Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért reklámozzák szép lányokk...

Miért reklámozzák szép lányokkal, helyes fiúkkal, meg társadalmi üzenetekkel a Coca-Cola-t?

Figyelt kérdés
Szerintem jobb lenne kórosan elhízott, cukorbetegekkel, illetve azzal a rengeteg műanyaggal és mesterséges anyaggal, amiket gyártanak, valamint az éhbérért dolgoztatott munkásaikkal reklámozni. Azt kellene csinálni, mint a cigarettánál. Rá nyomni erre is, hogy nem feltétlenül olyan mosoly és kacagás az egész. Sőt, én az olcsó, divatos ruhák részlegére is kiakasztanék a boltokban egy baromi nagy képet az afrikai, meg ázsiai, szegény, éhező, nyomorgó gyerekmunkásokról.

2022. febr. 10. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Ja a kedvencem, hogy a meki ezerrel reklámozza, hogy mennyire műanyagmentesek lettek. Persze amig nem volt kötelező érvényű törvényi szabályozás, addig tojtak rá.

Nem ezek a cégek azok, amikben a társadalmi felelősségvállalás jelentős lenne. Max addig, ameddig a bevételt növeli

2022. febr. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Mert az óriáscégek teljesen érinthetetlennek érzik magukat ebben a teljesen elszabadult kapitalista világban, ahol nagyobb hatalmuk van, mint a legnagyobb országoknak. Ha jó a marketing és szép, esztétikus a felület, akkor a kritikus gondolkodásra képtelen tömegek jó kedvvel fogyasztanak tovább, bármiféle kételkedés, gondolkodás nélkül. Másra nincs szükség, belefér a környezet, bolygó tönkretétele, a rabszolgatartás, a gyerekmunka, akármi.


Nincs aki láthatóan felszólalna ellene, ellenük, mert azoknak a tereknek a nagy részét, ahol hangot lehetne adni a kritikának, szintén ugyanezek a cégek kontrollálják.

2022. febr. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 qkker1 ***** válasza:
20%
Mert így lehet behülyíteni a népet, hogy vegyék, igyák!
2022. febr. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Mert a tizen/huszonéveseket simán meg lehet vezetni vele, és ők sajnos tényleg mindig ezt a szart szlopálják, mintha valami drog lenne.
2022. febr. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Marketingesnek ne menj.
2022. febr. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5.

A kérdésre a választ tudom és egyértelmű is. Éppen ezért nem a gazdasági kategóriába tettem ki. Ez inkább egy társadalmi problémákra utaló kérdés, ami egy bújtatott kritika is egyben.

2022. febr. 10. 21:14
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Ha kövér vagy arról nem a Coca-cola cég tehet. Ebben a csúnya kapitalizmusban kötelező pontosan feltüntetni a termék kalóriamennyiségét és a cukormennyiséget is törvényileg szabályozzák. Én is szoktam inni mégis vékony vagyok, mert tudom hol a határ. Az sincs ráírva a kólára, hogy tilos fogselymezni pl.
2022. febr. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7.

Én antikapitalista vagyok. Szerintem elég volt a multik uralmából, be kellene tiltani mindet. Károsak. A bolygó tönkremegy, szegény embereket használnak ki, a naiv embereket félresöprik. Nekik semmi se szent.


A jó marketinggel ezeket felül lehet írni.


Szerintem senki ne fogyassza, mert méreg.

2022. febr. 10. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!