Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A tegeződés vagy a magázódás...

A tegeződés vagy a magázódás kényelmesebb úgy általában nektek?

Figyelt kérdés

2021. nov. 14. 13:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
69%

nekem teljesen mindegy.

annyi amit megfigyeltem ezzel kapcsolatban, hogy ha magázódom, akkor sokkal gyorsabban lehet akaratot érvényesíteni ezért kimondottan szeretem a magázódást.

2021. nov. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Az biztos, hogy több ember tegez le, mint amennyit szeretnék. Nem szoktam szólni érte, de nem feltétlenül esik jól és nem feltétlenül tartom illőnek.


Most hogy a kisboltban valaki hogy köszön vagy hogy a kollégák automatikusan tegeznek, az teljesen rendben van. De mikor random emberek tegezgetnek, legyen az ügyfél vagy random járókelő, aki akar valamit, az nekem már átlép egy határt. Főleg ha idősebb... Az egyetemi közegben sem szerettem feltétlenül, mikor egy engem nem tanító oktató letegezett (levelező képzésen vagyok). Nem vagyok már gyerek, hiába nincs a korom vagy a képzettségem az arcomra írva. Sok embertől kifejezetten tiszteletlennek érzem, hogy feljogosítja magát arra, hogy letegezzen. Azt sem értem, hogy egyes férfiak miért csinálják ezt automatikusan. Nem mucika vagyok, hanem hölgy abban a kontextusban, tessék már ennek megfelelő szintet megütni... A legszebb, mikor egy idősebb vagy férfi társam magázza, csak engem tegez. Na ott már csak dacból is tartom a magázódást az ő irányába.

2021. nov. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Próbálom kerülni a kommunikációt (sokszor a találkozást is) olyannal, akivel magázódni kell
2021. nov. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
84%
Alapvetően a tegeződést választanám. De ha nálam sokkal idősebbek ajánlják fel a tegeződést, az ugyanolyan fura, mintha engem lemagáznának.
2021. nov. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
67%
Idegenekkel mindenképpen a magázódás, zavar, ha vadidegenek tegeznek. (Fiatal vagyok egyébként.) Családban, barátokkal viszont nyilván a tegeződés. Ismerek egy párt, akik magázzák egymást, és a már felnőtt gyereküket is, hát szerintem röhejesek.
2021. nov. 15. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem okozott problémát soha.
2021. nov. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Tegeződés bár sokszor úgy érzem ezzel megbántom az idősebbeket. Mióta a jelenlegi munkahelyemen vagyok sokszor véletlen bele futok hogy olyanokat is letegezek (főleg ha fáradt vagyok) akiket egész gyerekkoromba magáztam. 😅
2021. nov. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Tegeződve egyszerűbb :)   A magyar nyelvnek ehhez a formulához is megvan a megfelelő tiszteleti és udvariassági készlete.
2021. nov. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mind a kettőt máshogyan kell használni
2021. nov. 30. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!