Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az emberutálat normális dolog?

Az emberutálat normális dolog?

Figyelt kérdés
Mármint látható miket képesek egymással az emberek. És csodálkozom, hogy mégis egymást miért nem utálják.
2020. jan. 28. 10:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
38%
Ha megérdemli, mert aljasul viselkedik, akkor normális és utálom. Másként nem.
2020. jan. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
73%
"Nem normális. Menj pszichológushoz."-emberek.
2020. jan. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%
Egy-egy emberrel van hogy nem vagytok összeférhetőek az normális, mindne másik embert utálni viszont már nem egészséges, és leginkább a te életed nehezíti. Több empátia, és nem mindig megtalálni a rosszat, és fölényeskedni azon hogy megint igazam volt az emberek rosszak :D
2020. jan. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

3


Sokat sértegettek az életben. Vannak napok amikor a lakást is csak elképesztő erőfeszítéssel tudom elhagyni. Még az utca emberétől is tartok, mert az emberekkel soha nem mehetsz biztosra.

2020. jan. 28. 10:44
 5/23 anonim ***** válasza:
#3 Most már nem küldjük pszichológushoz?
2020. jan. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

5


Milyen vicces, hogy miután tönkreteszik az embert, érzelmileg, idegileg kizsigerelik, azután még van pofájuk pszichológushoz küldeni, mintha ez az egész az ő hibája lenne egyes egyedül. Az emberek többségét kellene pszichológushoz küldeni, mert pont, hogy a “normálisak” az igazi abnormálisak!

2020. jan. 28. 10:52
 7/23 anonim ***** válasza:

Azt hiszem sejtem mire gondolsz. Ha folyton arra számítasz: "jajj mikor jön megint a rossz", "mikor nevetnek ki", "mikor néznek úgy" "mikor tesznek kétértelmű megjegyzéseket", akkor elképzelhető, hogy a jó dolgok mellett elmész és ha jól viszonyulnak hozzád, nem igazán veszed észre, mert arra vagy beállítódva: "de mikor jön már a rossz?".

Eddigi életem nagy részében én is rendszeresen meg voltam alázva és sajnos nálam is kialakult egyfajta ilyen beállítódás, de érzem, hogy ez nem mehet így tovább. Önmagamat mintegy fontosnak tartva, szegény "érzékeny énképem" sérül ha "valaki-bárki" rosszat mond, "úgy szól hozzám ami nem tetszik"... Pedig az emberek márcsak olyanok amilyenek. Ha bárkinek megengedjük hogy az általa alkozott vélemény hatással legyen ránk, elég rossz lesz a hátralévő életünk.

2020. jan. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

7


Ez igaz, ha vegyes tapasztalataid vannak.

De én jót, megbecsülést én tiszteletet nem kaptam még emberektől hacsak nem voltak buzgó istenhívők vagy valamilyen extra empátiával megáldott személyek. Szóval annyira ritkán fordult elő, hogy inkább számon sem tartom.

A nagy többség gonosz, ádáz pszichopata módon bánt velem. Gyűlölöm őket és remélem visszakapják a sorstól. Mert megérdemlik!

2020. jan. 28. 11:18
 9/23 anonim ***** válasza:
62%

Sokan velem is. Ha mindig erre gondolok, az én sérelmeimre meg rájuk, akkor a múltbeli események rabságában élhetek és nem lesz jövőm, illetve nagy eséllyel a jövőben is ilyen embereket fogok találni. Valószínűleg a múltbeli rosszindulatú emberek már régesrég elfelejtettek téged és élik életüket. Szomorú és felháborító, hogy megtörtént ez veled, de az erre való gondolással erőt adsz a múltban történteknek és ugyanazokat az érzelmeket éled újra és újra.

Segíthet pszichológus is lezárni a múltat. Esetleg erre meg azt gondolod: "miért te menj oda, miért nem ők", hiszen "ők bántanak másokat". Jelenleg is sajnos hatással vannak rád, feltételezem: már régen nincsenek jelen életedben. Az érzésvilág időtlen és irracionális, sok-sok éve történt sérelmekre ha visszagondolsz, olyan, mintha ma történt volna.

2020. jan. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

9


Köszi a jószándékú tanácsokat.


Igen, újra meg újra átélem hiszen intenzíven megmaradtak bennem ezek a tapasztalatok. De én úgy fogom fel, hogy segít megelőznöm az újabb hasonló tapasztalatokat.

Én nem hiszek abban, hogy vannak jóindulatú emberek. Vagyis vannak, de nagyon kevesen.


Ugyanakkor még mindig nem értem miért az áldozatot szándékszik a pszichológia kezelni és nem az agresszorokat, akik kezelése révén jobb világban élhetnénk.

Vajon ez nem érdek, hogy jobb világot teremtsünk? Jobb a dzsungelben egymást széttépve, lenyomva élni?

2020. jan. 28. 12:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!