Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan segíthetnék fogyatékoso...

Hogyan segíthetnék fogyatékosoknak?

Figyelt kérdés

Minap láttam az utcán egy fogyatékos fiút a mozgása alapján.

Ilyenkor mindig megsajnálom őket és eszembe juttatják, hogy nekik nehezebb a sorsuk és mégis kitartanak. Tudtok helyet ahol lehet őket támogatni adomány formájában? Vagy hogyan segíthetek rajtuk, hogy ne legyek tolakodó?



2021. dec. 16. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Udvariasan kérdezd meg őket, hogy tudsz-e és ha igen, hogy segíteni.

És ne sajnálkozz felettük.

A MEOSZ oldalát ha felkeresed, ott elég sok infó van a szervezetről, támogatási lehetőségekről stb.

2021. dec. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk beírod interneten, annyi típusú fogyatékosság létezik, és annyi ezzel foglalkozó alapítvány , de adományozhatsz intézménynek is közvetlenül, rákeresel interneten és kiadja hogyan lehet megtenni. Egyébként elmehetsz önkéntes segítőnek is, vagy ha fiatal vagy és ennyire szíveden viseled, ennyire szociális típus vagy, tanulhatsz olyan szakmát ami kifejezetten ilyen irányú.
2021. dec. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy mozgás fogyatékos még nem feltétlenül szorul segítségre.

Egyébként van mindenféle segély szervezet, akik tovább küldik a támogatásokat a megfelelő helyekre, velük érdemes beszélni.

2021. dec. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hat a legtobb embernek egy normalis munkahely, fizetesre vagyik. Sajnos sokan ezt nem kaphatjak meg ..
2021. dec. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézz körül a neten, hol fogadják az adó 1%-át, hol fogadnak adományt (bármilyen nemüt), és/vagy látogass el egy ilyen intézménybe, beszélj a főnökkel mire van szükségükük, adományozhatnál-e valamit. Meg lehet próbálni az önkéntességet is, bár a helyzet miatt szerintem ez most nem megy.

A másik: ezen személyek nem szeretik a sajnálatot, hagyni kell, hadd éljenek számukra olyan életet, amilyet szeretnének. De ha gond van, akkor fontos, hogy segíts nekik valamiben, akár csak, hogy felsegíted a lépcsőn.

2021. dec. 17. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mozgássérültekkel foglalkozom.

A fent írtak mind jók, a tömegközlekedésen pl. átadod a helyed, vagy a lépcsőn segítesz.

De amit a legjobban szeretnek, ha nem azzal vagy elfoglalva, hogy ők mások.

Amikor felnőttekkel dolgoztam, rendszeresen voltak sport, és szabadidős foglalkozások, ahol én is kerekesszékbe ültem, és igyekeztem nyerni.

És hidd el, nagyon nagyra értékelték.

2022. jan. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!