Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Titeket gyakran szólítanak le...

Titeket gyakran szólítanak le lepukkant kéregetők? Mit reagáltok/mondtok erre és hogy élitek meg?

Figyelt kérdés

Nekem ez nagyon rosszul esik, félek tőlük, és azon gondolkodok, hogy én néztem-e ki kicsit rosszabbul, hogy meg mernek szólítani? Vagy mindenkivel megesik? Én nem most, hanem már a karantén és az online oktatás kezdete óta tudtam, hogy pl. ezért volt a legjobb 'találmány', mert az ilyesmik teljesen kiestek, nem nagyon kellett sehova menni.

Írjatok kérlek egy nemet, és hogy melyik (nagy)városban éltek.



2021. szept. 24. 16:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%

Én simán mondom "nincs annyim" vagy adok párn száz forintot.

Egyébkép kés+dezodor van nálam,ha nem az koliban vagyok

Budapesti kolis,20/f

2021. szept. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Én a héten kétszer "tártam ki" a szatyrot vagy a táskát, hogy tényleg nem hoztam a pénztárcámat (nem csak vásárlás miatt tehetem ki a lábamat a házból, nemde?). Jókor találnak meg, de ezek a szituációk mindig xarok, mert utána se állnak mindig tovább..
2021. szept. 24. 17:26
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére ritkán fordul már elő, már messziről kiszúrom az ilyeneket, és mászkálok egy kicsit, kerülök, vagy könyvet olvasok, olyankor nem szólítanak le. Nekem egy időben az volt a furcsa, amikor kutyasétáltatáskor szólítottak le, olyankor semmilyen fizetőeszköz nem szokott nálam lenni, kártya sem, és nem értettem, miért gondolják azt, hogy pénzzel járok kutyát sétáltatni.
2021. szept. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Nő vagyok és Budapesten élek.

Rólad semmit nem mond az, hogy odamennek hozzád. Egy, nem tudhatod hogy máshoz hányan mennek oda, és lehet hogy épp azt jelenti hogy jól szituáltnak néz, aki tud adni.

Én szinte ignorálom őket, a testbeszéddel és egyáltalán, már messziről, előre. Elvből nem adok, mert nem szeretném megerősíteni abban hogy a nehéz helyzetét így oldja meg.

Akiknek viszont szeretek adni és magamtól, az akár lepukkant hajléktalanszerű utcaszenészek.

2021. szept. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

Írjatok kérlek egy nemet, és hogy melyik (nagy)városban éltek.


Nem

Budapest

2021. szept. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Miért lett lepontozva a 7-esem?
2021. szept. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem gyakran. Aldi előtt szokott lenni egy fazon, aki minden kijövőt megállít. Pennynél meg pár hónapja valaki lerakott egy kanapét, arra odatelepedett 3 rosszarcú, koszos csöves, ők is mindig vásárlásból hazafele állítottak meg, pedig odafele menet is láttak. Talán az volt a logika, hogy hazafele van nálam visszajáró? Na tőlük féltem, mert ha 3 férfi rám támad, semmi esélyem.


N/Kispest

2021. szept. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Közepesen találnak be.

"Bocs, de nem".

2021. szept. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

annyit mondok, hogy sajnalom, nem tudok segiteni, vagy hogy nincs penzem. soha nem voltak velem eroszakosak, en pedig nem fogom megalazni oket, azzal hogy elkuldom oket az anyjukba, van szerencsetleneknek eleg bajuk. nyilvan ha nem hagynanak beken, akkor felemelnem a hangom, illetve van valam borssray is, de erre sose volt szukseg.


19L budapest

2021. szept. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy időben a városban 2-3 férfi folyamatosan kéregetett mindenhol. Az már nem zavarta őket, hogy kb. 5 házzal laknak fejjebb tőlünk, hozzánk is úgy odajöttek, azt se tudták kik vagyunk :D

Anyukám az egyiket kétszer-háromszor elzavarta dolgozni, azóta a szemébe se mer nézni. Én csak mondogattam, hogy "sajnálom, nincs most nálam pénz, stb...", de megfogadtam, ha legközelebb odajön valaki hozzám, csak elkezdek neki angolul vagy kínaiul beszélni, hogy kicsit megszeppenjen.

Illetve egyszer volt egy kicsit viccesebb helyzet velük kapcsolatban. Egyik nap az egyikőjük odajön hozzám, elkezdi, "elnézést tudna adni egy liter benzinre egy kis aprót? Az autóm lerobbant, ott áll abban a parkolóban, nem tudok hazamenni X városba, kifogyott a benzinem. Meg tudna szánni engem, csak pár száz forinttal, kérem szépen, csak egy liter benzinre kellene pénz, úgy szégyenkezek hogy ez történt, kérem szépen..." Pár nappal később a haverja is előadta nekem pont ugyanezt a dumát, komolyan, alig bírtam visszatartani már a nevetést :D Komolyan fontolóra vettem, hogy elmegyek egy benzinkútra, teletöltök egy literes üveget benzinnel, és ha legközelebb valaki megint ezzel a szöveggel jön, egyszerűen fogom magam és a kezébe nyomok egy liternyi benzint, hogy tessék, itt van. Azóta persze nem kéregettek, gondolom párszor rájuk hívták a rendőröket, lassan egy éve nem csinálják.

2021. szept. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!