Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért idegesít,hogy mások...

Miért idegesít,hogy mások hoznak döntéseket helyettem? ( pl: Eu 30 km/h val lehet majd menni lakott területen)

Figyelt kérdés

Egyszerűen annyira elegem van az emberekből, hogy semmibe nem kérik ki az én egyéni vèleményem.

Annyi sok szarról döntenek a “nagy emberek” helyettem, hogy frusztrál az egész, igazságtalannak érzem.

Komolyan azt kezdem gondolni, hogy ezt direkt csinálják,hogy megnehezítsék a hétköznapi ember életét. Úgy érzem lassan komolyan elfogom hagyni az országot, de konkrétan már az Európai Uniótól is hányingerem van.

Olyan szinten hülye dolgokat fogadnak el, hogy fogom a fejem. Most ez a 30 km/h korlátozás idegesített fel , de úgy rendesen. Amikor sokszor az 50 el is alig érek be egyetemre/ munkahelyre, mert olyan dugók vannak, hogy az nem e világi.

Arról persze ne is beszéljünk, hogy az autó is többet eszik, de persze megint mire hivatkoznak , hát vajon mire ? :) persze ,hogy a gyalogosokra, akiknek egyszerűbb lenne szétnézni és úgy átkelni a zebrán. De nem!!! Persze ,hogy nem, helyette hozzunk meg egy olyan döntést , aminek semmi pozitív hatása nincs.

A másik meg az üzemanyag ára, komolyan ezt akarják beadni, hogy ennyi 1 liter benzin/gázolaj? Tényleg teljesen elakarják lehetetleníteni a vidéki emberek sorsát ? Mivel a hü**e paraszt nem született bele a városi életbe, így marad az utazás lehetôsége, persze , ha busszal kell menni, akkor várj rá órákat hóban fagyban, de ha már van autód akkor persze az egész diákmunkás fizetésed menjen el az üzemanyagra. Azt veszem észre, hogy az ország semmit nem, de annàl inkább +200% ot követel mindenből, de milyen alapon? Tényleg elkellene tűrnöm mindent ? Elvégre demokrácia van, de azt veszem észre az ember szava nem számít, birkák vagyunk, akik max egy szavazatra jók. Ennek ellenére látom a közösségi médiákon a tiltakozást, kiakadást, de mit sem ér, ha meg sem akarják a “nagy emberek” hallani.


Nem tudom elhinni, hogy ezek a korlátozó, visszahúzó intézkedések csak engem frusztrálnak vagy mást is esetleg és tele van a töke az egésszel?


20/f



2021. okt. 6. 21:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

"akik max egy szavazatra jók"

Pontosan. Ahogy mondod.


Választás előtt: Tisztelt Honfitársunk!


Egyéb seggnyalás esetén: Tisztelt Állampolgár!


Májusban pedig: Adóalany!

2021. okt. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
35%
Nem csak téged idegesítenek ezek a dolgok, nekem is hányingerem van már ettől a viccnek is rossz országtól. De ha valahol 30 al lehet menni ezután 70 el fogok. A benzint meg emeljék csak nyugodtan 1000 forintra lassan úgyis itt hagyom ezt a szar kupacot. Orbánt meg szopják le a nyugdíjasok...azt hiszem nem is folytatom tovább.
2021. okt. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%

Mi a probléma a 30-al ? Pont ugy barhová elvisz az autó 30-al is mint 80-al. Pont ugy meresztheted egésznap a segged az autoban 30-nál mint 80-nál.

Az értelmetlen, felesleges, környezetszennyező, másokat veszélyeztető száguldozás, nem emberi alapjog. Örülj neki, hogy ilyen kényelmes, gondtalan világban élhetsz, ahol az életed legnagyobb problémája az, hogy nem száguldozhatsz szorakozásból 200-al a belvárosban. Nyilván elképzelni sem tudod, hogy másoknak vannak nagyobb problémái az unalomüző luxus autokázásnál.

2021. okt. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%

Ha dugo van nem mindegy, hogy 30 vagy 50?


Talán pár hájfej elgondolkodik, hogy ne kocsival pöfögjön, hanem tomegkozl, (e-)bringa, stb. Talán még dugó sem lesz ez után. Talán autómentes irányba tolodik a tarsadalom, aminek ideje. Olyan proli dolgokon huzod fel magad, egyetemista létedre, hogy szomorú.

De ha nem tetszik az EU, menj bátran bármelyik segglyuk országba, es csapadhatod a tuk tukkal a földutakon 35-el is. Én éltem 3 másik kontinensen, szerintem sirva szaladnák haza a nagyokosokkal teli EUba.

2021. okt. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom mért találták ezt ki. Semmi értelme.
2021. okt. 7. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%
Diákmunkát csinálsz, szóval filléreket keresel, de kocsi az persze van, és hőbörögsz, hogy miért nem a te autód körül forog minden. Jó kis agymosott figura lehetsz.
2021. okt. 7. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%

#3

Képzeld el én Pestre járok be munkába és egyetemre 60 km-ről. Az út felét kocsival szoktam megtenni, kb 20 perc, onnantól pedig vonat, így a teljes út az egyetemig, munkáig kb 1 óra 10 perc - másfél óra között szokott lenni. Ez napi kétszer már majdnem 3 óra utazás. Ha 30-cal lehet majd csak városon belül közlekedni, akkor nem 20 percet fogok kocsikázni, hanem legalább fél órát. Ez naponta nekem még 20 perc plusz az életemből. Ezzel csak azt fogják elérni, hogy akkor a gyorsforgalmi utakon mégjobban száguldozni fognak az emberek, hogy előbb hazaérjenek. A 30-cal szötymörgés akkor is idegölő, ha nem siet az ember sehova.


Nem értem, mi a probléma az 50-essel. A gyalogos átkelőhelyek környékére tegyenek csak 30-ast és kész, meg iskolákban tartsanak oktatást arról, hogy hiába van zebrán elsőbbséged, attól még nem lépsz le körülnézés nélkül az útról, mert nem biztos, hogy az autós akár satufékkel is időben meg tud állni. Téged elütnek, lehet meghalsz vagy lenyomorodsz, de cserébe nem te kapod a büntetést, attól még ugyanúgy te jársz szarabbul, nem az autós :D A büntetés nem olyan tartós dolog, mint a kerekesszék vagy a halál.


És azzal egyetértek, hogy demokráciát tekintve az EU is fényévekkel le van maradva mondjuk Svájctól. Ott az emberek heti szinten kapnak 2 oldalnyi kérdőívet, MINDENRŐL kikérik a véleményüket. Na, így kéne csinálni ezt a demokrácia nevében.

2021. okt. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
41%
Továbbra is 50-el fogok menni. Nem kell annyi gyereket csinálni es nem lesz akkora légszennyezettség. Nem fog8k senki fattya miatt becsicskulni!
2021. okt. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
58%

#8

Ne legyél gonosz. Nem is biztos, hogy fattyú! 🙏

2021. okt. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%

Inkább az a kérdés, hogy lakott területen miért akarsz 30km/h-nál gyorsabban menni?

Az üzemanyagárakról: nem az üzemanyag drága, hanem a Forint ami bazi gyenge. Külföldi béreket nézve teljesen megfizethető áron van az összes üzemanyag. Attól mert szar a gazdaságunk, nem fogják olcsóbban adni nekünk a benzint. De ugyanez igaz az ruházkodásra, elektronikai cikkekre, autókra, mindenre.

Ja, hogy Orbánék szerint dübörög a gazdaság.

2021. okt. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!