Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Bizonyos gyűlöletkeltést...

Bizonyos gyűlöletkeltést miért KELL tolerálni, bizonyosat meg miért KELL büntetni társadalmilag?

Figyelt kérdés

Szembejött velem ez a kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr.. .


Szerintem azzal mindenkivel egyetérthetünk, ha ebben az összes egyház és az összes vallás szavakat kicserélnénk arra, hogy "kövéreket", vagy arra, hogy "LMBTQ+-t", akkor a többség azt követelné, hogy hordja el magát, illetve olyan kedveseket írna, hogy inkább vetették volna el, meg hogy undorító, hogy ilyen érzéketlen, mocskos emberek élnek manapság. De maradjunk a vallás témánál, ha kicserélnék ezeket a szavakat arra, hogy "antiteistákat", vagy arra, hogy "Erdélyi Ágostont", akkor is nagy eséllyel középkorinak, undorító maradinak, meg nem is tudom miknek nevezték volna a kérdezőt.


Több mások ellen irányuló, de szintén gyűlölködő kérdésnél is olvastam támogató hozzászólásokat, míg amikor a gyűlölködők ellen szítanak gyűlöletet, akkor annyira ordibálják, hogy: "Minddemneki náczyyiiiii!!!!!444NÉGY", hogy még Tibetben is hallani lehet.


Kérdem én: miért kell bizonyos gyűlölködést tolerálni, bizonyosat meg nem?



2021. dec. 5. 16:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Mert a vallásosok sokszor maguk intoleránsak.
2021. dec. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Értem. Most már minden világos. Tolerálni kell embercsoportok elleni gyűlöletkeltést... Ez a gyűlölködő, műveletlen kérdező, saját maga írja le, hogy semmit sem tud az egészről, mégis gyűlöli.
2021. dec. 5. 16:29
 3/15 A kérdező kommentje:
A kedvencem, amikor az antiszemitizmus, iszlamofóbia és keresztényellenesség tök okés, de a homofóbia, transzfóbia már undorító, mocskos és alávaló dolog.
2021. dec. 5. 16:32
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem, az intoleranciát kell intolerálni.
2021. dec. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
48%
Kettős mérce van egyházat vallást lehet szidni cigányt,nőket,kövéreket nem mert egyből perelnek ha valami nem tetszik nekik.
2021. dec. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Alain Delon ***** válasza:
67%
Elég nyakatekert felfogás, hogy az egyházat vagy a vallást ki tudod cserélni a kövérekre. Amúgy meg jár a keksz vagy a krumpli, hogy sikerült felböfögnöd, hogy elembéjtéjkú.
2021. dec. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#4.

Értem. De akkor mitől is vagy te toleráns? A toleráns elfogad minden véleményt és típusú embert.


Ez engem emlékeztet Niedermüller (Görény) Péter véleményére a demokráciáról. Az a klafa demokrácia, amiben a többség dönt, de szerinte az még klafább, ha a kisebbség dönt és a kisebbség érdekeit előtérbe helyezik a többségével szemben.

2021. dec. 5. 18:17
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

[link]


A tolerancia paradoxszal kellett volna kezdened, akkor nem született volna meg a kérdés. Nem, a toleráns ember nem fogadja el az intoleranciát.


A kövér és lmbtq+ emberek elfogadást szeretnének, emberi bánásmódot. Nem akarnak rákényszeríteni semmire, nem akarják az óvódásokat nemváltoztató műtétre kényszeríteni.


A vallás rengeteg elnyomásnak az alapja. Ahogy mondani szokták sokan, hogy a melegek "maradjanak a négy fal közt", a vallásosok nem tudják a hitüket a négy fal közt tartani - ahova pedig való -, hanem törvényeket hoznak arra hivatkozva, hogy valami a Bibliában így vagy úgy van.


És igazából a vallással sem lenne baj, hogy ha azt kényszerítenék, hogy segítsük a betegeket, az elesetteket, de valamiért soha nem ezt az üzenetet terjesztik, hanem kontrollálnak olyanban, amihez semmi közük.

2021. dec. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A vallás a lélekkel (is) foglalkozik. Furcsa lenne, ha nem foglalkozna a magánélettel...


Megkérdőjelezném, amikor nyugaton propagálni mennek iskolákba, óvodákba.


Az elfogadásban nincsenek kivételek. Ha valaki mégis kivételt tesz, az nem elfogadó. Ebből adódóan valódi elfogadást, csak néhány ember vall.


Mondj valamit, ami elnyomó dolog a vallásban, a modern korban!


A véleményhez mindenkinek joga van, aki ezt nem ismeri el, az nem hisz a valódi szólásszabadságban.

2021. dec. 5. 18:39
 10/15 A kérdező kommentje:

Az pedig, hogy minek hol van a helye, szubjektív.


Szerintem meg a szexnek, párkapcsolati életnek egyáltalán nincs helye az utcákon, viszont azzal nincs bajom, ha egy vallásos mondjuk imádkozik vagy meditál a parkban.

2021. dec. 5. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!