Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Abba hagyjam az egyetemet, ha...

Abba hagyjam az egyetemet, ha egyszerűen megöl a magány?

Figyelt kérdés

Nincsenek barátaim se haverjaim az egyetemen/koliban, minden nap egy kínszenvedés. Egyszerűen csak arra tudok gondolni, hogy még egy kicsi szenvedés és mindjárt meg van a diploma.


Megéri egy teljesen idegen környezetben tengetnem a mindennapjaim csak azért, hogy többet keressek majd?


2021. szept. 20. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Hát, normális esetben az embert érdekli, amit ott tanul, azért jár oda. Nem csak a haverok és a buli kedvéért.

Amúgy, ha kollégiumban nincsenek haverjaid, akkor mit gondolsz, hol lesznek majd? Azt képzeled, munkahelyen mindenki csapatostul haverkodni akar majd veled?

Szerintem te kb. akárhol leszel és akármit csinálsz, magányos leszel.

2021. szept. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
nem az egyetem tehet arról, hogy semmit sem sikerült elérned ott közösségileg. Egyrészt nem haverkodni jársz oda, hanem tanulni, az is igaz. Másrészt meg ne gondold, hogy ha itt ennyire nem tudtál beilleszkedni, máshol majd csak úgy más lesz.
2021. szept. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 dolgoztam már gyakornokként, sokkal jobban kijöttem a munkatársaimmal, annak ellenére, hogy idősebbek voltak. Egy-két hetente volt valami csapatépítő is, vagy csak egy random grill.


Egyszerűen sokkal jobb volt az a közeg, nem tudom miért, hiszen itt pedig végtelen ember van, akivel beszélhetnék

2021. szept. 20. 16:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem emiatt nem éri meg abbahagyni, mert ez valóban csak egy szelete az egyetemi életnek. Nem mondom, hogy ez így jó, élvezetes, kényelmes, egyszerű stb., de ha az egyetemen kívül vannak barátaid és nem vagy teljesen egyedül, akkor szerintem nem olyan vészes a dolog. Jelenleg nekem sincsenek barátaim az egyetemen, max. egy-két ismerős vagy jópofa csoporttárs akivel néha beszélünk és ennyi. Többekkel jóban voltam, de volt aki pl. otthagyta az egyetemet, szakot váltott vagy szimplán nem jár be stb. Szerintem nem olyan könnyű egyetemen vagy kollégiumban kapcsolatokat kialakítani, mert ugyan sok emberrel találkozol stb., de valahol pont ez a baj. Mármint alapvetően mindenki tanulni jár egyetemre, mindenkinek megvan a maga célja, mindenki más órákra jár, akár minden órán másokkal vagy, sokan be sem járnak, sok esetben csak bemegy mindenki az órára és utána rohan is haza, a többségnek már van egy meglévő baráti köre vagy mondjuk párkapcsolata és nem nyitott új emberek megismerése, sokan dolgoznak és kevés idejük marad, a kollégiumokban is általában teljesen random osztanak be (pl. én mindig más szakos és más évfolyamos emberekkel laktam, volt szobatársam akivel max. heti 1x találkoztam annyira más volt az időbeosztásunk) stb. Ráadásul most online oktatás volt sokáig és én még mindig azt érzem, hogy egyelőre nem sikerült visszaállnunk a rendes kerékvágásba. Úgyhogy én azt gondolom az egyetem egyáltalán nem feltétlenül olyan nagy buli, mindenki imád mindenkit, mindenki segít mindenkinek, nagy bajtársiasság, közösség, életreszóló kapcsolatok, állandó programok stb., mint egy filmben.
2021. szept. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen megéri folytatni.

Ha abbahagyod, akkor sem oldódik meg a problémád, ugyanolyan magányos maradsz.

Egyébként miért nem tudsz legalább haverkodni a koliban?

Munkahelyen mi lesz veled? Nem bántani akarlak ezzel, de gondolj bele, hogy min kéne váéltoztatnod.

2021. szept. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha elkezdek dolgozni, ott vegkepp nem lesznek barataid, tapasztalatbol mondom.
2021. szept. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*elkezdesz, bocsi, elkuldte, mielott atirtam volna xd
2021. szept. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!