Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Aki idős azt tisztelni, kell...

Popkukorica kérdése:

Aki idős azt tisztelni, kell és ha igen miért, vagy miért nem?

Figyelt kérdés
Pl. van egy szar ember, de megvan öregedve. Én valahogy úgy gondolkodok, hogy az embereket a tetteik alapján tiszteljük vagy nem.

#tisztelet #társadalom #mai fiatalok #tiszteldazöreget #maitársadalom
2022. ápr. 13. 16:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%
Az illem azt diktálja, hogy az idősebb embereket automatikusan tisztelni kell, de szerintem ez nem így van. Klisés, de a tiszteletet tényleg ki kell érdemelni, ez van. Nem fogok valakit csak azért tisztelni, mert betöltött egy bizonyos kort.
2022. ápr. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%
Egyetértek az elsővel, pusztán a kort nagyon nehéz tisztelni. Ha van mögötte élettapasztalat, bölcsesség, teljesítmény, akkor persze felnézek az illetőre, de egy semmirekellőnek nem tudok csak amiatt több tiszteletet adni, hogy előbb született, mint én. Ez önmagában nem érdem.
2022. ápr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
34%

Mindenkinek meg kell adni a tiszteletet, kortól függetlenül.

Csak minimális intelligencia kell hozzá.

2022. ápr. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
66%
#3, látom megjött álszent tökéletesség is. Megnézném, a való életben egy kéregető hajléktalannak vagy egy roma asszonynak mennyi tiszteletet adsz.
2022. ápr. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
32%
4, azt meg is nézhetnéd, ugyanis a szociális ellátásban dolgozom.
2022. ápr. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%

„Eljátsszuk, hogy tiszteljük a főnököt, az orvost, a tanárt, de minek?

A családban azt kell mondani a nagypapa születésnapján, aki egy alkoholista disznó, hogy „tisztelettel köszöntünk, nagypapa, de jó, hogy köztünk vagy”. Csak magunkban tehetjük hozzá: milyen jó, hogy ma még nem hánytál az asztalra." (Popper Péter)


És milyen igaza volt Popper Péternek! A tiszteletet is ki kell érdemelni, nem jár automatikusan.

2022. ápr. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
64%
Amúgy meg erre tökéletes példa a boomer sorkatona mai fiatalozós vén f@sz aki azon kívül hogy megtanult beb@szni meg k*rvázni semmihez nem ért és mellé még a mai generációt is szidja na az nehogy elvárja tőlem hogy tiszteljem mikor egy 14 éves gyerek a környezetembe több tiszteletet érdemel mint ő 60-70 évesen
2022. ápr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem igen. Magát az embert és a leélt életét, az élettapasztalatát, illetve az ebből fakadó bölcsességét tisztelni kell. Nem a személyiségét, illetve a tetteit kell tisztelni feltétlenül (például az eleve nem tiszteletreméltó, ha valaki nem tanult abból, amit megélt és nem vált bölcsebbé), ami akár rossz is lehet. Akkor is leélt egy életet, amit tisztelni kell.


Az én gondolkodásmódomra hatottak a keleti vallások, illetve filozófiák és társadalmi nézetek, például valamilyen szinten a taoizmus is. Ennek tükrében válaszoltam.

2022. ápr. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
77%

Én egyénenként döntöm el, kit tisztelek és kit nem. Egy piás vén f@szt miért tiszteljek a kora miatt?


Az udvariasság és a tisztelet meg nem ugyan az. A tisztelt számomra azt jelenti, hogy felnézek rá.

2022. ápr. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
40%

#9.

Szerintem minden embert tisztelni és szeretni kell. Az idős kort különösen.


Szerintem magát az embert erényes tisztelni. Nem a tulajdonságait és a tetteit. Ezt nagyon erősen el lehet választani.

2022. ápr. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!