Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Fiúk/lányok mi a fontosabb?

Fiúk/lányok mi a fontosabb?

Figyelt kérdés

Mi a fontosabb, hogy valaki igényes és, hogy hogy öltözködik vagy az alakja/testalkata az embernek?

Nem arról beszélek, hogy márkás/drága ruhák, felőlem turisat is érthetünk, de ha az ízléses, jól néz ki és jól van összepárosítva az sokkal faszábbul néz ki mintha valaki csinos vagy izmos lenne. Ez csak az én véleményem? Szerintem kiakasztó amikor valaki papagájnak öltözik és pl. számára előnytelen ruhába.


2021. nov. 6. 08:12
A kérdező szavazást indított:
stílus/öltözködés
alak/testalkat
29 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
55%
Ha bűnronda és kövér vagy öltözhetsz te a világon a legízlésesebben, akkor is az maradsz. Egy szép nő meg bármit felvehet, akkor is szép lesz.
2021. nov. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Milyen szó az, hogy kövér:) Gondolom te is egy poshadék ember lehetsz akkor
2021. nov. 6. 08:23
 3/24 anonim válasza:
73%
Az első kommentelőnek. A hozzád hasonló pincsik miatt sajnálom, hogy férfi vagyok.
2021. nov. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
Jó kérdés. Igazából szerintem fontos, hogy az ember igényesen öltözzön fel. Most nem muszáj ilyen márkás ruhákban járni, de tiszta ruhák, lehetőleg olyan ruhadarabok, amik illenek egymáshoz, ízléses.. és szerintem a jól való öltözködés mindig fontos, tök mindegy, hogy az ember vékony, túlsúlyos, izmos, stb. Azért a jó öltözködés sokat tud dobni az emberen. Nem mindegy, hogy az ember egy szakadt melegítőnadrágban van, vagy pedig egy normális farmerban. Szóval nem tudom, szerintem ez olyan, hogy bármilyen testalkat, a jó stílus, öltözködés az fontos. Szerintem egyik sem fontosabb a másiknál, mert szerintem ez a kettő így egymásra épül. Lehet az embernek jó alakja, de az nem jelenti azt, hogyha így ránézel, akkor azt mondod, hogy "de jól néz ki". Szóval a jó alak így magában kevés, ha nincsen jól "felöltöztetve".
2021. nov. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
69%

Szerintem a 'ruha teszi az embert' mondás némiképp igaz.


Az emberek máshogy kezelik a szépen ápolt külsővel rendelkező, normálisan felöltözött embereket, mint azokat, akik zsíros hajjal, bolyhos mackóban, lepattogzott körmökkel jelennek meg. Személyes példám erre: a bolti eladók kedvessége, vagy amikor valaki leszólít. Te sem szeretsz segíteni egy lepukkadt alakon, ellenben ha egy öltönyös férfi lép oda hozzád, máris megértőbb vagy. Tehát a külső nagyban köszönő viszonyban van az előítéletekkel, már csak emiatt sem lényegtelen, hogy ki hogyan öltözik fel.


Szerintem az, hogy valakin fölösleg van vagy valaki 'nem szép' nem egyenlően arányos azzal, hogy szarul néz ki. Ha ad magára igenis kellemessé tudja tenni magát, és nem azt fogom magamban mondani, hogy milyen ronda és dagadt, hanem hogy milyem csinos. Ellenben ha látom valakin, hogy jó alakja van és szép, csak épp szarik egy nagyot adni magára, hiába szép, de igénytelennek fogom látni. És inkább preferálok egy igényes 'kövért', mint egy slampos de csinost. Nem tudom ezeket a dolgokat teljesen különválasztani a személyiségtől, az ugyanis a legnagyobb építő vagy romboló erő azon túl, hogy milyen a külsőt érintő első benyomás.


Mellesleg a szépség ugyancsak szubjektív.

2021. nov. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
65%
Én nőként írom, hogy a testi kinézet nem számít. A ruha csak abból a szempontból, hogy kátszódjon mennyire igényes az ember. Ehhez nem kellenek full drága cuccok csak ne büdösen, zsíros hajjal jelenjen meg a randin. És olyan NEM létezik, hogy bűnronda, mindenki magához képest nagyon szép. Könyörgök emberek a belsőt nézzétek és NE a külsőt!
2021. nov. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
69%
A hétköznapi életben a stílus fontosabb, de ne legyünk állszentek, a párválasztásnál, a szebbek közül próbálunk keresni, egy számunkra megfelelő stìlusú/izlésű embert.
2021. nov. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%
Engem abszolút nem érdekel a ruhája. Szóbeli nekem kb mindegy, hogy inget hord vagy melegítőpulcsit. Az alakja sem feltétlen, tetszett már vékony és nagydarab srác is. Kisugárzás számít inkább.
2021. nov. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
15%

Az a baj, hogy a média benyelte az embereket. Tök mindegy hány éves, nő vagy férfi. A külsőségek olyan mértékben meghatározóak lettek, hogy ha az átlag kategóriát sem érinted meg egyeseknek, akkor nem hogy párkapcsolatra keresztet vethetsz, hanem barátkozni sem barátkoznak veled, munkahely szempontjából a castingon is a külsőségek dominálnak. Mennek edzenek ész nélkül, eszik a pocsék ízű egészségesnek titulált ételeket. És ha valaki nem a saját hibájából olyan, amilyen, akkor azt elítélik. Még akkor is, ha éppenséggel lehetetlenség lenne változtatni rajta. Tehát, ha eleve nem nézel ki jól, értem én itt: túlsúlyos vagy, betegséged van, ami látható, nincsenek végtagjaid, vak vagy stb... akkor el vagy kapálva. Pocsék érzés, ha fintorogva bámulnak rád a buszon, le sem sz*rnak, átnéznek rajtad, nem mersz kezdeményezni, mert úgyis elútasítanak, nem élhetsz társasági életet stb... Jönnek a hülye sztereotípiákkal, és azzal, hogy épp mi a trendi. Nézik az instagramon a photoshopolt nőket, férfiakat, és arra törekednek, hogy olyanok legyenek. A beteg edzéseket a YouTubon, amiket olyan egyének mutatnak be, akik testképzavarban szenvedve nem zabálnak, csak edzenek egész nap, szedik a szteroidokat. Sokan nem látnak ezek mögé, és semmi sem számít, csak az, hogy jól nézzen ki. Így hát jogos az idézet: "Átkozott a világ, amiért a külsőségek irányába tendálódik"


Én sajnos 40 éves férfiként a saját bőrömön tapasztaltam ezt az egészet. Depressziós lettem a nők visszautasításától, mert némelyik elég durván elküldött a francba. Kiröhögtek, megaláztak. Neki álltam én is beállni a sorba, és úgy gondoltam, változtatok, lefogyok! (mivel túlsúlyos voltam) Ám az egyik nő azt írta, hiába fogyok le az arcom ugyanúgy ronda marad. Nem hittem neki, és görcsös, drasztikus fogyókúrába kezdtem. Sajnos idővel testképzavaros lettem, de megutáltam az egész életemet. Öngyilkosságra készülők, ezt nem tegadtam sosem, és nem is fogom, mert így élni borzalmas. Egyedül, a sötét szobában, hajnalban menni mindenfelé, hogy senki se lásson. És közben mindenki az elfogadásról papol, holott meg ontják magukból a gyűlölködést, a kirekesztést. Pedig én aztán tettem ellene, de túl ment már mindenen, és nem lehet belőle kiszállni, úgy hogy jól jöjjek ki. Írhat erre bárki, bármit, de sajnos ez az igazság. Míg mások önfeledten bulizgatnak, nyáron strandra járnak, csajoznak, addig én egymagam elüldögélek, regényeket írok, és nem vágyom semmilyen sikerre, csak a lényege az, hogy ne forduljak tetálisan magamba, mert annak következményei lehetnek. Nem sajnáltatom magam, meg útálok is erről beszélni, de olykor sajnos kijön belőlem. Szóval, ez a nagy helyzet. Úgy hogy köszönöm szépen az alak/testalkatot, meg a hülye formákat.

2021. nov. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
20%

Egy molett csaj oltozhet akàrhogy, csak egy csilligó disznó lesz.

Egy csinos, vékony lány előmászhat a mocsárból is, attól még gyonyoru lesz.

2021. nov. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!