Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Aki idős azt tisztelni, kell...

Popkukorica kérdése:

Aki idős azt tisztelni, kell és ha igen miért, vagy miért nem?

Figyelt kérdés
Pl. van egy szar ember, de megvan öregedve. Én valahogy úgy gondolkodok, hogy az embereket a tetteik alapján tiszteljük vagy nem.

#tisztelet #társadalom #mai fiatalok #tiszteldazöreget #maitársadalom
2022. ápr. 13. 16:50
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
68%
20# ha annyira kiváncsi vagy a családom és a hazám ennyi
2022. ápr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
22%
Akkor kell tisztelned az idősebbeket, mert a családodban, gondolom nagyrészt mindenki idősebb. A hazádban is, a többség.
2022. ápr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
76%

22# hát attól függetlenül hogy valaki idős nem fogom tisztelni a nagyapám egy alkoholista senki nem egyszer keveredett verekedésbe fiatalabb korába nem is látogatjuk csak ünnepek idején.



Azokat tiszzelem akik kiérdemlik én a honvédségnél vagyok van egy idős őrvezető és őt pl tisztelem nem azért mert rangal felettem van egyel hanem mert a 7 év alatt mióta ott vagyok minden újoncnak segített sokmindenbe sok dolgot elért. Sorkatona volt anno viszont nem lett belőle az a mai fiatalozós alkoholista boomer na ezeket tisztelem a többi számomra csak egy olyan ber aki a kora miatt elvárja hogy tiszteljem.


Amúgy akkor tiszteljen engem egy 10-15 éves gyerek csak mert 15 évvel idősebb vagyok?

2022. ápr. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
29%

Az idős emberek túlnyomó többségét egyáltalán nem ismered, semmit nem tudsz róluk. Tehát, ha találkozol velük, vagy megadod nekik a tiszteletet alapból, a koruk okán, vagy nem. Ami nem kell, hogy több legyen, minthogy udvariasan beszélsz velük, átadod nekik a helyet a buszon, esetleg leszálláskor-felszálláskor segítesz nekik, ha nehéz csomagjuk van. És főleg, nem nézed le őket, úgy általában, nem nyilatkozol róluk lekezelő hangnemben, úgy általában.

Nyilván, ha jól ismersz valakit, aki elítélendő életmódot folytat, azt nem muszáj tisztelned, de akiről amúgy semmit nem tudsz, mert csak a boltban találkozol vele, annak igenis, pusztán a kora okán meg kell adnod a tiszteletet, mert semmi más ismereted nincs róla, mint az, hogy leélt mondjuk 80 évet.

Az alap, hogy tiszteljük a másik embert. Ezt a tiszteletet el lehet játszani, de ahhoz már ismerned kell az illetőt.

És, természetesen, a tisztelet nem keverendő össze az alázattal.

2022. ápr. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
30%

24# buszon átadni a helyem nos erről van egy story-m


Ülök a buszon mögöttem vagy 10-15 hely 2 rohadt nagy táskával vagyok mert épp a bevonulásom volt és vittem amit kelett annyit látok hovy egy 60-as ember szalad a busz ajtajában minimuk 5 embert lökött fel hogy ő száljon fel hamarabb aztán mikor elindul leülni meglát és mormogja hogy mi az hogy nem adom át a helyem erre mondom hogy


" ne tessék haragudni de maga 3 üres szatyorral futva fellök mindenkit a buszon aztán mikor felér előveszi a botját mintha valami halákos beteg lenne. Nálam meg itt van két teli táska és ne haragudjon meg de nem fogok pestig álni 200 kilométert amúgy is ott van mögöttem fél busznyi hely üljön oda "


Erre mondja hogy ő már azért IS oda akar ülni.


És ekkor küldte el szép tájakra egy kb vele egyidős hölgy na most az ilyet minek tiszteljem? Érted a problémát?

2022. ápr. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
29%
TE nem érted. Jössz egy egyszeri konkrét esettel és abból általánosítasz. Mindenkinek minden korosztályból vannak kellemetlen tapasztalatai különböző életkorú emberekkel. Akkor most utáljuk mind egymást?
2022. ápr. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
68%

26# ki mondta hogy csak ez az eset volt? Mem fogom felsorolni.


Ilyen eddig szinte csak az idősebb korosztályal történt 20-40 év közöttiek nagyon ritkán voltak ilyenek pedig én aztán utazok az országba és beszélek emberekkel na meg katona létem miatt se vagyok egy helyen mindig

2022. ápr. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!