Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Veletek milyenek voltak a...

Veletek milyenek voltak a romák a suliban? Engem mindig megvédtek ha valaki bántott, roma viszont soha nem bántott. Mindig védett, mondjuk én is normálisan közeledtem feléjük.

Figyelt kérdés

2021. nov. 8. 17:08
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
17/L
2021. nov. 8. 17:11
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem bántottak is meg védtek is néha. Bár többször bántottak.
2021. nov. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Fehér 100% magyar férfi létemre a legjobb barátaim/barátaim 50-75%-a roma volt. Ez valószínüleg annak tudható be, hogy milyen helyen nőttem fel. De ez nem jelenti azt, hogy pozitív a véleményem a cigányokról. Sajnos sokat csalódtam bennük és egyáltalán nem szimpatizálok velük, most a romákra célzok általánosságban. Sajnálom, hogy rendes magyar barátaim alig voltak. Szóval ez nálam nem rasszizmus, hanem tapasztalat, amiből kiindulva állíthatom, hogy nem szeretem a romákat.
2021. nov. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem. Mondjuk én még soha nem csalódtam bennük, lekopogom.
2021. nov. 8. 17:31
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Ettől még te szeretheted őket vagy lehet pozitív róluk a véleményed, de mi egy elég rasszista világban élünk. 17 éves az nagyon fiatal mellesleg. Előtted az élet, mindent megfogsz tapasztalni előbb utóbb. Optimistaként mondom, hogy főleg a rosszat, mert a világ erről híres.
2021. nov. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
örülök neki . én nem szeretem a cigányokat de vannak cigány ismerősök , viszont ők is egyre kevésbbé szeretik a cigányokat
2021. nov. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Hát engem bántottak, pedig én sosem úgy álltam hozzá, hogy jaj cigány, az elején. Alsós voltam, és az első két évben annyi rossz tapasztalatot szereztem, ami egy életre elég volt. Pedig az óvodában volt cigány barátom.
2021. nov. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Nálunk sok cigány gyerek volt az osztályban, jól kijöttem velük összességében. Többükkel egy irányba indultunk haza suliból, és akkor mindig együtt sétáltunk, kifejezetten jókat is beszélgettem velük, illetve sokszor játszottunk kint az árokparton, vagy az utcán együtt ott a környékbeli gyerekekkel.
2021. nov. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltak, mert nem vették fel őket.

(70-es évek vége, 80-as évek eleje-közepe)

2021. nov. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Sunshinedoll ***** válasza:
73%
Mondjuk hozzáteszem, hogy anyám engem elég erősen fogott, hogy barátkozzak velük, vagylegalábbis ne határoljam el magam tőlük. Azért a cigányozás szerintem minden gyerekre ráragad, nálunk is így volt ez, és volt, hogy nem akartam még elindulni iskolába, nehogy a cigány gyerekekkel kelljen menjek iskolába, és akkor anyám észrevette, hogy tétovázok, és rám szólt, hogy ne bohóckodjak, induljak el azonnal, nekem se esne jól, ha megtudnám, mások így elkerülnek. Vagy ha estig kint játszottunk az udvaron/ház előtt, anyám ugyanúgy mindig behívta a roma gyerekeket is vacsorázni, mint a többit.
2021. nov. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!