Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az hogy mindig...

Miért van az hogy mindig mindenki a szavamba vág?

Figyelt kérdés

El sem tudom mondani hogy hányszor volt már olyan hogy beszéltem valakinek és hirtelen egy 3. Személy (aki szintén ott van a társaságban) közbe szól és akinek mondtam, már az is a másikra figyel és nem is tudom befejezni soha a mondanivalómat.

Nem idegesít annyira, csak azon gondolkodom hogy miért van ez állandóan. Mert 2-3 alkalommal azt mondom oké, de hogy ez már 500-adjára is megtörténik ennek biztos van valami oka

Nem vagyok elég izgalmas? (Ha igen akkor hogyan tudnék az lenni?)


2021. dec. 25. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Itt nem veled van a gond hanem a 3. személlyel aki nem képes megvárni, hogy befejezd a mondatot vagy a sztorit. Lehet, hogy simán csak bunkó és nem érdekli amit mondassz, lehet, hogy észre sem veszi magát annyira mondaná a saját dolgait, de az is lehet, hogy feltűnési viszketegségben szenved és minden áron azt akarja, hogy rá figyeljenek. Nagyon nem tudsz vele mit csinálni. Esetleg megpróbálhatod megbeszélni vele a dolgot. Vagy simán csak elkerülöd ha megoldható.
2021. dec. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős, nálam ezek a dolgok az utóbbi években erődösödtek, úgy érzem, valami belső gubanc miatt van és ennek eredményeként az emberek kevésbé értékesnek látnak


Ez így durván hangzott, de ez a legközelebbi megfogalmazása annak amit tapasztalok

2021. dec. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Amellett, hogy illetlenség a másik beszédébe vágni, szerintem azoknak a beszédébe vágnak bele gyakrabban, akik nehezen tartják fenn a másik figyelmét, nem kommunikálnak elég jól, nem elég határozottak, halk, lassú, darabos, stb. a beszédük, vagy összefüggéstelen a mondanivalójuk, ilyesmi.
2021. dec. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Velem inkább az szokott lenni, hogy ha valaki nagyon hosszan mesél valamit, akkor elkalandozik a figyelmem és elkezdek össze-vissza csapongani. Ebbe sajnos az is beletartozik, hogy félbeszakítom az illetőt, de mindig elnézést kérek tőle, és hozzáteszem, hogy szavát ne feledje. Általában magamtól visszakérdezek, hogy “hol is tartottál?” Van ilyen.
2021. dec. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mond azt, hogy "El szeretném mondani, hogy...", és amikor valaki belevág a mondataidba, akkor emeld fel a hangodat.
2021. dec. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Unalmas lehet amit mondasz es nem gyozik kivarni a veget, vagy sablonos vagy es mar mindenki tudja, hogy mit akarsz mondani es ezert nem kivancsiak a vegere :)
2021. dec. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel kapcsolatban egyszer azt láttam valahol, hogy amikor valaki félbeszakít azt kell mondani neki a szemébe nézve hogy: Nem fejeztem még be, illetlenség félbeszakítani.

Erre nem fog tudni mit mondani. Nem merném megtenni senkivel, de azért nagyot néznének biztos.

2021. dec. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!