Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az emberutálat magától értetődő?

Az emberutálat magától értetődő?

Figyelt kérdés

Elkerülöm az embereket saját döntésből mert amikor szándékosan közéjük megyek valamiért a hierarchia aljára tolnak és annak megfelelően kezelnek, versenyezni nincs kedvem mint egy ösztönös csimpánznak ezért ismét csak amellett a döntés mellett maradok, hogy nem érdekelnek az emberek és nem akarok tőlük semmit mert utálom a viselkedsüket, arroganciájukat, hold méretű egójukat.


De ez teljesen logikus és érthető hozzáállás nem?


2021. dec. 28. 21:19
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

10


Rossz tapasztalataim voltak, igenis gorombák és gúnyosak voltak velem ok nélkül. Talán ebből is fakad az embergyűlöletem. Plusz nem éreznek annyira mélyen mint én, felszínesek és ostobák és emellett rosszindulatúak is.

2021. dec. 28. 22:27
 12/20 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonlóan gondolkodom, de ennek van egy nagy hátulütője: az, hogy baromira kihasználják emiatt az embert, mert úgy érzik: vele mindent meg lehet tenni.

Hosszútávon ez nem jó.

2021. dec. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Voltam hasonló cipőben, de ehhez a morcos passzív hozzáálláshoz semmi erőfeszítés nem kell és nem is vezet sehova. Nem foglak győzködni, hogy ez miért szar, majd úgy is rájössz amikor elég magányos leszel.
2021. dec. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Itt van a bibi, mert amikor írom, hogy lehet magadba kéne nézni, rögtön azzal védekezel, hogy inkább a többiek nézzenek magukba.


Az emberi kapcsolatok kompromisszumok alapján működnek. Meg kell érteni a másikat egyrészről, de a másiknak is meg kell értenie a többieket.


Nem ismerlek, de azok alapján ahogyan írsz, nem szívesen lógnék veled és nem azért, mert elítéllek és lenézlek (hiszen nem is ismerlek), hanem azért, mert borongós vagy, támadásnak veszed azokat a hozzászólásokat, amikben nem támogatják a viselkedésedet és állandóan feszengenék a közeledben, hogy mikor sértelek meg vagy egyszerűen nem érezném úgy, hogy ugyanannyira töltesz fel engem energiával ahogyan én téged.

2021. dec. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Amúgy aminap írta valaki itt a Gyakorin hogy megismerkedett valakivel aki a kezdetekben már ráöntötte, hogy mindenki utálja őt, aztán kiderült, hogy ez nincs is így.


Nagyon sok ember gondolja úgy, hogy ok nélkül utálják őt, nem látják tisztán a helyzetet.


Vissza is keresem a kérdést.

2021. dec. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

14


"Itt van a bibi, mert amikor írom, hogy lehet magadba kéne nézni, rögtön azzal védekezel, hogy inkább a többiek nézzenek magukba."


Hogyan töltsek fel másokat amikor nem hagynak élni, leszívják az energiámat? Első lépésben hagyni kéne az embert élni hogy felépíthesse az önbizalmát és legyen egy kevéske életkedve. Ha ezt elveszítek az embertől azzal megölitek az embert. Ezt kellene felfogni!!! És nem csak azt dícsérni, annak nyalni akinek fasza képe van hanem mindenkit egyformán kezelni. De szerintem túl sokat kérek.

2021. dec. 28. 22:50
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

De miért nem magadnak építed fel az önbizalmad és hozod meg az életkedved, Nyuszika?


Ez a probléma, hogy másoktól várod el, hogy felépüljön az önbizalmad, másoktól várod el, hogy csináljon életkedvet, amikor ezt mindenki magának építi fel, mindenki maga kovácsolja úgy az életét, hogy élni akarjon.


Az természetes, hogy egy adott élethelyzetben valaki nem bízik magában és más csepegtet belé önbizalmat. Az is természetes, hogy levert lesz valaki és más rángatja fel a padlóról. Amikor én az első könyvkiadásom előtt voltam, akkor kb 0 önbizalmam volt hozzá és egy nagyon kedves barátom biztatott, hogy csináljam. Amikor anorexiás lettem, egy másik kedves barátom támogatott, hogy fel ne adjam a gyógyulást. Ezek természetesek így. Hiszen a könyvkiadás és az anorexia előtt már ismertük egymást és az önbizalomhiány meg a levertség egy átmeneti állapotom volt az ismerettségünk során. Ugyanígy én is támogattam másokat.


De könyörgöm, az már egy másik tészta, hogy te odamész másokhoz és azt várod el, hogy még barátok se vagytok,d e k majd adnak neked önbizalmat és felrángatnak a padlóról?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

2021. dec. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Kérdező, többet kéne emberek közé menned.


Menj többet szórakozni, kikapcsolódni.

2021. dec. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Imádom az ilyen tipikus kiégett középkori női mentalitást.
2021. dec. 29. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

19

Férfi 30

2021. dec. 29. 07:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!