyógyszer, és napközben alig eszek, nehogy rosszul legyek.
2021. szept. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Annyira sajnalom mindazokat, akiknel hasonloan beakad egy rossz elmeny. 48 vagyok, 10 eves korom ota szorongok, panikolok, de voltak evek, mikor ki tudott ez kapcsolni. A szorongasra valo hajlam osszekapcsolodik egy rossz elmeny kisertesevel.

Mar gyogyszerekkel husz eve tok jol vagyok, de covid ota lecsapott, bevallom. En terapiat keresek. Es kisebb kihivasokkal edzem magam. Eroszakolni tilos, mert akkor csak rossz lesz, ujabb elmeny, ami miatt nem mersz menni.

En forditva mukodom. Ot napos motoros turan voltunk. A motoron utaskent esoben, kodben hegyen-volgyon semmi bajom. De reggel indulaskor, es este erkezeskor a tok baratsagos fogadoba vulkankitores modjara meg szekrekedest is tudok hozni, marmint beton-lavina. Es kozben reszketek, zakatol a szivem es sirhatnekom van.

Muszaj figyelmet elterelni, kitorni a helyzetbol, ami okozza, mikozben persze szembe is kene nezni vele. En uj gyogyszert is megprobalok, nalam ez csaladi vonas.

De hiszem, hogy a gondolatok atprogramozasaval ha sikerul jo elmenyeket produkalni, egyre inkabb elhiszed, hogy hulyeseg a legrosszabbat varni.

2021. szept. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akár Crohn betegség is lehet. Egy kivizsgálást megér.
2021. szept. 21. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!