Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Valóban fontos az, hogy ki...

Valóban fontos az, hogy ki mikor ír?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy beszélgetsz egy lánnyal/fiúval és mondjuk egy nevetős emojival vagy egy giffel válaszol. Erre vannak akik nem írnak semmit mert az "egyszavas üzenetekre nem lehet mit írni" elvet részesítik előnyben.


De ez tényleg így van? Valóban nem érdemes ilyenkor visszaírni? Van jelentősége annak, hogy ki mikor írjon, ki írjon először? Miért lett ez annyira meghatározó manapság?


2022. jan. 2. 23:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegy.
2022. jan. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nem lehet rá mit írni, akkor nem lehet, azzal nem tudsz mit csinálni. Minek kellene csak azért írni, hogy legyen valami, vagy xy zárja le a chatelést? Max. ha akarja még gyúrni a témát a másik, akkor hozzátesz valamit vagy kérdez, de ha nem, értelemszerűen elengedi.


Persze a gond ott lesz, ha mindig ez történik és ő sosem tesz hozzá semmit a beszélgetéshez, amit sokan szeretnek csinálni.

2022. jan. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Teljesen tőled függ. Ha úgy érzed szeretnéd folytatni a beszélgetést, vagy tudnál valami olyat írni amiből kialakulhat tartalmasabb csevegés, akkor érdemes írni utána, egyébként szerintem nem. Ha meg rendszeresen csak egyszavas válaszokat kapsz, akkor érdemes elgondolkodni azon, megéri e egyáltalán folytatni azt a beszélgetést. Ha valaki több ideje tartó beszélgetés esetén sem erőlteti meg magát, hogy bővebben válaszoljon, vagy beszélgetést próbáljon kikerekíteni, az 10/8 offolni fog, a maradék 2-t pedig te fogod offolni, mert ő nem akar, de témátok se lesz. A ki mikor írjon először dolog meg barátság esetén teljesen mindegy, úgyis ír valaki előbb utóbb. Párkapcsolati célú ismerkedés esetén viszont csak ilyen íratlan szabály/etikett, hogy illik a srácnak kezdeményezni, ahogy a való életben is.
2022. jan. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ilyenre, mosoly jelre meg lájkra nem szoktam visszaválaszolni.
2022. jan. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én se szoktam ilyenekre válaszolni, mivel nem lehet mit.
2022. jan. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyon aktuális kérdés számomra, velem is számtalan alkalommal előfordult, hogy ilyen válaszokat kaptam, esetlegesen nem kaptam választ pedig csomó "lehetőség" megvolt, hogy valamibe belekérdezzen. Ami oké, hogy nem érdekli de szerintem ilyenkor egy íratlan szabály van, hogy ha lezárod ezt a témát akkor dobj be valami újat. Hogy menjen tovább a beszélgetés. Mert ha valamit írok amire nem válaszolnak akkor utána megint én írjak? Az meg már fura és érződik belőle, hogy a másik fél nem is akar velem beszélni és akkor hagyom. De azért ezt lehetne értelmesebben is kezelni, mint ghostolni. A mikor meg kvázi mindegy, amikor van időd, de azért ha tényleg érdekel a másik fél akkor nem napi 1x vagy ilyesmi számban keresed. Szerintem.

21/F

2022. jan. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!