Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A fiam, aki 17 éves mindig...

A fiam, aki 17 éves mindig mondja, hogy nem tud miről beszélgetni az osztálytársaival. Mindig otthon van, sokat tanul, és a szabadidejében általában komoly témákat szokot nézni, olvasni pl. politika. Mit csináljon, hogy tudjon másokkal beszélgetni?

Figyelt kérdés
2021. nov. 12. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Talán nincs önbizalma. Ha ilyen fiatalon "komolyabb" témákkal foglalkozik akkor intelligens lehet, és elég valószínű hogy emiatt túl sokat foglalkozik azzal hogy mit gondolnának mások hogyha valami hülyeséget tenne, emiatt inkább elzárja magát a külvilágtól hogy megóvja magát a kudarcélménytől. Igazából amit szerintem meg kéne tanulnia az az hogy kiengedjen mások előtt, és merje felvállalni önmagát, nem félni attól hogy nem fog megfelelni mások elvárásainak. (csak abból következtetek amit leírtál, igazából elég kevés támpontot adtál)


Hogy te mit tehetsz az nehéz ügy. A szülők jelentős része elzárkózik a gondolattól, de ilyen esetben szerintem az lenne a legoptimálisabb hogyha elvinnéd, vagy meggyőznéd hogy menjen el egy pszichológushoz. Baromi sokat tud segíteni ilyenkor egy külső szemlélő álláspontja, mert egy alternatív perspektívába tudja helyezni a helyzetet, illetve ha eleve kibeszéli a dolgot magából az már valamennyire előrelépés.

2021. nov. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
95%

Majd idősebb korában megtalálja a barátait. Én is amolyan koravén kamasz voltam, nem izgattak a bulik, introvertált alkatom van/volt, nem voltam éppen népszerű. Inkább szekáltak. De a felnőtt életben jól elboldogulok, a 30-as, 40-es korosztály a legjobb számomra.

33/N

2021. nov. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
62%
Lehet, hogy nem ártana egy pszichológus. Engem ez az érzés végigkísért egész gyermekkoromban és végül 25 évesen diagnosztizáltak aspergerrel.
2021. nov. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!