Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi a bajom, miért unom azokat...

Mi a bajom, miért unom azokat a dolgokat, amiket az emberek többsége élvez?

Figyelt kérdés

Unom a filmek többségét, emiatt a mozi sem hoz lázba, pár óra alatt megunom a fürdőzést, wellnessezést, unom az utazgatást, a tengerparton sütkérezést, unalmasnak tartom a túrázást is, pedig sportolni szeretek. Elunom magam egy koncerten vagy fesztiválon is, az első pár számra még táncolok, utána már csak tűröm az egészet és kivárom, hogy a többiek kimulassák maguk.


Nem kifejezetten utálom ezeket a dolgokat, de nem tudom élvezni. Elmegyek, hogy boldoggá tegyem azt, aki velem van, de egy idő után azon kapom magam, hogy csak "várakozok", mintha egy rendelőben vagy bankban ülnék, hogy mikor megyünk haza. Nem vagyok nyűgös, de tudnék élni ezek nélkül, fejben nem vagyok ott és testben sem feltétlenül szeretnék ott lenni.


Miért nem tudom ezeket a dolgokat élvezni?


2022. jan. 21. 00:05
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Inkább úgy tekintek ezekre, mint egy kipipálandó feladatra.
2022. jan. 21. 00:06
 2/14 A kérdező kommentje:

Füvet már próbáltam, de az is unalmas. Nézel ki a fejedből és megesz a csend, nem tudom, mit szeretnek benne mások, nekem semmi extra, semmi szenzációs.


Vezetni, utazni alapvetően nem szeretek. Hosszú távon elkalandozom és félek, hogy emiatt meghalok

2022. jan. 21. 00:18
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi az amit szeretsz?
2022. jan. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod, szeretsz sportolni. Milyen féle sport? Ebben az irányban indulnék kezdetnek.

Esetleg olvasni szeretsz?

Társasjátékozás?

Rajzolás/festés/bármi hasonló kreatívkodás vagy barkácsolás?

Állatokkal foglalkozni, pl sétáltatni, idomítani stb?

Éneklés, zenélés, írás?

2022. jan. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%
Szexelni szeretsz, vagy azt is unod?
2022. jan. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Vannak céljaid, kérdező? (mármint az életben)
2022. jan. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%
Unod az életet az a bajod
2022. jan. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
16%
Kiégés, enyhe depresszió. Szerintem a szerelem hozná a megoldást, az adna egy jó kis dopamin, endorfinlöketet. Úgyhogy keresd a társaságot akkor is, ha nincs kedved hozzá. Ne add át magad az unalomnak, erőltesd a kimozdulást, aktivitást. Próbálj ki olyanokat, amiket még nem próbáltál. Újfajta sportokat, önkéntességet, hobbitevékenységet, pl festés, barkácsolás, akár színjátszás, egzotikus nyelv tanulása.
2022. jan. 21. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#5

Igen, pont ezeket szeretem! Egyébként edzőteremben szoktam edzeni, illetve futok és úszok mellette. Olvasni, társasozni, beülni valahova együtt és inni vagy ebédelni, közben beszélgetni a barátaimmal például én is élvezek, szeretek alkotni is egyedül (rajzolni, barkácsolni, varrni) és azt is, ha valakivel ezt közösen csináljuk, szeretem az állatokat is (van egy kutyusom is, vele is szeretek foglalkozni). A párommal is szeretek kipróbálni új dolgokat, megnézni új helyeket a városban, elmenni bowlingozni, billiárdozni, squasholni, falat mászni, nincs baj a nemi életemmel sem (:D), sokat beszélgetünk dolgokról meg úgy általában, nem unatkozom, ha jó társasággal vagyok és hozzájuk is szólhatok, de úgy érzem, valamilyen szempontból baj van velem, amiért ezeket az "odamegyünk és ott vagyunk/körbenézünk/élvezzük" dolgokat huzamosabb ideig nem élem. :/ Mindenki más alig várja, egy ideig (fél óráig?) nekem is szórakoztató, aztán annyi volt, mennék tovább. Viszont ennyi időre érthető, hogy nem éri meg belépőt venni vagy elindulni sem.


#8

Persze, vannak céljaim, a saját "terepemen" komfortosan érzem magam, szeretem a munkám és szívesen tanulok is.


#10

Sajnos simán benne van a pakliban, hogy van valami hangulati problémám, az ilyen programok alatt általában üresnek érzem az életet... Párom azt mondta, hogy nem tudok lazítani, kikapcsolni úgy igazán és lehetséges, hogy igaza van. De már gondoltam arra is, hogy figyelemzavaros vagyok és azért viselem ennyire rosszul az üresjáratokat.

2022. jan. 21. 05:11
 10/14 anonim ***** válasza:

Amiket felsoroltál mindet alkalmi passzív pihenésre találták ki.


Kivéve a film, ha az ember szeret rajtuk agyalni és nem üres akcióorgiát néz.


Ezekbe csak az unalmas emberek nem unnak bele, ha állandóan ezt csinálják.

2022. jan. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!