Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek jogos, hogy...

Szerintetek jogos, hogy kiállíthatnak ünnepi dekorációt amerikai, hivatali épületekben a sátánisták is?

Figyelt kérdés

Amerikában egy illinoisi kormányépületben szokás karácsonyi és más téli ünnepekhez kapcsolódó dekorációkat kitenni a téli időszakban és minden egyház kitehette a magáét. A zsidó egyház mindig egy menórát állított ki hanuka alkalmából, a keresztény egyház egy karácsonyfát, meg egy Betlehemet karácsony alkalmából. Egészen 2018-tól hatalmas felháborodásokat vált ki évről évre az amerikai zsidók és keresztények körében, hogy ezen két szimbólum közé be mertek engedni egy hivatali épületebe egy lavey-i sátánista szobrot, a télünnep, sátánista fesztiváljának alkalmára és ki is állították. A szobor egy kézben fogott almát ábrázol, amely körül egy kígyó tekergőzik, olyan felirattal, hogy: "A tudás a legnagyobb érték", ezenkívül egy elforgatott pentagram is helyet kap a szobron, aminek bár eredetileg semmi köze nem volt a sátánizmushoz, minden kultúrkörben használták, az ősi pogány vallásokban, sőt még a kereszténységben és még sok más helyen is, de később LaVey lenyúlta és egy apró módosítással (fejjel lefelé fordítás) magáévá tette az általa megalkotott sátánizmus.


Mi a véleményetek arról, hogy a vallásszabadságra és a gondolatszabadságra hivatkozva nem enged a hivatal már több éve a többi egyháznak és nem távolítja el, illetve ki engedi állítani a szobrot?


Engem is nagyon felháborítana és sértene, ha ott élnék...



2022. jan. 16. 15:35
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
82%

Amerikában nagyon erőteljes a vallás szabadság és ezzel sokszor vissza is élnek amúgy.

Ez a konkrét példa amúgy szerintem tök jó. Mindenkinek joga van abban hinni amiben akar. Ha a zsidó és keresztény vallás elfér egymás mellett, akkor miért pont a sátánisták ne lehetnének ott? Főleg, hogy amerikában tényleg van vallási közösségük is.

Amúgy most kicsit utána olvastam, hogy miről is szól ez a vallás és kifejezetten szimpatikusnak tűnik.

2022. jan. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Ez az a kategória, amikor az erkölcs nem enged, a jog igen.


Hitler is mindent "jogosan" csinált.

2022. jan. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
37%
Ne légy kirekesztő, mint a viktorunk kormánya.
2022. jan. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
41%
Semmi kivetnivalót nem látok benne.
2022. jan. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
79%
Semmi problémát nem látok vele, ugyanannyi joguk kéne legyen mindenre, amíg ezzel nem ártanak másnak, mégpedig ezzel nem ártanak. Miért kéne őket eltávolítani?
2022. jan. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:

Ha bevett egyház, akkor jogilag nem lehet semmit csinálni.

Nálunk volt hőbörgés, amikor Viktor király különbséget mert csinálni egyház és vallási közösség között, és ezeknek nem ugyanolyan jogaik vannak. Pedig pont ezek a különbségtételek, amik alapján nálunk ilyen pl. nem történhetne meg.

2022. jan. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
Szerintem a embert áldozó gonosz sátánisták az nem fér bele, de ez amit itt írnak az belefér (persze ha nem ördögszobrokkal díszítenek fel egy épületet): [link]
2022. jan. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Az lehet benne kifogásolható, hogy sérti az emberek többségét vallásuk gyakorlásában.
2022. jan. 16. 17:51
 9/34 anonim ***** válasza:
55%

És akkor ők nem gyakorolhatják a vallásukat? Ez is kirekesztés.

Mit kaptam én anno, a mélyen vallásos Olaszországban! :D

Sok kamionos kollégának ott világít a szélvédő mögött fehér ledekből "A KERESZT", én meg beállítok a parkolóba egy koromfekete Stralis-szal, melynek a szélvédője mögött a lefelé fordított pentagram világított... :D

2022. jan. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

#8

Hogyan sérti?

2022. jan. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!