Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek ha kisiskolás...

Szerintetek ha kisiskolás korom óta nem tudok egyszerűen beilleszkedni semmilyen közösségbe, mert nem felelek meg az elvárásoknak, akkor a főiskolán csak nehezebb lesz?

Figyelt kérdés
Csak hogy kicsit világosabb legyen a dolog. Kiskorom óta nagy álmodozó vagyok, tele célokkal és vágyakkal és ezt egyszerűen semmibe nézik azok akik körülvesznek. Nincs senkivel közös témám, mert azt mondják van bennem valami, ami taszító, mintha nem a "földön járnék". De én nem így érzem, csak éppen nem akarok ez a monoton plázacica vagy éppen egy folyton okoskodó ember lenni. Már megszoktam az egyedüllétet (és párom sokat segít ezen a helyzeten) de azért rossz hogy nincsenek barátaim. Tudjátok, olyan barátnő pl akinek ha hajnalban szólok hogy rossz kedvem van akkor ő átjön... De már annak is örülnék ha nem néznének le. Úgy gondolom,ebben az osztályban már nincs esélyem,de a főiskolában még reménykedek...

2014. dec. 12. 00:01
 1/4 anonim ***** válasza:

A főiskola az már nem olyan a legtöbb helyen, mint a középiskola. Ott már ritkábbak, bár nem lehetetlenek a mély barátságok. Nálunk a 40 főből kb ha 8-nál alakult ilyen. Messziről jönnek az emberek és többnyire messzire is mennek. De ez már az egyéneken is múlik. Nekem inkább ismerőseim voltak, 1-2 jó barát. de mi még kis létszámú szak voltunk, hasonló mint egy osztály. Álltalában amúgy tágabb a paletta és a nyitott emberek hamar barátokra találnak. Párodnak sincsennek barátai? Nem vagy túl csendes? Mi a bajuk az osztálytársaidnak veled?

Amúgy ilyen legjobb barátnő félém nekem sosem volt. Voltak, vannak barátaim, de ilyen sülve főve együtt vagyunk barátok nincsenek. sajnos szakadoztak is le, jöttek is újak. Hát, szerintem hasonló cipőben járok, csak pár nélkül. Hány éves vagy?

2014. dec. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok, eléggé zárkózott vagyis pontosabban nem szeretek nyitni az emberek felé a sok elutasítás miatt. Csendesnek nem mondanám magam,de nem is szeretem hallatni a hangom,szóval nem vagyok ez a feltűnési viszketegséges. Az hogy pontosan mi a bajuk velem,fogalmam sincs,egyszerűen csak levegőnek néznek, nem tisztelnek se engem, se a gondolataim, céljaim. Párom ez esetben teljesen olyan mint én, annyi különbséggel, hogy Őt tisztelik az emberek. Barátai csak egy-kettő van akik komolyak, de ők se olyan sülve főve együtt barátok. + Őt nem érdekli, hogy másoknak megfeleljen, vagy hogy mit gondolnak róla.
2014. dec. 12. 13:59
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Szia, nincs ezzel semmi baj. Nekem sem voltak középiskolában igazi barátaim, inkább kinéztek, kiközösítettek, "furcsának" néztek. Aztán egyetemen olyan emberekkel ismerkedtem meg, akik hasonló gondolkodásúak voltak mint én (hiszen kb. hasonló gondolkodású emberek mennek ugyanarra a szakra, vagy inkább úgy mondom, hogy nagyobb az esélye ott ilyen embert találni). Nekem tehát egyetemen voltak igazi, mély barátaim. Viszont az is igaz, hogy egyetemen/főiskolán inkább felszínes munkakapcsolatok vannak, igazi barátokat inkább koliban, közös szobában stb. talál az ember, vagy azok lesznek jó barátaid, akikkel sok közös órád van.


Ez az egyik része a dolognak, hogy egy adott szakon hasonló érdeklődésű emberek vannak. A másik viszont Te vagy, ugyanis Rajtad is múlik, hogy a többiek hogyan viszonyulnak Hozzád!! Mennyire tudsz változni, befogadóvá válni, nyitottá, elfogadni, hogy mások tök máshogy gondolkodnak. Ha valaki más, mint Te, attól lehet értékes, jó ember. Még ha elsőre nem is úgy tűnik. Írod, hogy nem akarsz plázacica lenni. Miért, ha valaki plázacica, egyből hülye is? Szóval ezen a hozzáálláson kell majd kicsit változtatnod, kicsit oldottabbá válnod. Úgyis el fognak rángatni bulikba, belevisznek majd a bűnbe. Igazából ez kéne neked, kicsit leinni magad, párszor megdugatni magad. Attól ugyanúgy lehetnek álmaid, vágyaid, de sztem az neked a bajod, hogy nem éled ki magad. De ne aggódj, a főiskola majd változtat ezen :D Amúgy az ember nagyon sokat változik ebben a pár évben, amíg felsőoktatásban van. Az a jó, ha a fő dolgaid, irányaid, elképzeléseid, alapvonalaid megmaradnak, de az életfelfogásod nagyon sokat fog változni. Amúgy meg ne is agyalj ezen majd meg magától :) És bocsi, ha rosszul látom a dolgokat, nem akartalak megsérteni.

2014. dec. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló,köszönöm ezt a választ, kicsit megnyugtattál. Viszont abban nincs ogazad, hogy nem éltem ki magam és nem vittek bele a bűnbe. Ha hiszed ha nem és nem szégyellem leírni, sok féle társaságban vpltam már,sokféle embereek találkoztam és itt most a legdurvább dolgokra gondolj nyugodtan!! Amiket leírtál az egy apró töredéke az életemnek...(kivéve a megdugatást). Igen volt ilyen szakasza az életemnek és ez annak köszönhető hogy 'elvitt a társaság'. És épp ez az amiért félek nyitott lenni, mert olyan emberekkel voltam és vagyok körülvéve akik erkölcsileg nem sokat tudnak felmutatni. Tudom én sem voltam szent, sőt... Viszont megváltoztam, megtaláltam önmagam és szerintem ez nem kis dolog. Mostmár tudok nemet mondani, nem is félek attól hogy mibe rángatnak bele a főiskolán, mert már senki nem tudja elérni nálam hogy én részt vegyek rossz dolgokban.
2014. dec. 12. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!