Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Úgy érzem, amikor van esélyem...

Úgy érzem, amikor van esélyem barátok szerzésére egyszerűen meghátrálok. Félek tőlük, félek új embereket magamhoz engedni. Mit javasolsz?

Figyelt kérdés

Nulla barátom van összesen már 3 éve és kezdek megbolondulni. Egyre jobban félek tőlük, pedig tényleg akarok barátkozni. Legalább egy igaz barátot szeretnék magam mellett. Jelenleg csak online tudok új arcokat megismerni.

Van egy szerver, ahol tényleg befogadtak és úgy érzem, hogy kedvelnek engem. Már hívtak többször voice-ba beszélni, de megfagy bennem ilyenkor a vér. Nem akarok csalódást okozni nekik, de nem tudom leküzdeni a félelem. Ezt elmondtam nekik, meg is értették. Azt sem tudom, hogy ez az egész érdemes e? Az ő városukba fogok költözni hamarosan, szóval talán élőben is tudnék velük találkozni. Elcsuklik a hangom, ha emberekkel kell beszélgetnem.



2020. okt. 29. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel okoznal csalodast?
2020. okt. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hogy nem merek beszélgetni velük a hangcsatornán.
2020. okt. 29. 22:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Szeretnelek erteni, de ez most nem megy. Vegyuk azt, hogy eloben, szemelyesen talalkoztok. A kinos csendtol felsz? Megesik. Nalam, kb 10 evvel ezelott csak IRC volt, ergo nemvolt lehetoseg kamerara, hangra, csak a telefon. Persze a telszamcserek soksok beszelgetes (fel ev, egy ev) utan mentek, a szemelyes talik pedig csak ezutan. Lehetetlen, hogy ne legyen ennyi beszelgetes utan valami kozos bennetek, igy kinos csend se lesz nagyon.

De nemvilagos meg mindig... A hangoddal van bajod?

2020. okt. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Volt egy barátom, aki folyton piszkált a hangommal. Én szépnek találtam a hangomat, de ő eléggé megváltoztatta erről a véleményem.

Amúgy nem beszéltem velük eddig sokat. Ők csak most kedveltek meg, mert az anyanyelvüket tanulom és ott szoktam gyakorolni írásban. Csoportos beszélgetések vannak esténként.

2020. okt. 29. 22:49
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ismerős a dolog: az okát fel kellene kutatni, a kiindulópontját, hogy ez miért van, erre van 1-2 jó pszichológiai könyv. És a másik, hogy beszélni, igyekezni, érzéseket kifejezni jót-rosszat egyaránt.
2020. okt. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok, csak nem korlátozódik az életem az online térre. De én sem tudom a megoldást
2020. okt. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!