Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tehetek az ageism ellen?...

Mit tehetek az ageism ellen? Úgy érzem, hogy az emberek nem a személyiségem vagy az elért/megtett dolgaim alapján akarnak megítélni, hanem csak az alapján hogy épp mi van a személyimre nyomtatva.

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy az emberek nem a személyiségem vagy az elért/megtett dolgaim alapján akarnak megítélni, hanem csak az alapján hogy épp mi van a személyimre nyomtatva. Lehetek bármilyen kedves, bármilyen értelmes, intelligens, karizmatikus vagy bármi, elérhettem akármilyen dolgot az életemben, új városba költözni (szülők segítsége nélkül), munkát vállalni, a közösség javára tenni, másokat segíteni, saját szociális életet és egyéb típusú életet menedzselni, hobbikat találni és tevékenykedni bennük, az első és legfontosabbnak tartott kérdésük az embereknek mindig a "Hány éves vagy?". Általában ha az emberek tippelnek, egy bő 20 évet felölelő szakaszból szoktak mondogatni számokat, ahol általában a legalja a valódi életkorom. Ami a legrosszabb, hogy ha nem kapnak egy "kielégítő választ" (ami nem tudom pontosan mit takar, sok esetben ha mondok is egy számot az se jó nekik, inzisztálnak hogy mondjam el a "valódi" koromat, hiába nincs semmilyen eszközük arra hogy ellenőrizzék ezt a számot), akkor sokan képesek két kézzel ebbe kapaszkodni, és az egész társalgás alatt el nem engedni ezt az egyetlen dolgot. Sokan képesek még a teljes kommunikációt is megtagadni tőlem, sőt, egyenesen elhordani mindennek engem miatta, akár másokat is rávenni/rábeszélni hogy de hát én ilyen meg olyan rossz vagyok.

Ha meg épp meg is nyugodnak/biztosodnak egy akármilyen szám alapján (amit vagy én mondtam, vagy ők beszéltek be maguknak), azonnal be is skatulyáznak egy sztereotípiába, és úgy kezelnek mintha xy tulajdonságaim lennének vagy xy dolgokat tevékenykednék, függetlenül attól hogy amúgy ez igaz-e rám vagy sem. Az ellenkezőjét bizonyítani meg nagyon nehéz ha éppen lehetséges, hogy nem, én az olyan vagyok mint én, nem az ő sztereotípiái.

És persze, sokan jönnének a "De hát hogyan folytassanak velem beszélgetést ha ezt se "tudom" elmondani!" (mert természetesen lehetetlenség úgy beszélgetni valakivel hogy nem tud az ember egy random, bármikor meghamisítható és leellenőrizhetetlen számot), akkor én is kérdem ugyanezt, hogy hogyan folytassak beszélgetést egy olyan emberrel aki képtelen ettől az egy egyébként haszontalan kérdéstől elszakadni.


Mit tehetnék az ageism ellen? Mit tehetnék azért, hogy az embereket a személyiségem érdekeljék és ne az hogy mi van a személyimre nyomtatva?



2022. máj. 2. 16:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Ezt a kérdést nem lehetett volna esetleg rövidebben, felesleges angol kifejezés nélkül kiírni?
2022. máj. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Miért baj ha tudni akarják az életkorod?

Miért nem mondod meg nekik?

Valami kell hogy legyen még itt

Olyan nincs hogy tökéletes vagy és a korod miatt senki sem áll veled szóba...

Wtf...

2022. máj. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Üdv a világomban, barátom.


Nekem ez csak egy aprócska semmiség. Emellett tapasztalok ezer izmust, ami alapján rámvetítik ki a saját világismeretüket, én hiába vagyok olyan létező, ami még csak távolról sem hasonlít semmire ő belőlük, vagy a világképükre, a rólam alkotott képre pedig még annyira nem.


Engem nem zavar, és nem vettem észre hipererősen ezt. Avagy nekem könnyű megtörni a normálisabb embereknél, olyan 80%osan legalább, ezt a nagy skatulyabombát, amit dobnak felém az elején.

Amúgy én mindig meg szoktam kérdezni, hogy miért kérdezi. Aztán ráviszem a témát arra, hogy én egy létező, egy személyiség vagyok, ami szinte teljesen, de lényegileg viszont abszolút teljesen független az emberi koromtól.


Nekem általában elogadják ezeket a válaszokat.

Bár ismétlem én nem ótckodom, mert vagyok annyira ráható és önmegmutató, hogy nagyjából kitörjek az illúzióikból, illetve engem egyáltalán nem érdekel, hogy kitörök-e és mennyire.


Még nem igazán találkoztam olyannal, akinél számomra ez számított volna, ha meg találkoznék, ő normális lesz és tudni fogja ezt az egyszerű tényt...: Csak a személyiség számít.

2022. máj. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
6%

3#as vagyok.


Tanácsolom ne kezdj érvelésbe az első két válaszolóval. Egy végtelen terű, üres szobába dobálnál információt.

2022. máj. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

szerintem te nem vagy kibékülve magaddal

nem lehet, hogy véletlenül elfogott a kapuzárási pánik?

2022. máj. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Ha valaki ezzel a kérdéssel kezd, annak nem válaszolok többé. Ha nem, akkor kerülöm és egy hosszabb beszélgetést kezdeményezek. Ha erre röviden válaszol, szintén nem válaszolok, mert amúgy kommunikálni képtelen, ha viszont rendesen válaszol, de elhinti benne ezt a kérdést, egyszerűen ignorálom és úgy válaszolok, mintha ott se lenne. Ilyenkor általában túllépnek rajta, ha mégsem és erőszakoskodik vele, nem válaszolok tovább.
2022. máj. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Annak aki nem tudná mi az,


ageismjelentése magyarul a szótárban

Főnév

• életkor miatti diszkrimináció


[link]


Szívesen!

2022. máj. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem azért ilyenek veled, mert fölöslegesen háklizol. Elmondod gördülékenyen és az élet megy tovább.
2022. máj. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%
Az emberek hülyék.Nem kell velük foglalkozni. Ne nekik éljél, hanem magadnak.Gondolom sokmindent elértél és azért kötnek a korodba, mert irígyek (hogy fiatalon értél el dolgokat). Semmi közük a korodhoz.
2022. jún. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
Én komolyan nem hiszem el, hogy ez olyan gyakran megesik veled, hogy az életminőségedet rontsa. Kérdezi, megmondod, ennyi, valószínűleg azért akadékoskodnak ennyit, mert nagy ügyet csinálsz belőle, hogy hány éves vagy. Mi olyan nagy dolog az életkorban, hogy hazudni kelljen róla, mert a szövegből azt veszem ki, hogy azt is szoktál?
2022. júl. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!