Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen nagy divat az...

Miért ilyen nagy divat az "emberutálat" az állatokkal szemben?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, mikor az ember el van hordva mindenféle aljas sátánfajzatnak, bezzeg az állatok. Példa:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__egyeb-kerdesek__6063..


Félreértés ne essék, szeretem az állatokat, de az embernek van szabad akarata, használhatja jóra és rosszra. Kinagyítani a rosszat annyira gyerekes és szűklátokörű, mégis nagyon divatos lett szidni saját magunkat. Nem mellesleg, ha mindenki, aki szidja meg ostorozza az emberi fajt, azok csak jót és jól cselekednének, máris nem lenne annyi rossz bennünk. Ha mindenki a saját háza táját sepregetné fel, tiszta lenne a világ. Könnyű egy bűnbakot kirakni a kirakatba és mutogatni, hogy mekkora patkány, és megérett az emberiség a pusztulásra, de nehéz megvizsgálni magunkat, hogy a mai nap mi az, amivel hozzájárultam ahhoz, hogy milyen az emberiség megítélése, mi jót tettem.


2020. márc. 19. 11:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

"az embernek van szabad akarata, használhatja jóra és rosszra" Ezért. Lehetőség lenne minimalizálni az állatok szenvedését, mégis pl a kutyahúst fogyasztók úgy gondolják, hogy ha ütik, stressznek teszik ki az állatokat, akkor finomabb lesz a húsuk.

Gyakran élve nyúzzák meg őket. Meg lehetne tanítani itthon is a gyerekeknek akár tanórákon, hogy normálisan bánjanak más élőlényekkel, és tiszteljék a környezetüket. Mert akkor talán embertársaikkal is normálisabban bánnak. Rengeteg öncélú állatkínzás van, amit nem büntetnek, max ejnyebejnye. És rengeteg emberkínzásos, gyerekbántalmazós mocskos ügy van, ahol alig kapnak büntetést az elkövetők.

"Ha mindenki a saját háza táját sepregetné fel, tiszta lenne a világ. Könnyű egy bűnbakot kirakni a kirakatba és mutogatni, hogy mekkora patkány, és megérett az emberiség a pusztulásra, de nehéz megvizsgálni magunkat, hogy a mai nap mi az, amivel hozzájárultam ahhoz, hogy milyen az emberiség megítélése, mi jót tettem." Rendben, akkor nézzük el a kismacskát élvezetből csonkoló kamasznak a kis csínyt hiszen én sem köszöntem tegnap a szomszédnak.

2020. márc. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Pont erről beszélek, kiemeled a rosszat, és mindenki dögöljön meg. Én meg olvastam ma a hírekben: 900 önkéntes jelentkezett egészségügyi dolgozóként a járvány idejére. Dicsértes. Lehet van köztük olyan, aki kötötte már láncra a kutyáját, vagy kamaszkorában megdobálta kővel a kacsákat. Elítélendő? Igen. De automatikusan gonosz ember ő? Nem. Az emberek nem olyanok, mint a filmekben, hogy vagy fekete vagy fehér. Persze vannak nagyon csúf lelkű emberalatti lények is, nem tagadom.

Egyébként van macskád? Nekem van. Hát ahogyan ő bánik a zsákmányával, az sem nevezhető kíméletesnek, a macskáim élvezetből, játékból is ölnek.

2020. márc. 19. 11:52
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

Ha az emberek többségétől rosszat tapasztalok, akkor nem fogom őket szeretni. Logikus.

És ha túlnyomó többségében a rosszat látom, akkor miért a jót emeljem ki? Te, ha egy éhező afrikai közösségben élnél, akkor arról kezdenél el mesélni, hogy szépek a naplementék vagy arról, hogy nincs kaja?


Azt írod, hogy 900 önkéntes jelentkezett a vírus miatt. Oké. És mellettünk 10.000 nyugdíjas szaladgál öngyilkosjelöltként a tömegbe.

És szerintem az emberutálat alatt senki sem a kamaszos apróságokra gondol.

2020. márc. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Szerintem nem érdemes ezt így kimatekozni, hogy

Ha rossz tettek száma > jó tettek száma = az ember rossz és ha jó tettek száma > rossz tettek száma = az ember jó.

De ha itt tartunk, akkor felhívom a figyelmed, hogy evolúciós örökségünk, hogy mindig a rosszat vesszük észre először. Az öt alapvető arcmimikánk közül is négy vagy 3,5 negatív érzelmekre utal. (Harag, félelem, meglepettség, fájdalom, boldogság). Logikus oka ennek, hogy nyílván elsőrangú közölni a negatív dolgokat, mert ha vészhelyzet van, és nem figyelünk, az életünkbe kerülhet. Így ez genetikailag belénk van programozva, hogy a rosszat hatékonyabban radarozzuk, mint a jót. Például a példádban a 10.000 nyugdíjas mellett van egy csomó, aki otthon ül, a családja vásárol be neki, de nyílván őket nem látod. Lehet, hogy a család, akinek tele van rakva a kosara, az a nagyszülőknek is visz, meg a szomszéd néninek, négy családnak.

2020. márc. 19. 12:17
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Mert az állat nem erőszakol, nem szennyezi a környezetet, nem öl élvezetből és nem pletykál meg áskálódik, mint sok taposnivaló ostoba rrtek ember
2020. márc. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem összehasonlítható a kettő, egy állat nem pótolja az emberi kapcsolatokat. Viszont szerintem sokkal károsabb és erkölcsileg sokkal inkább elítélendő, ha valakinek szabad akarata van, amit sok esetben direkt, a következményeket ismerve rosszra használ, mint az, ha nincs is szabad akarata, csak az ösztönei irányítják.
2020. márc. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az állat ösztönből cselekszik, az ember (elvileg) gondolkodik.
2020. márc. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%
Az állat nem kegyetlenkedik, rombolja magát, a társait vagy a környezetét csak azért, mert mé' ne.
2020. márc. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%

"Szerintem nem érdemes ezt így kimatekozni, hogy

Ha rossz tettek száma > jó tettek száma = az ember rossz és ha jó tettek száma > rossz tettek száma = az ember jó."


Szerinted. Ezzel semmi gond. Szerintem meg igen. Én elfogadom, hogy te így gondolod, te viszont nem fogadod el, hogy mi máshogy. Ha neked kényelmes, ha átvágnak és hasonlók, akkor egészségedre.


"De ha itt tartunk, akkor felhívom a figyelmed, hogy evolúciós örökségünk, hogy mindig a rosszat vesszük észre először."

Ez nyilvánvaló, evolúciótól függetlenül. De, én egy kifejezetten pozitív ember vagyok. Évekig normálisan álltam az emberekhez. Ők 99%-ban erre képtelenek voltak viszont. Meguntam.

Bármikor észreveszem a jót, ettől függetlenül nem fogok a te kedvedért hazudni, hogy az emberek milyen jók.

2020. márc. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem sem kéne annyira felmagasztalni az állatokat az emberekkel szemben. Vannak nagyon szerethető állatok. A kutyák például intelligensek, ragaszkodóak és rengeteg szeretetet tudnak adni. De állatok, az ösztöneik irányítják őket, nincs olyan érzelmi intelligenciájuk, mint egy embernek. Ha jólnevelt kutyát szeretnénk, akkor sok pénzt és időt kell belefektetnünk. Ha már nincs rájuk pénzünk és az utcára kerülnek, akkor meg simán széttépnek bárkit - mint a romániai és ukrajnai kóborkutyák.
2020. márc. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!