Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért vesznek az emberek...

Miért vesznek az emberek minden cigányt egy kalap alá?

Figyelt kérdés

Innentől inkább a saját véleményemet írom le, nem olyan fontos végig olvasnod.

Nem tudom jó kategóriába soroltam-e, és azt sem gyakori kérdés e ez itt. De őszintén, én sosem értettem, miért van ez a nagy utálat, pedig az én családom is nagyon nem szereti őket, és engem is így akartak nevelni, de mindig is eltért a véleményem. Lehet ez már az én generációmnak is köszönhető, nem tudom, 16 éves vagyok, fehér.

Igen, vannak olyanok a cigányok között, akik elitélendő módon viselkednek, de mondjátok meg nekem, a jó fehér emberek között nincsenek, akik pont olyanok, mint ők, akiket elitélünk? Valahogy ő rájuk mégsem köpködünk, hogy fuj fehérek. Vannak cigány családok, akik kulturáltan, szépen, kitartóan, tisztességesen élnek, dolgoznak. Mégis lemondják őket, csak a származásuk miatt, amiről nem tehetnek, de miért? Mit ártottak nekünk? Miért olyan elfogadhatatlan, hogy ők is emberek, és ugyanúgy itt élnek, mint mi? Mondd, téged gúnyoltak már, kiközösítettek valami miatt, amiről nem tehettél, hisz úgy születettél, milyen érzés volt?

Tényleg várok értelmes, jól megindokolt válaszokat.



2021. szept. 26. 23:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Mert minden cigányban ott a cigány vér ami előbb vagy utóbb ki fog jönni. Volt kollégám cigány, van 1 lánya, jól neveli, dolgozik rendesen, elég buta ahhoz képest de tényleg, lexikálisan, de hát ez van. Baj nem volt vele ameddig nem jött egy olyan, H nem dolgozik elég jól, S változtatni kellene. Megláttuk benne a valódi cigány vért rögtön az ember mögött próbált keresztbe tenni mindenkinek, hátuk mögött mocskolodott stb... pl ezért, ha olyann a helyzet rögtön megmutatják a valódi énjüket.
2021. szept. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos az előítélet. Meg pár generációnak fék kell nőni, hogy kikopjon. Én mindig az embert nézem nem a szarmazasat.
2021. szept. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

A cigányokban van egy olyan gén kódolva, ami arra készteti őket, hogy megússzák a melót, lopjanak... Bárki bármit mond ez így van.

Természetesen vannak normális cigányok is, ezt mindenki tudja, nekem is van egy két cigány ismerősöm.

Szóval a kérdésedre a válasz: Ha valaki azt állítja hogy a cigányok lopnak akkor nyilván tudatában van hogy vannak kivételek, aki erre azt mondja hogy egy kalap alá veszi mindegyiket, ő is tudja hogy nyilván gondol a kivételekre, de neki annyira nincs dolga hogy kiforgatja a szavait és mondja hogy mindegyiket egy kalap alá vesz.

16/f

2021. szept. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem szakmunkásba jársz, hanem magyarok között tanulsz egy normálisabb helyen.

Miskolciként semmi jót nem tudok neked mondani amit szívesen hallanál, én vegyes osztályban töltöttem el 5 évet és minden hétre kijutott valami balhé, ha engem nem védenek unokabátyámmal a haverjai, akkor konkrétan naponta rugdostak volna a folyosón a cigány kölykök hogy olyan jelzőkkel hogy "kutya magyar, büdös köcsög" nekem ezeket végig kellett nézzem és a tehetetlenség hagyott nyomot bennem. Tudsz olyan magyarokról akik pusztán unalomból azzal szórakoznak hogy felrúgnak a védtelen gyerek nyakáig, és zsarolják hogy ha mer sírni nagyobbat kap.

Egy gimnáziumban szerinted kivel csinálják azt hogy amit elvisz ételt, és pénzt a magyar diák, a cigányok lenyúlják tőle? Ilyenről is tudtunk, amikor csak pár száz forint volt a gyereknél akkora pofont kapott hogy piros volt a fél feje.

Ezek koszos férgek akikre egy időben igen csak rossz világ volt, de Te még akkor fiatal voltál amikor molotov koktélos támadások mentek ellenük, joggal megérdemelten, rohantak segítségért meg hogy minket védtelen "romákat" a fél rokonsága meg börtönben ült akkor is...


16 évesen nem tudsz Te semmit, mert nincs tapasztalatod velük, és ajánlom hogy ne is legyen az életedben.

Magyarok között is van bolond természetű, és aki durva dolgokat csinált, de nézzél szét hogy a tendencia mit mutat? Börtönbe ne merjen kerülni senki mert a cigányok kicsinálják, a lakóhelyet nem akarom megnevezni de egy magyar gyereket a fiatalkorúaktól áthoztak ide Miskolcra és a hányását etették vele bent, majd úgy elverték és lefektették egy este hogy soha nem kelt fel.


A cigányság rászolgált a fajtájára az évtizedek alatt, annyira azért ne sajnáld már őket.


Engem sehol nem gúnyoltak mert nem olyan a fajtánk hogy oka legyen, a cigány mindig azzal védi magát hogy nem tehet a származásáról, ez igaz, éljen is elszeparálva tőlünk.


Nem tiltalak tőlük, eredj haverkodj velük, aztán amikor majd kérdezgetik hogy jól éltek-e, szülők mennyit keresnek, milyen telefonod van akkor bújjál ki a kíváncsiság elől.

Az ilyen naiv kamaszokat mint Te is, pikkpakk betalálják errefelé, utána meg járnak a rendőrségre mert leboxolták őket.

29F

2021. szept. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt szabolcs megyében sem találkoztam még sajnos normálissal.


Ettől függetlenül elhiszem, hogy van, csak sajnos nagyon kevés. :/

2021. szept. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Populus válasza:
27%
A választ nem tudom de nekem is van egy cigány barátom és nagyon cuki dolgozik nehezen él mindenhol lehuzák őket vagy nem veszik fel mert cigány segítem őket ahony tudom most kifizetem az alberletuket pedig ők végzik el a legnehezebb munkát pl epitoipar sajnos ez van szerintem ha mindenkit tisztességesen megfizetnenek a munkájáért ok se lopnanak annyit persze a politikusok meg szetlopjak az országot ez an
2021. szept. 27. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha magyarok között van egy roma vagy kevesen vannak akkor nagyon rendesek mindig. A baj amikor létszám fölényben vannak. Akkor lehet felni tőlük.
2021. szept. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert mondjuk, ha egy réteg 90-95%-a olyan, amilyen, akkor nagyon nehéz nem ráhúzni a mintát a maradék 5-10%-ra. pláne, hogy olyan rossz az arány, hogy alig-alig találkozik valójában az ember normálissal
2021. szept. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én azért veszek minden cigányt egy kalap alá, mert nem találkoztam még ellenpéldával és csak a saját tapasztalataimból tudok építkezni.


Volt "szerencsém" találkozni velük iskolában, munkahelyen is. Nem tanultak, nem dolgoztak, ellenben loptak (igen, már gyerekként is) és másokat szekáltak.


De van olyan ismerősöm aki azért vitte másik óvodába (!) a gyerekét, mert már abban a korban verték a többieket, elszedték a játékaikat stb.


A magyaroknak a fél %-a fog kirabolni, megkéselni. A cigányoknak a 99%-a.


És nem, nem kell rasszistázni a magyar népet, elég sok helyen jártam EU-n belül és kívül is, ez általános jelenség, minden országban így viszonyulnak hozzájuk, sehol nem tudnak beilleszkedni.

2021. szept. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Metionin ***** válasza:
100%
4. Szabolcsban felnőve ugyanezt tudom mondani. Kerülőúton kellett hazajárnunk az iskolából, mert lesben álltak a cigány gyerekek és elvették a pénzünket, akinél nem volt vagy nem adta oda, azt meg felrugdosták, elvették a táskáját, kiborították, széttépték a könyveit. Heti rendszerességgel voltak betörések, hozzánk 2x törtek be és ez kevésnek számít. Igen, elhiszem, hogy van normális cigány, találkoztam is kb. öttel az egyetemen. De a többség akkor is az a fajta putris tolvaj akivel a kérdező nagyon nem szeretne találkozni és ha szerencséje van, akkor nem is fog.
2021. szept. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!