Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az oltáshívőknek túl szkeptiku...

Az oltáshívőknek túl szkeptikus vagyok, a vírustagadóknak meg oltáspárti. Miért ítél el mindenki?

Figyelt kérdés

Két munkahelyi társaságom is van. Az egyik tele van oltáshívőkkel, akik laposföldhívőznek mindenkit, aki minimálisan is tart az oltás mellékhatásától. A másik helyemen vírustagadók vannak, akik szerint fel felhajtás az egész és nem kell az oltás.


Én egyik táborral sem tudok azonosulni, mert az önrendelkezésben hiszek, beoltattam magam, de aggódtam a mellékhatások miatt és mindenkit megértek, aki oltat és nem is. Voltatok már ilyen van sapka, nincs sapka helyzetben? Hol vnnak a mérsékelt, józan gondolkodású emberek?



2021. dec. 13. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Mondd csak miért érdekel mit gondolnak rólad? És miért érdekelnek téged mások nézetei? Szard le, ennyi :)
2021. dec. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Hol vnnak a mérsékelt, józan gondolkodású emberek?"


Csöndben vannak!

2021. dec. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy ennyire? Jogosan szar érzés, ha mindenki beleköt az emberbe, ráadásul pont az ellentétes okok miatt. Hol vannak a mérsékeltek?
2021. dec. 13. 20:36
 4/10 anonim ***** válasza:
36%

Az a baj, hogy a rohadt internet miatt már azt hiszi mindenki, hogy ki kell nyilvánítania a véleményét, mert mindenki fontosnak hiszi magát. A net elkényeztetett minket, azt gondoljuk, oltott-oltatlant jogunk van b@sztatni. Ahelyett, hogy a magunk dolgával foglalkoznánk. És ez nemcsak a coviddal van így.

#1 voltam.

2021. dec. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
Az ilyen örökös középutat imádókat senki sem bírja, ezért ítélnek el. Sok kérdésben a mérsékletesség csak sima gyávaság, és az oltás/nem oltás is ilyen.
2021. dec. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

Sajnos általános jelenség más témákban is, hogy az ember azt hiszi, hogy az arany középutat képviseli, aztán ahelyett, hogy mindkét szélsőséggel lennének közös pontok, mindenkit magára haragít.

Hasonlóképp vagyok én is, bár én a full korlátozásellenes, de emellett maximálisan oltáspárti kombót képviselem ebben a vírus témában. Akikkel megvan az összekacsintás oltás témában, azok erősen rettegők, múltkor megkaptam a beszólást pl., hogy minek járok járvány idején uszodába (huszonévesen 3 oltással), meg szinte követelik a lezárásokat a halálozási számokra hivatkozva. A másik oldal, akivel meg a korlátozásmentes élet kapcsán lenne meg a rokonszenv pakolgatják ki a social média oldalukra, hogy ők tisztánlátók, meg ébresztő, meg dávidcsillag és hosszútávú mellékhatások, méreginjekció stb. Nincs metszet a két buborék között, polarizálódás van keményen.

Ez kicsit ilyen szektásodás feeling. Minden szélsőségnek megvan a fiktív kiskátéja, ahol le van írva, hogy a véleményed akkor innentől eddig tarthat. Ha már kicsit átlógsz a másik felé, áruló vagy, nem "közénk" való vagy és kitaszítanak. Jól írta a 2-es, a mérsékeltek általában ritkábban nyilvánulnak meg, ezért nem elég árnyalt a kép. Egy csoporton belül is általában a vehemensebb, szélsőségesebb vélemény kap hangot, ezért vannak akik nem is tudnak egyértelműen állást foglalni egyik vagy másik mellett így inkább csendben maradnak.

2021. dec. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyi, nekem ugyanez a mentalitásom, mint Neked, azzal a különbséggel, hogy nekem a jelenlegi felhozatallal vannak aggályaim, ezért nem oltattam be magamat. Nem vagyok járványtagadó, de a médiafelhajtással szemben szkeptikus vagyok. Nem vagyok oltásellenes, senkit nem beszélek le róla, ha ettől biztonságban érzi magát. Érdekes amúgy, hogy én az oltáspárti ismerősöktől sokkal nagyobb ilyen ellentmondást nem tűrő fanatizmust tapasztalok, mint azoktól, akik nem adatták be. Oltásellenes ismerőst még nem láttam fröcsögni, de a másik oldaltól sajnos másak a tapasztalataim. De mondom, ez csak az én ismeretségi körömben van így, nem akarok általánosítani. Én annak vagyok a híve, hogy kölcsönösen tartsuk tiszteletben egymás döntéseit, ítélkezés és fröcsögés nélkül.
2021. dec. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-es köszönöm a válaszod, hasonlóképpen gondolkozom, mint amit te leírtál a kommented végén. És igen, a fasiszta gondolkodásmódot az oltásfanatikusok részéről hallottam eddig én is.
2021. dec. 14. 12:27
 9/10 A kérdező kommentje:
6-ös neked is köszönőm és való igaz, hogy alapjáraton a szélsőséges hangok hangosabbak, de ezt már túlzásnak tartom.
2021. dec. 14. 12:29
 10/10 anonim ***** válasza:
57%

Nem voltam ilyen helyzetben. Ugyanis leszarom, ki mit gondol rólam. Ha kérdezik a véleményemet, elmondom. Azzal lehet egyetérteni, vagy az ellenkezőjét gondolni.


Ha meg nem kérdezik, megtartom magamnak. De egy percig se izgat, hogy ki mit gondol.

2021. dec. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!